Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen száraz tápot adtok...

Ti milyen száraz tápot adtok a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

az a helyzet, h az én kutyusom (10 hónapos) nem eszi meg a száraz tápokat. jelenleg van pedigree-től kezdve rengeteg száraz kaja itthon, de még bele se szagol. arra gondoltam, h lehet rossz minőségű, ezért a kisállat boltba is elmentem. vettem neki ott is két fajtát, a néni azt mondta, h ezt biztos megeszi, mert nagyon jó minőségű. na az a helyzet, h azt sem ette meg! :) ilyen esetben mit tanácsoltok?


amit anyu főz, csak azt képes megenni. :) egyébként szoktam neki venni jutalomfalatkákat, de abból is csak a kis csont és a fogkefe alakút eszi meg! :)


2012. szept. 13. 09:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy mopszim van, és nem tudom megetetni vele a száraz kaját. Csak azt eszi amit mi. A konzerv kaját 1-2 napig megeszi, aztán nem akaródzik lecsúszni (úgy mint a tiednek a száraz a vége fele). A miénk rafkós is,mert próbáltunk már neki konzervbe szárazat keverni, de észrevette. Szépen leszopogatta a szószt a szárazat pedig kiköpte. Én már feladtam amikor 3. nap sem akar enni. Ha ízlik neki, had egye, rajtam nem múlik, így amit mi megeszünk ő is azt kapja, de mivel én alapból nem szeretem a fűszeres ételeket így azzal nincs probléma :)

2012. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Maxitabi ***** válasza:

Ha anyukád külön főz neki-csirkefarhátat,v más húst, rizst, zöldséget - teljesen fűszer, só nélkül!!-az jó. Bár a vitaminok pótlására figyelni kell! Ha azt kapja, amit ti esztek, az nagyon nem jó!!

Amúgy itt is többször írták, de logikus is: főtt kaja után nem akar megenni mást.. (bár a mi kutyánk elsősorban tápot kap, néha (1-2 havonta) jó konzervet, gyakrabban csontot/húst, mégis megeszi a tápot)Ha éhes-ahogy már írták, akkor meg fogja enni. De tényleg erősnek kell maradni, akár egy hétig is elsztájkolnak, hát még az a nézés!!!Kutya azonban nem hal éhen kaja mellett!!! Víz legyen neki elég mindig, és TILOS jutifalat neki addig!! (amúgy az meg jól hízlal és eltömi)

Ha szabad ajánlani, akkor ne szupermarketes tápot kapjon, hanem magas hústartalmút-aminek az összetétele nem kukoricával, rizzsel, gabonával kezdődik, hanem hússal!!(És nem 3-4 kukorica összetevő van benne szétszedve több részletben)!

2012. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!