Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért annyira népszerűek és...

Miért annyira népszerűek és kedveltek, a keverék kutyák?

Figyelt kérdés
Melyik a kedvenc keveréketek?

2012. szept. 9. 08:07
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek. Nekem ez a kérdés jutott az eszembe.
2012. dec. 17. 18:33
 22/27 anonim ***** válasza:
Kicsit késve találtam a kérdésre,de ha nem haragszol,én is válaszolnék.Az én kedvenc keverék kutyám a saját kuvasz-szamojéd spicc keverékem,akinél édesebb kis pofát,gombszemű hógolyót még nem láttam :D Magában hordozza mindkét fajta szépségét,a kuvasz nagyszerű jellemét és hűségét.Menhelyről hoztam és életemben még ilyen kutyám nem volt,amely ennyire szeretne,pedig mindig csak befogadott kutyáim voltak.Igaz,nekem van 1-2 álomfajtám,melyeket idővel mindenképp készülök tenyésztőtől beszerezni,kiállításra járni,stb,de eddig még sosem jutottam el odáig...Legutóbb egyszerre 3 mentett kutyám volt,nem tudok mellettük szó nélkül elmenni.A kérdésed első fleére válaszolva,szerintem sajnos éppenhogy nem népszerűek nálunk,mindenkinek a divatfajták olcsó,szaporított egyedei kellenek,a ritkábbik verzió sajnos,hogy menhelyi keveréket választanak(bár örülök,ha te pont az ellenkezőjét tapasztaltad)A németeknél láttam inkább ezt,sokkal több a keverék,mint a fajatiszta kutyák,állítólag tőlünk külföldre is rengeteget fogadnak örökbe.
2013. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nekem fajtamentőktől van uszkárom (és gyanús, hogy van benne bolognese is, de nem biztos). Én azért akartam ezt a faját, vagy keverékét, mert nagyon tetszett a természete, pont hozzám illik. Ilyen szempontból van jelentősége a fajtának.
2013. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

????? mégis ,mivel van tele az összes menhely ???

a jól kinéző keverékkutyák esetleg elfogynak, meg a nem túl nagy testűek, de a többi sorsa ??? bizonytalan !

2013. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem kedveltek. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy a fajtatiszta kutyák kedveltebbek a keverékeknél. Nekem keverék kutyusom van, 3 éves, az erdőben találtuk egy dobozban...Szerencsére nem lett félénk, mert nem hiszem, hogy olyan jól bántak vele. Ja, és úgy hallottam, hogy a keverék kutyák több ideig is élnek.
2013. júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Nekem is keverék kutyám van. Valami stafford shire keverék (bocsi ha rosszul írtam) nem tudom miért jó egy fajtiszta. Jó szépnek szép, de egy keverék is lehet ugyan olyan szép, sőt szebb. A keverékek változatosabbak, a fajtiszták ugyan olyanok. Igazából a keverék az húzósabb, nem olyan kényes... stb.
2013. júl. 16. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt keverékünk és szerintem nagyon szép kutyus volt ennek ellenére. Azt mondják, hogy szívósabb is mert nincs túltenyésztve több jó gént örökölt stb. Én bírom a keverékeket persze "szerencse kell hozzá, hogy ne legyen szegény púpos hátú ferde lábú stb" milyénk kuvasz-lajka keverék volt
2013. júl. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!