Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legokosabb és legjobb...

Melyek a legokosabb és legjobban betanítható, középtermetű, családbarát kutya fajták?

Figyelt kérdés
Kertesházba élünk és másfél éves a kisgyerekünk. Neki szánjuk, de tanítani is akarjuk. Labradorra gondoltunk, de érdekel más alternatíva is.
2012. szept. 5. 15:19
1 2 3
 21/26 Yukióóóó ***** válasza:
sztem még várjatok a kutyával vagy 3-4 évet addigra a gyerek is nagy vonalakban ki fejlődik és jobban tud bánni akár milyen kölyök kutyával ,mert hát tegyük hozzá lehet akár milyen gyereked a kutya nyúzását a kutya viseli a legnehezebben ,de el viseli , mert ő az alá rendelt , egy nagyobb gyerek már meg érti mit lehet, mit nem tenni vele !!!
2012. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

a kisgyerekek nagyon szeretik a kutyát. :)) Nekem van egy 3 éves kis tesóm és akkor találtam a kutyám amikor ő megszületett. Persze egyből ment a vita, hogy ez az ő kutyája nem pedig az enyém. :) Nagyon szereti. Két kutyánk van. Egy ó német juhász és egy tacskó keverék valami terrieres vonással. Lényegébe véve egy nagy testű izmosabb, robosztusabb tacskó. Egyből ki lehet találni melyiket találtam én az utcán. :) Nos, ő nagyon intelligens kutya. Gyorsan megtanul dolgokat és nagyon könnyű volt megmutatni neki ki a falkavezér. Mondhatni egyből tudta hol a helye a családban. A kis tesóm nem szereti a nagyobb kutyát mert fél tőle, viszont ezt a "virslit" annál inkább. De a kisebben a családunkban sem szeretik a nagyobb kutyát pedig az imádná őket. Sokkal jobban szeretik a kicsit. Úgyhogy ha állatszeretetet akarsz kialakítani a gyermekedben és nem elrettenteni akarod valami nagy állattal akkor kis testű kutyát veszel max. Beagle méretig. De Beagle-t ne vegyetek az nagyon buta kutya. Szóval KISTESTŰ kutyák előnyben vannak a kicsiknél.;) Hajrá és sok sikert. :)


UI: Nagy kutyát azért ne mert akármennyire is intelligens egy egyszerű mozdulattal felborít egy kisgyereket még ha nem is önszántából van. Az ilyenek mint a Bordel Collie meg a Labrador csak arra jók, hogy átmennyenek a gyereken, mert tisztelni nem tisztelik a kicsit hanem maguk mögé rakják a hierarchiába így már figyelem se jár neki. Ez is tapasztalat.

2012. szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"De Beagle-t ne vegyetek az nagyon buta kutya."


Miért is? Mert sok hozzá nem értő butának titulálja? Nincs olyan, hogy buta kutya, ezt jól jegyezd meg! Nagyon szívesen megmutatnám neked, hogy anyámék beagleje mit is tud, aztán butázd le őket. Rosszul vagyok az ilyen szemellenzős emberektől, akik csak azt hajtják, amit a többi mond. Aki butának titulál egy kutyát, az a saját kudarca, ugyanis a kutya magától nem tanul, az embernek kell tanítani. Na, most ha egy ember képtelen a tanításra, akkor ne a kutyát butázzuk már le...

2012. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Az ilyenek mint a Bordel Collie meg a Labrador csak arra jók, hogy átmennyenek a gyereken, mert tisztelni nem tisztelik a kicsit hanem maguk mögé rakják a hierarchiába így már figyelem se jár neki. Ez is tapasztalat."



Fú, de tapasztalt vagy. Átmennyenek? Ez milyen szó? Előbb tanulj meg írni, aztán butázd le a kutyákat.

2012. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Handballlove ***** válasza:
Labrador Retriever! mindenre betaníthatod. :)
2016. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Szia,


Vegul milyen kutyat vettetek es mennyire jott be a kisgyereketeknek? Mi epp most gondolkodunk egy kis-kozeptermetu kiskutyan 4 es 2'eves gyerekeink melle. Lehetne meg varni vele (talan varni is fogunk, epp most jarjuk korbe) de annyira imadjak a kutyakat, allandoan errol megy a tema, szoval lehet belevagunk.


Szoval tudnal velemenyt adni hogy alakultak a dolgaitok?

2017. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!