Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért annyira népszerűek és...

Miért annyira népszerűek és kedveltek, a keverék kutyák?

Figyelt kérdés
Melyik a kedvenc keveréketek?

2012. szept. 9. 08:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is keverékem van, illetve egy fajtajellegű keverékem (befogadott nem törzskönyves husky). A keverékemnél okosabb, hűségesebb, játkosabb kis ebet keresve sem lehetne találni. Egyébként sajnos én is azt látom, hogy nem elég népszerűek, Amerikában jobban mennek, ott sok híresség is mentett kutyát fogad be, nem szaporított csivavát vesz.
2012. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
sok válaszért ment,a zöld kéz
2012. dec. 16. 10:54
 13/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos azt tapasztalom, hogy nem kedveltek. Pedig sok előnyük van - ahogy már előbb írták: sokszor egészségesebbek és egyediek.

Itt is volt már, aki mérgelődve kérdezte, hogy miért nem fogadják el fajtisztának a kutyáját azért mert nem a fajta-jellemzően viselkedik.

Van olyan ismerősöm, aki büszkén állítja kutyájáról, hogy fajtiszta, pedig rajta kívül senki sem látja így. Az nem gond, hogy nem az; a gond az, hogy a gazdája csak akkor tartja magfelelőnek.

Az utóbbi időben néhányszor időztem menhelyen. Sokan jöttek azzal, hogy "fajtisztát szeretnénk örökbe fogadni".

Nekem példakép az az állatorvos, aki anyagi helyzete miatt vehetne nagyon drága fajtiszta kutyát, ki is tudná választani a tisztes tenyésztőt, de mindig keveréke van. (Nem sokat kell cserélnie, mert elég hosszú életűek.)

Kívánom, hogy kérdésének legyen olyan hatása, hogy valóban népszerűek legyenek a keverék kutyusok (is)!

2012. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
én szeretem keverékeket előző válaszolo,én örökbefogadás és megmentés mellet vagyok
2012. dec. 16. 14:30
 15/27 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egyértelműen így érzem. Ezért kívántam -mintegy Önnek-, hogy kérdése minél többet segítsen - elgondolkodni, cselekedni.

2012. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedvenc keverékem a sajátom. Bernipásztor-husky keverék. Imádom, ő a mindenem. Tricolor akárcsak a berni, kecses és makacs akárcsak a husky, felemás szemekkel (egyik barna másik kék).
2012. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt fajtatiszta dobermanom, westiem is volt és jelenleg is van egy fajtatiszta bichon havaneseja anyámnak, páromnak pedig egy tibeti spánielje. Nagyon okosak, hűségesek, de pl. a westinek rengeteg betegsége volt - fajtajellemző az allergia...

Az én saját keverék kutyám már 7 éves és örökbefogadtam 7 hetes korában. Eredetileg fajtatiszta staffordshiret vagy boxert akartam, de megláttam őt, és beleszerettem...:)

Staffordshire és valami collie keverék lehet, de külsőre staffis. Nagyon okos, és hűséges. Álmodni se lehetne jobb kutyust.

Valóban az a tapasztalatom, hogy ellenállóbbak a betegségekkel szemben. Valamint mintha okosabbak is lennének, fogékonyabbak. Legalábbis szerintem.

Keverék kutyából is lehet olyat találni, amelyik hasonlít a fajtatisztára. Náluk egy fehér mancsba, vagy egy idétlen foltocskába a szőrén is bele lehet szeretni...:))

Igazából minden kutya ugyanolyan érték. Egyedül az emberi baromság szabja meg, hogy melyik milyen.

2012. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a keverékeket. Szerintem akik szeretik, azok azért mert könnyen hozzájut az ember, Sokkal szívósabbak, nincs annyi betegségük. Meg azért ha valaki olyan, akkor tudja hogy ha elhoz egy kis keveréket megment egy kutyaéletet. Meg sokoldalú kutyák, na. Például egy vadászkutya és egy őrzőkutya keveréke hajlamos a vadászatra is, de jelzőkutyának is jó. Nekem is keverékem van, és nem is csúnya.
2012. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
miután eldöntöttük : kutya kell, hát elkezdtük a keresgélést. volt pénzünk rá, nagy gyerekek,tehát ez sem gond,hely volt bőven,a fellelhető összes kutyafajtát átnézve végül is 4 fajta maradt. elmentünk tenyésztőkhöz,megnéztük,megkaptunk minden információt róluk : csupa -csupa jó,és kellemes dolog!soha egy negatívum !! pár kutyakiállítás ,szóval pénzt öltünk már a keresgélésbe is. a kiszemelt fajta : eurázsiai! ritka,drága,gyönyörű,okos,stb! szerencsére meglátták a lányok egy kiállításon a berniket csoportban 15 berni egy rakáson! mint a medvebocsok :) szóval ne eurázsiai,hanem berni ???! ezzel szemben egy berni-gordon szetter hibrid kutyánk van! SZERENCSÉRE!! gyakorlatilag ingyen ( 15 000 )forintért vettük,inkább kaptuk . oltva ,féregtelenítve,állatorvosi vizsgálattal !( az eladás után ,az eladó fizette a dokit!)szóval ,ha tudtam volna amit most tudok a kutyáról,kifizettük volna érte a milliót is! nem beteges ,kisebb sportsérüléseket leszámítva semmi baj. úszik-fürdik,most is,pedig hideg van!! egyszóval az egészsége remek! fizikálisan hatalmas és erős,teszi a dolgát ,őriz és véd ,okos ,nem rosszalkodik ( csak ha engedem),és megbízható! ha kell kismacska, ha kell ,oroszlán! hiszen ez a dolga:)ő a mi kutyánk!
2012. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Kettő keverékünk van, mindkettőt örökbe fogadtuk. Egy éven belül ráadásul a kettőt. :D

Egyik jobban inkább pincsi, másik meg amolyan kis vörös-fehér rókaképű, pincsis-tacsis kis gyönyörűség.

2012. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!