Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számunkra mi a legmegfelelőbb...

Számunkra mi a legmegfelelőbb kutya?

Figyelt kérdés

Egy családnak való kutyát szeretnék,de olyat,ami azért nem ugrálja körbe a nem kívánatos besurranókat,de bent is tartható. Ha suliban vagyok vagy senki nincs itthon kint lenne,ha itthon vagyunk bent lenne és bent is aludna. Még 4 évem van a gimiből utána szerintem nagyvárosba megyek,és akkor a szüleimre maradna. Anyukám úgy is szeretne egy benti-kinti kutyust.


A szőrével nem nagyon szeretnék sokat foglalkozni,de ahogy jön. Nyáron természetesen többet. Persze a kutyával is,mert akkor sok szabadidőm van.


Könnyen taníthatót szeretnék,de ilyen alap dolgokra tanítanám,hogy ül,fekszik stb. Meg játszani,dobálni neki a labdát ilyenek. Ilyen táncol,ugrál trükkökre nem tanítanám,mert szerintem az kínzás.


Sétáltatni szeretném,és azt,hogy ha jön valaki ne bántsa. Ez lehet,hogy a házőrző természete miatt nem jó.


Apukám okos kutyát szeretne,és ez fontos,mert ha nem lenne az,akkor nem is szeretné...


Előre is köszönöm az ötleteket! :)



2012. aug. 28. 13:29
1 2
 1/16 anonim válasza:

Szerintem a golden retriever, kuvasz, skót juhász, újfundlandi..

nekünk újfundlandi van, és imádjuk. Minden tulajdonság benne van amit te szeretnél és felsoroltál. Igaz nevelés kérdése. Mi sokat foglalkoztunk vele és így nyolc éves korára olyan lett mint egy családtag. Néha nagyon közvetlen más kor meg úgy viselkedik mint egy dáma. Vigyázni kel vele, mert könnyen átveheti az irányítást az ember felett és nagyon jól tud zsarolni is. Ja és nagyon tanulékony...

2012. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
labrador?:) egyébként minden kutya okos ha már kiskorban el kezdenek vele foglalkozni,tanítják
2012. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amíg a kutyakiképzést kínzásnak tartod addig szerintem még van mit tájékozódnod mielőtt belevágsz...
2012. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem,azt tartom kínzásnak,ha a kutyát két lábra kényszerítik és ugráltatják. Neked milyen érzés lenne a egylábon kellene ugrálnod egy jutalomfalatért? Hmmm???? Ha dobálod neki a labdát,vagy arra tanítod,hogy üljön,álljon,feküdjön,az teljesen más.
2012. aug. 28. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
az nem kínzás,játéknak fogja fel
2012. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem kínzás, és igenis igénylik ha feladatot teljesíthetnek jutalomfalatért cserébe. Nem csak testileg, de agyilag is le kell fárasztani a kutyát, a sima labdázás ez erre kevés.
2012. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az miben más ha arra kényszeríted hogy üljön vagy feküdjön le. A kutyának ez ugyan olyan.
2012. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kínzás? :D Én jobbat mondok: a munkakutyák egyenesen követelik az ilyesféle foglalkozást! Látszik hogy fogalmad sincs a modern kutyakiképzésről! A kutya bármit örömmel megcsinál ha helyesen nevelik és az csak jót tesz neki szellemileg és fizikailag. A kutya nem ember, nincsen neki morális érzéke, hogy a pitizés ciki, neki az csak móka. De ha téged annyira sért, akkor megsúgom, azon kívül még ezer trükk van. Ajánlom nézz meg pár videót a neten kutyás sportoktól (dogdancing, frizbi). Ha nem látod milyen boldog a kutya akkor irány a szemészorvost...
2012. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én vizslát ajánlanám nektek:)
2012. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a többiekhez, ez nem kínzás a kutyának :)

És ahhoz a gondolathoz is, hogy rengeteget kéne még olvasnod/tanulnod a kutyákról. Alap, hogy egy jól szocializált kutya, ha kilép az ajtón, onnantól nem támadná az embereket. Pláne, ha a gazdája is ott van, mivel a kutya akkor támadjon, ha a gazdája utasítja rá. A területvédés pedig más, benne is van a szóban, hogy a területét védi.


Szüleid mennyit foglalkoznának a kutyával napi szinten?

2012. aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!