Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak a hám csak divat!?

Kutyáknak a hám csak divat!?

Figyelt kérdés

Miért jobb a hám mint a nyakörv? Miért jobb a nyakörv mint a hám?

A hám eredetileg a munkavégző kutyáknak lett kifejlesztve! (ha rosszul tudom szolj) De annyi kis zsebkutyát (tacsi, york...) látok hámmal, hogy az nem igaz és én nem értem h miért jó az hogy ha a kutyán hám van! Van értelme? Vagy csak az tetszik a gazdinak és ráadja a kutyára mert hogy jól néz ki?


2012. szept. 4. 07:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%

A hám jobb, mint a nyakörv, mert ha kicsit húzni kell a kutyát (nem nagyon! ) akkor nem a nyakánál fogva rángatod. Gondolom, neked se tetszene, ha nem a válladnál/mellkasodnál fogva húznának, hanem a gigád szorítanák, és úgy húznának. Ráadásul egy kutyi hajlamos úgy beizgulni, hogy annyira teper előre, hogy a nyakörv fojtja.

Szóval nem divat, egyszerűen kényelmesebb a kutyának.

2012. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
28%
Vagy azért, mert jól néz ki, vagy azét, mert nem ért a kutyákhoz és azt hiszi, hogy a hám azért van, hogy kímélje a kis nyakacskáját akikor húz. Én pl. láthatósági mlény helyett használom a Julius-K9 hámot erdőben és éjszaka. De a pórázt akkor is a nyakörvre csatolom, ha rajta van a hám.
2012. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Leginkább azért veszik, mert azthiszik az jobb a kutyának, pedig hát alapvetően nem. de pl ha a kutyának gond van a szeméval (sok kistestűnél előfordul) és a kutya gyakran húz rángat akkor indokolt lehet a hám, mivel nem nő úgy a szemnyomás ha hám van rajta.
2012. szept. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
kedves első jó nagy butaságot írtál. Épp azért nem jó a hám mert arra ösztönzi a kutyát hogy húzzon és nem lehet vele rendes irányítani nevelni.
2012. szept. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%

Első vagyok.

Persze-persze. Úgy kell nevelni a kutyát, hogy fojtogatod a nyakörvvel.

2012. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
Senki nem írta, hogy folytónyakörvet kell rá adni, csak hogy nyakörvet. A hám nem alkalmas egy kutya nevelésére nem te jót neki ha rendszeresen az van rajta kivéve mint írtam szembeteg kutyáknál.
2012. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Értelme nincs, annyi, hogy másképp néz ki, (valaki szerint jobban, szerintem nem).


Tévesen sokan gondolják azt, hogy az ilyen kis testű kutyák sértésnek veszik a nyakörvet.

Főképp azért, mert húznak, és az biztos fáj nekik úgy.


Az persze már túl magas nekik, hogy hámmal még jobban húznak, és az alapvető probléma maga a húzás.

A tanítás persze luxus, mert az fárasztó.


Egyébként az ilyen kistestű (vagy akár nagyobbnál is) kutyáknál nekem alapvetően semmi bajom nem lenne a hámmal, ha a kutya rendesen meg lenne tanítva a laza pórázos sétára.

Csak sajnos ez a legritkább esetben van így.


A nyakörv azért jobb mint a hám, mert minél "előrébb" irányítod a kutyát, annál érzékenyebben reagál rád, és könnyebben magadra tudod irányítani a figyelmét.

Egy halti, teljesen a szájánál irányítja a kutyát, ezért az ilyen szempontból elég hatékony, de inkább csak kiképzés alatt szokták használni.

Utána elég a nyakörv is, amivel jó esetben a tarkójánál irányítani a kutyát, de ha lejjebb is csúszik, még elég jól használható.

A hám a kutya hátánál / marjánál kapcsolódik a pórázhoz, ott ahol a legtöbb erőt kifejti.

Direkt nem írtam, hogy ott lehet irányítani a kutyát, mert ott teljesen lehetetlen irányítani, alkalmatlan rá.

Arrébb rántani, az egész kutyát megemelve , azt lehet, de azt inkább arrébb cibálásnak hívják, nem irányításnak.


De mondom, egy jól nevelt, jól sétáló érzékenyebb kiskutya a hámra is lehet elég érzékeny, de arra megtanítani, hogy jól sétáljon, a hám nem igazán alkalmas.

2012. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy az utolsó írja.

Igen olyan kutyán nem gáz a hám aki nem húz, de arra nem raknak mert minek, hiszen nem húz így nem mondják azt, hogy szegénynek a nyaka jajajajaj.

2012. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
hát akkor vegyük úgy h ez a kérdés azoknak szól akiknek kiegyensúlyozott normális kutyája van aki tud láb mellett sétálni! (aki szerint azért jó a hám, hogy ha a kutya húz akkor ne fojtsa azt nagyon sajnálom) LEHET LEPONTOZNI!!
2012. szept. 4. 09:17
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor használok csak hámot, ha csak gyors egészségügyi sétára megyünk s nem engedem el séta közben, s ilyenkor nem követelem meg a laza pórázt. Ez egy egyértelmű jelzés a kutyának: rövid séta lesz, mehetsz előre csak ne húzzál.

Terápiás kutyák megkülönböztető jelzésként viselik pl.

Sok mintás, kövecskés stb hámot lehet kapni, ezek azoknak a gazdáknak jobbak, mint a nyakörv, akik divatként tekintenek a hámra.

Vannak olyan fajták (pl a mopsz), melyek nehezen kapnak levegőt, ill. kiugorhat a szemük. Ők is inkább hámot használnak, mert, ha laza pórázon tudnak is menni, előfordulhatnak olyan helyzetek, mikor a pórázt valamelyik fél megrántja, ez veszélyes lehet a szemükre.

A nyakörv kezelhetőség szempontjából jobb, ráadásul nem nyomja el a kutya szőrét úgy, mint a hám.

2012. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!