Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék valami kötödést...

Hogyan tudnék valami kötödést kialakítani vele?

Figyelt kérdés

3 hónapja került hozzám menhelyről, kb. 1 éves,törpe schnauzer keverék

Otthon a kertben csak kergetni bírom, ha kiszabadul véletlenül akkor fél óráig futok utána a környéken amíg megáll (én vagyok a környék futóbolondja). Ha kaja van a kezemben és észreveszi akkor én vagyok az isten, de nem szaladgálhatok folyamatosan csirkecombokkal a kezemben.

Sétálni csak pórázon merek vele. Azt hinném a másik két kutyával együtt marad ... de ha elengedem akkor valami bekattan és írány világgá.

Fog ez változni? Fog normálisan kötödni hozzám? Valami ötlet hogyan lehetne ezt erösiteni benne?

A másik két kutyának én vagyok az "isten"... pedig az egyik szintén felnőtten került hozzám. Olyan fura hogy ő meg semmi érdeklődést nem mutat.



2012. aug. 24. 16:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bocs hogy csak belekérdezek, nem a kérdésre válaszolok:

ma 16:56

Valami hasonló módszert alkalmazok már régóta (tapasztalatból, sehol nem olvastam mikor elkezdtem, úgyhogy hiányosak az ismereteim eléggé), minden esetben be kell tartani ezt az 5hetet? Tehát akkor is, ha nem 0-ról indulunk, hanem csak egy kicsivel többre vágyom, illetve ha mondjuk már hónapokkal vagy 1-2évvel ezelőtt ez egyszer le lett játszva? Tudnál adni valami leírást, ahol le van írva, hogy pontosan miért ennyi és mikor milyen változás várható?

Nem kukacoskodni szeretnék, csak informálódni :)

2012. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Olyan írást sajnos nem mutathatok, az jogilag le van védve, nem terjeszthető.

De az 5 hét nem véletlen, mindenképp tartsd be!

Ha már korábban csináltad, de megint bajok vannak, akkor megismételheted, de nem biztos, hogy ez a megoldás a problémára! Lehet baj a tanítással, az ösztönkezeléssel vagy az életmóddal... De ezeken belül is rengeteg okra rengeteg megoldás létezik, és ez még kutyánként is változik, nincs egy standard kutyaszerelési útmutató - sajnos.:D


Neked is a tükörmódszert tudom ajánlani, az alapfokon minden létező kérdést feltehetsz, amire az oktatók legjobb tudásuk szerint válaszolnak, ill. segítenek megtalálni a megoldást.:)



Kérdező!

Nem feltétlenül akadály, hogy olyan messze laksz, az ország több pontján is van tükörmódszeres kutyasuli!

Itt a térkép a sulikról, illetve Debrecenben is nyílt suli, ha jól tudom.:)


[link]

2012. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Köszi, bajok nincsenek, mondhatni minden tökéletes csak érdekelt volna a dolog, hogy mi áll a háttérben, de így sose fogom megtudni :).
2012. aug. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A Zalaegerszegi van hozzánk a legközelebb (és azt még ismerös is vezeti), az is 110 km ...

Egyébként tényleg nagyon szimpatikus az oktatási módszer.


Nekiálltam végignézni a videókat, nagyon jó kis sorozat.

2012. aug. 25. 06:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tetszik!:)


Ha esetleg még egy olyan megoldás érdekel, háználképzés is van...

De ha ismerősötök vezeti azt a kutyasulit, az már nagyon jó, tőle kérdezz bátran, biztos sokat tud segíteni...

2012. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!