Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök rotihoz juthatok...

Kölyök rotihoz juthatok ingyen? (nem kérek a gúnyos hozzászólásokból)

Figyelt kérdés
Van arra lehetőség, hogy kis rotit ingyen (vagy jelképes összegért) kapjak valahonnan (menhelyen már jártam, de ott nincs) Persze nem kell mindenféle törzskönyv, stb, de amilyen árak vannak a tenyésztőknél azt kicsit soknak tartom. Természetesen tudom, hogy vannak oltások meg chip, meg kaja meg felszerelések, stb.
2012. szept. 6. 19:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Fórumokon körül nézel, illetve nézz ki egy kiállításra ott találkozhatsz tenyésztőkkel beszélhetsz velük.
2012. szept. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
engem mindig megdöbbent, hogy mosógépnél, laptopnál vagy bárminél jobban érdekli az embereket a garncia és a minőség mint a társuknál akivel jó esetben 15 évig is együtt fognak élni. Miért? elhiheted a 100+ ezer forintot nem viccből írják ki a tenyésztők vagy mert ebből akarnak élni, ennyi a minőség előállításának az ára a mai világban ahol megrendelem a 7 kutya 1 havi táp adagját (közepes testűek és tenyésztői kiszerelésben veszem) ami röpke 30 ezer HAVONTA!! csak a kölyköt megesznek 8 hetes korukig két 15 kg os tápot ami 2x 18 ezer s ez csak a táp + oltások, előszűrés, féreghajtás, ha kell gyógygszerek és orvos és még sorolhatnám. Ha meg szakadok se tudnám olcsóbban kihozni mert ha olcsóbban adom az olyan szintű ráfizetés lenne, hogy kajára nem maradna pénzem a tanári fizetésemből..így is ráfizetés de legalább kevesebb. A minőségnek ára van és ezt meg kellene érteni, aki ennél olcsóbban el tud adni a mai világban kölyköt az valamit kihagy, a kérdés már csak az, hogy az a valami mennyiben befolyásolja a kiskutya jövőbeni életét?
2012. szept. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"Most az mennyivel jobb ha nagyzolásból veszek 200 ezerért egy minden papírral ellátott kutyát, aztán ha megunom akkor kirakom az utcára vagy jobb esetben a menhelyre? Mert gondolom ami kutyák ott vannak nem véletlenül kerültek oda."


Hát elég rosszul gondolod. Aki ennyiért vesz kutyát, az nem fogja menhelyre adni. Nem is teheti, mert a szerződés nem engedi. Nézz utána, hogy hány törzskönyves kutya van a menhelyeken! Elenyésző töredéke csak a bentlévő kutyáknak. Néha előfordul egy-két tetovált kutya, azok is általában azért nem kerülnek vissza a tenyésztőjéhez, mert sokszor olvashatatlan a tetoválás. Szóval pont hogy az olcsó, szaporítós, nem kívánt keverék és utcán született almok kerülnek menhelyre.

2012. szept. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha be is kerül egy törzskönyves kutya a menhelyre, a chip alapján azonnal meglesz a gazdája, tenyésztője, ha a tulajdonos adta le a tenyésztő tudta nélkül, annak meglesz a következménye. Akár jogi útra is terelhető az ügy, de már az is valami, ha felkerül a kenneltulajok "feketelistájára", mint megbízhatatlan ember, akire nem lehet kölyköt bízni.

Nyilván tenyésztők között is van sunyi, de ezeket fel lehet ismerni (nem minden kölyök számára állít ki tk-et, nem szűreti a szülőket, tenyésszemléjük sincs, rossz körülmények közt tartja a kutyáit stb.)

Ajánlom az olcsokutya.info oldalt, jól leírják, miért ennyi az annyi, miért nem érdemes a vételáron spórolni.

Azért könnyű belátni, miért probléma, ha idegrendszeri gondok vannak egy ebnél, de nem mindegy, hogy egy csivava vagy roti "kattan be"... A DP-t is írták, hát én ismerek egy falubeli lányt, az olcsó, de egyébként szép goldene másfél éves korára gyakorlatilag lebénult tőle, mágnesterápia, gyógyszerek, fájdalomcsillapítók mellett már egy órás, lassú tempójú sétára is viheti, de rengetegbe van neki. És soha többé nem labdázhat a kutyájával, óvni kell a futástól is. Az összes(!) alomtesón kijött a betegség, de a szaporító csak ontja tovább a kölyköket ettől a (valószínűleg közeli rokon) szülőpártól, hiszen "mindig van olyan hülye, aki megveszi az olcsó kiskutyát"...

Én sem álltam jól anyagilag, de rengeteget leveleztem egy tenyésztővel, úgy megkedvelt, hogy "szaporítós áron" adott kiállítási minőségű kölyköt. Sőt, a tesóját is, csak a papírok áráért, mert a vőlegényem is nagyon kutyázott volna, és nem tudtunk dönteni két kicsi közül... Azzal indokolta, hogy ő is elkezdte valahol, nekünk pedig sok tervünk volt velük. Most megyünk az első kiállításunkra, de kutyás sportokat is próbálgatunk. Nem csapott be, fajtájuknak kiemelkedő példányai lettek, sok tenyésztő csodálta már meg őket. Igaz, ők magyar fajták, eleve olcsóbbak. De mástól is hallottam már hasonlót. A fajtanemesítők nem pénzéhes gazemberek, de a rengeteg pénz egy részét, amit a tenyésztésbe ölnek a fizetésükből, muszáj visszanyerni, különben eladósodik. Olyasmi, mint ha hobbiból maketteket csinálnál, amit nem tartasz meg, eladod. Nem adnak annyit érte, mint amit ráfordítottál, de egy része legalább visszajön.

2012. szept. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Három év alatt két kezemen meg tudom számolni, hány törzskönyves kutyát láttam menhelyen, mármint olyat, amiért nem rohant azonnal a gazdája örömkönnyekben úszva. Azoknak is azért nem nyomoztuk le a gazdáját többségében, mert olvashatatlan volt a tetoválás (akkor még nem volt divat a chip). Őket nem szokták csak úgy kidobálni az utcára az emberek, nagyon ritka az ilyen. És a törzskönyv meg ugye nem azt jelenti, hogy drágán vette meg normális tenyészetből való, csak azt, hogy valaki törzskönyveztette a kutyát, de már ez is elég visszatartó erő, úgy látszik.
2012. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!