Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legokosabb és legjobb...

Melyek a legokosabb és legjobban betanítható, középtermetű, családbarát kutya fajták?

Figyelt kérdés
Kertesházba élünk és másfél éves a kisgyerekünk. Neki szánjuk, de tanítani is akarjuk. Labradorra gondoltunk, de érdekel más alternatíva is.
2012. szept. 5. 15:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy akik a bordert írták leszavazták őket? :/ Adtam nektek egy zöldet úgy, hogy ennyit erről a leszavazósdiról... :P Egyébként lehet tényleg terelné a gyereket.Mondjuk ha vele nőne fel akkor nem hiszem. :)
2012. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Mi lenne a napi program?

Hány órát tudnátok naponta sétáltatni, tanítani?

Vinnétek-e kutyasuliba?

Mennyi pénzt szántok rá?

2012. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

bordert NEM! normálisan nebelt border NEM terelné a gyereket, de ekkora kisgyerek mellé NEM kell border! nem lenne rá elég idő, egy bordernek foglalkozás kell... és ekkora gyereknek plüsskutya való.

labrador, golden, valamilyen közepes keverék jó lehet, de én ekkora gyerek mellé nem ajánlok kutyát, ha eddig nem volt... várjatok még. nem lenne elég időtök, kedvetek, energiátok egy kiskutyára, vagy egy idősebb nevelésére. egy kutyának nem elé, ha van kert.

2012. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
11: nyilván azért szavazták el a bordert ajánlókat mert tudják, hogy nem kéne őket ajánlgatni. aki bordert akar az érzi, tudja és kétsége sincs felőle. és nem azért kell neki, mert jajjdecuki és milyen okos... nem egy túl különleges kinézetű fajta és nem cak egy border lehet baromi okos... egy bordergazdi ;)
2012. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
A bordel collie tereli a gyereket. xDD Terelheti esetleg ha a kutya a falkavezér. De mivel nem az ugyebár. És legalább is nem lenne annak lennie így nincs joga hozzá. És nem is terelné ha nem a kutya lenne a főnök.
2012. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

18:45


Mi lenne a napi program? - Ezt nehéz lenne megmondani előre...

Hány órát tudnátok naponta sétáltatni, tanítani? - Séta 1 óra kb, de attól tartok a tél g@zos lenne neki...

Vinnétek-e kutyasuliba? - Nem hiszem.

Mennyi pénzt szántok rá? - 50e

2012. szept. 5. 20:41
 17/26 Hovarju ***** válasza:
100%

Én egy 1,5 éves gyermeknek legfeljebb plüss kutyát vennék.


Ha a család kutyája lenne, és lenne rá időtök megfelelően foglalkozni vele, én inkább egy fiatal felnőtt (7-8 hónapos - 1,5 éves) kutyust fogadnék örökbe egy menhelyről.

50 000 Ft-ért nem fogsz kapni rendes tenyésztőtől kutyát.

Inkább ennek az árnak a töredékért válasszatok egy menhelyi kutyust.

Ha elmentek családostól a menhelyre, a legtöbb helyen készségesen segítenek és olyan kutyust ajánlanak, aki illik hozzátok.


És, igen valóban jó dolog egy kutya társ a gyermek mellé, de én még várnék vele pár évet. Szerintem most a gyermek mellett nagy teher lenne egy kölyök kutya. Rengeteg elfoglaltságot jelent, legalább annyit, mintha még egy csecsemő korú gyermeked lenne.

2012. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Hovarju ***** válasza:
100%

Ja és napi 1 óra séta, kutyaiskola és "gázos tél" mellett border colliet ne válassz.

Rendkívül munkaigényes fajta, és igényli a rendszeres lefárasztást, foglalkozást az év minden szakában.

2012. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Nacui ***** válasza:
Nos, ha tanításról van szó, akkor a német juhász. Bárki mondhatja, nem bántó fajta, igen is szereti a kis gyerekeket és védelmezi őket. Egyszerű nevelés kérdése. Azonban ha igazán családbarát kutya kell a szibériai husky-t mondanám. Könnyen tanítható ám elég makacs és csak akkor követi a parancsokat amikor kedve van hozzá :)
2012. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha 'gázos a tél', akkor semmilyen kutya nem kell.
2012. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!