Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen száraz tápot adtok...

Ti milyen száraz tápot adtok a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

az a helyzet, h az én kutyusom (10 hónapos) nem eszi meg a száraz tápokat. jelenleg van pedigree-től kezdve rengeteg száraz kaja itthon, de még bele se szagol. arra gondoltam, h lehet rossz minőségű, ezért a kisállat boltba is elmentem. vettem neki ott is két fajtát, a néni azt mondta, h ezt biztos megeszi, mert nagyon jó minőségű. na az a helyzet, h azt sem ette meg! :) ilyen esetben mit tanácsoltok?


amit anyu főz, csak azt képes megenni. :) egyébként szoktam neki venni jutalomfalatkákat, de abból is csak a kis csont és a fogkefe alakút eszi meg! :)


2012. szept. 13. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
pedigee-t adok neki azon kívül nem eszik meg semmi mást
2012. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A pedigree és társai nem jók...

És az állatboltba milyet kaptál?

Én josera - bárányos rizsesével etetek, de kipróbáltam már a brit-et is, és ezt is eszik.

Milyen ízesítésűeket adtál neki? Próbálj meg valamilyen más ízesítésűt, mint ahogy írtam pl a bárányos rizses, vagy van kacsás, halas.

2012. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Mi Dog Chow-val etettünk. Szereti. Ha csak egy félét adsz neki, előbb utóbb meg fogja enni, ha nem kap mást. Nem hülye, éhen nem fog halni. Azért válogat mert megteheti. Válassz ki egyet, azt tedd elé, ha nem eszi elveszed, következő alkalommal megint elé rakod, ha akkor sem eszi elveszed. 3. alkalommal úgy fog rábukni mint kacsa a nokedlire. A lényeg, h addig mást ne kapjon.
2012. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
Acana bárányos almás a menü nálunk,de mivel mopsz és imádja a hasát még egy tál kukoricát is bevágna ha az van :D
2012. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A mi kutyánk is a házi kosztért rajong... Mármint amit lát, hogy mi eszünk, abból akar ő is mindig. Elkövettük azt a hibát, hogy kicsi korától mindig a közelünkben volt.

A tiéd még kicsi, nevelhetőbb. Szoktassátok arra, hogy nem lehet mindig mellettetek. És amikor esztek, akkor ne engedjétek be, hogy ne lássa mit esztek, mi történik!

Szerintem a kutya is érzi, hogy mi ott az asztalnál esszük az ínyencségeket, ő meg csak a csontot, a maradékot, meg a kutyaeledelt kapja, amit mi nem eszünk meg...


Amúgy mi elég vegyesen étkeztetjük, de persze száraz tápot is kap. Abból pedig sosem egyfajtát veszünk, mindig váltogatjuk. Néha drágábbat, többször olcsóbbat. Hát igen, a drágább féléket jobban eszi, nem tudom, hogy valóban jobb is, vagy csak több aromát tesznek bele csalinak?! De tök változó, azokat sem egyformán szereti. Ahgoy kedve van, vagy ahogy éhes...

Bizony amit fentebb írt valaki, ha nem kap mást, akkor megeszi, nem válogat... Néha úgyis tanácsos éheztetni 1-1 napot a kutyát!

Amúgy:

Eleinte ha kinyitunk egy új csomag szárazat, akkor bármilyen, habzsolja! A végefele nem! Épp ezért váltogatjuk, vagy van, hogy kétféle van nyitva, és vegyesen adjuk neki!

A pedigreet szereti, de azt se mindig eszi meg.

A coop sajátmárkását is eleinte falta, aztán a végén alig akart elfogyni, megunta.

Most tesco gazdaságossal próbálkozunk, még eszi.

Darlingot is szokta meghagyni.

Amit mindig megeszik, azok a cicatápok! Kaptunk ugyanis többféle cicának való nagyobb termékmintát, de cica híján a kutya kapta. Na azt imádja!!!

2012. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Havanese-m van.Vagy orijent kap,vagy ha nem tudok venni neki akkor royal canin-t. Érdekes,hogy az utóbbit jobban szereti...
2012. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

A kutyád nem azért nem eszi meg a szárazat, mert nem szereti, hanem mert megteheti, nagyon jól tudja, hogy kap jobbat is. És igaza van, hisz adtok neki mást. :)

Fogod a szárazat, lerakod elé. Ha nem kezd hozzá pár percen belül, akkor elveszed. Legközelebbi kajáltatásnál ugyanezt megcsinálod. Fontos, hogy semmi mást ne kapjon. Előbb-utóbb meg fogja enni.

A Pedigree, Daling és társaik nem jók. Legalább középkategóriás tápot kapjon (Dog Chow, Brit, Bosch stb.), ha kiszámolod az egyhavi adagot, olcsóbban is kijön, mint a 'szemetek'.

2012. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én ezzel etetek:


[link]


próbáld meg azt hogy veszel konzervet és elkevered vele. Mivel kiválogatni nem fogja tudni a pépesség miatt meg fogja enni meg puhul is a szósztól a táp. Aztán fokozatosan csökkentsd a konzervet pár hét alatt és meg fogja enni. Én is ezt csináltam a válogatós kutyámmal és bevált.

Na meg az is bevált hogy kiéheztettem,3 napig nem eszel? Jó akkor éhen maradsz. 3.nap este olyan szépen megette a szárazat magába hogy öröm volt hallani a ropogtatását.

És a pedigréét tényleg felejtsd el,add oda menhelynek ők nagyon fognak örülni neki.

Házikoszt amit ti esztek azért nem jó,mert fűszeres és az a kutyának nem a legjobb:/

2012. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak is pedigree-t..
2012. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. szept. 13. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!