Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lett a kutyámmal?

1lány.... kérdése:

Mi lett a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy máltai kutyusom 4,5 hónapos. 2 hónapja van nálam, már az elejétől tanítgatom, szépen haladunk mindennel, olvasom Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét, az alapján tanítom, hogy kialakuljon a vezérségem. Most viszont kb. egy hete azt vettem észre nála, mintha visszafejlődne... :( Rendesen megbolondult, nincs neki semmi fizikai problémája, nem is beteg, vagy ilyesmi, csak olyan furcsa lett. Pl. kint, ha sétálunk, mintha szándékosan ellenem lenne, mindent felszed a földről és próbál elszaladni vele, ha közeledek mindig fut, mintha menekülne, és morog, pedig ezen a korszakon azt hittem már túl vagyunk. Pokoli lett vele a séta, pedig legalább ötször kiviszem őt, szerettem eddig kint lenni vele, most meg tényleg olyan mintha el akarna menekülni, és olyan is van, hogy ha kinyitjuk az ajtót a lakásban, pl ha csengetnek akkor úgy szalad ki hogy csak a lenti ajtó állítja meg (még szerencse, hogy azt csukják) Eddig pedig tudta, hogy ha ráraktam a pórázt akkor megyünk sétálni, anélkül ő nem léphet ki a lakásból. Újabban nem mindig hajtja végra a parancsokat sem, hogy gyere ide meg ülj le, stb. ezeket pedig már tudja és eddig örömmel csinálta meg. Aztán azt is észrevettem,hogy itthon átrendezi a fél lakást, húzza el az ágyait,nem fekszik bele, kiönti a vizét, elviszi a helyére a kajáját stb... Megbolondult vagy mi lett vele? Lehetetlen, hogy kialakult volna a vezérsége, erre nagyon figyelek. Vagy ilyenkor még nem is lehet falkavezérségről beszélni? Lehet, hogy csak lázadó korszakát éli? :) De ahhoz meg túl korán van még... Egyszerűen idegesítő lett, mintha szándékosan ártani akarna nekem :( Errefelé nincs kutyasuli, de ilyenkor még ahhoz korán is van neki. Mit tegyek vele, mi üthetett belé? :(

2012. szept. 4. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"eleinte hagyják őket abban a hitben, hogy nekik mindent szabad,"


"Attól, h egy kutya "gyerek" még nem kell neki mindent megengedni."


Kötöszködhettek, ha nincs jobb dolgotok, de ilyeneket senki se állított, amiket ti kiolvasni véltek az általam leírtakból.

2012. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

"5-6 hónaposan már el lehet kezdeni bizonyos szabályok bevezetését"

5-6 hónaposan MÁR el lehet kezdeni. Tehát addig nem szükséges. Pedig de :)

2012. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ismétlem, a szabály nem egyenlő a neveléssel és a tanítással. Foglom értelmezési eltérések vannak köztünk.
2012. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

És nem csak szükséges, hanem baromi fontos. Sokkal, de sokkal könyebb egy fiatal kutyával tanulni, mint egy felnőttel.


Akuminál a pont.


És nem belemagyarázunk abba, amit írtál, csak reagálunk rá. Te írtad h addig nem szükséges szabály. Aztán ha ezt sokan megfogadják, akkor méginkább nő az elkényeztetett "hülyekutyák" száma.

2012. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
én ilyen pici kutyánál még nem ragaszkodnék kőbe vésett szabályokhoz. egyszerűen csak nevelgetem, irányitom. ha jót tesz jutalmazom, a rosszért max annyi a büntetés, hogy NEM, és arrébb teszem. Sétánál sem utasitgatom egyfolytában, hanem játszom vele. neki a legfontosabb a játék még ebben a korban, és ezt kell kihasználni. mert a játékkal nagyon ügyesen össze lehet kötni azt, hogyan kell a helyes irányba terelgetni. a folyamatos utasitgatásoktól, letiltásoktól, a kiskutya besokall.
2012. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"rosszért max annyi a büntetés, hogy NEM, és arrébb teszem"

Igen, én is így állítok fel szabályokat, nem engedem a kutyának, hogy rosszat csináljon. Nem mászunk kanapéra, nem harapunk, és nem játszunk alkalmi süketet, se két hónaposan, se két évesen, se később. Ezek szabályok. Ha te ezt csak nevelgetésnek hívod, legyen, csak tisztázzuk, hogy ugyanarról beszélünk :)

2012. szept. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, megkérdezném akumi, hogy mit tegyek a kutyával mikor néha az alkalmi süketet teszi ahogy mondod. Legtöbbször akkor teszi amikor hátraszökik a kertbe, én hivom és látom, hogy hallja de még annál gyorsabban iszkol hátrafele vagy csak úgy kint van az udvaron valamerre én szólitom de ő teszi a süketet.
2012. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"egy felnőttet a harmadik ugyanolyan hibáért elzavarnának a fenébe, a kamaszodó kölyköknek megmutatják negyvenszer is"


""rosszért max annyi a büntetés, hogy NEM, és arrébb teszem"

Igen, én is így állítok fel szabályokat"


Erről beszélek, szerintem ez nem szabály. Akumi, amiket te hoztál páldának, az nálam a "tanítgatás", "nevelgetés" kategória. Az, hogy akár negyvenszer is elmagyarázom neki, hogy mit nem szeretek és mi az amit elvárok. A szabály az nálam olyan, hogy annak a megszegéséért kemény retorzió jár már az első alkalommal, ami olyan pszichés nyomást jelent, amit egy kölyök kutyán én nem alkalmaznék. Szerintem nem is tudná értelmezni.


Abban, hogy "5-6 hónaposan már el lehet kezdeni bizonyos szabályok bevezetését" nem szerepel semmi ami arra utalna, hogy "hagyjuk őket káoszkodni".

2012. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17: menj utána, és vidd vissza oda, ahova eredetileg hívtad. Nem kell eközben egyáltalán hozzászólni, nem szabad kergetni, ne vegye játéknak, meg mérgesnek se kell lenni, mert akkor is szaladni fog, de azért érezze, hogy nem ez a dolgok helyes menete. Kis gyakorlást igényel a helyes tempó és intenzitás eltalálása :) Arra vigyázz, hogy ne legyen rossz érzése a hozzád visszamenésről, szóval utána oldd fel valahogy, játékkal, kedvenc feladattal (nálunk a pacsi a favorit, örül, ha adhat, meg a lábon átugrálás), bármivel, hogy végülis jó érzés legyen neki, hogy melléd került így vagy úgy. De ebben legyél következetes, ha egyszer elkezdted, mindig menj utána, különben nem fogja megtanulni, hogy _mindig_ az lesz úgyis, amit te mondasz :)
2012. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Köszi a tanácsot akumi
2012. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!