Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a szaporítók-k...

Mit lehet tenni a szaporítók-kutyakereskedők ellen?

Figyelt kérdés
A neten rábukkantam véletlen egy -feltehetően- szaporítóra. Több fajtával "foglalkozik" (csivava, amstaff, husky, bullterrier, malamut stb), orrba szájba elleti a kutyáit, majd meghirdeti eladásra. A képek alapján a kutyák nincsenek jó körülmények között, de személyesen nem ismerem az illetőt. Lehet tenni ez ellen valamit?

2012. szept. 16. 01:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Be tudnál linkelni egy hirdetését az illetőnek?

2012. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Ezekre a képekre irja valami .....-ok hogy honnan tudod hogy tenyésztö meg meg kell mindent fogni anyagilag az ilyeneket kell elásni!!!!!!!!!!!!!!!már mint embert
2012. szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Ez tenyésztés!

[link]

2012. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
De létezik fehér malamut! Elég ritka , de van.
2012. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Húúú,de nagy patkány ez az ürge!

Sajnos ismerem....

2012. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
25%

Állítsatok már magatokon. EGY kép alapján nem lehet ítéletet hozni... ha értenétek valamicskét a kutyákhoz, akkor tudnátok, hogy a szoptatós anyát el kell zárni a többi kutyától, a balesetek elkerülése végett. Az, hogy a kutyák kennelekben lettek lefényképezve, az nem jelenti azt, hogy állatkíínzásról van szó. Illetve az, hogy nem egy szép zöld réten, napsütésben és fák között készült a kép, már rögtön a rossz sorsa enged utalni...ez az emberi asszociáció. Ha észre vettétek volna, a kutyák jó bőrben vannak, nincsenek lefogyva. És honnan tudjátok ti, hogy ez az ember mennyit foglalkozik a kutyáival?

Nem mondom azt, hogy éppen egy bizalomgerjesztő képsorozat, mert nekem se nyerte el a környezet a tetszésemet első ránézésre, de a kutyák egészségesnek, és jól tartottnak néznek ki. Az meg, hogy koszosak a kutyák, arról csak annyit, hogy melyik kutya nem? az amelyik mindennap fürdetve van. nekem fehér nagy testű kutyám van, aki imád a koszban hemperegni, de utánna meg is tisztítja magát. Ha a hempergés után fényképezném le, akkor rá is lehetne mondani, hogy jajj szegény, meg de egy dög a gazdája... csak egy kép miatt...

Félreértés amúgy ne essék, én imádom az állatokat, és teljességgel megvetem az állatkínzókat, de a rossz körülmények közt nem így nézne ki egy kutya...

2012. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
16-os. Nem is avval van a baj ahogy kinéznek. Alultápláltnak nem tűnnek. De szted normális ha valaki azért tart 8-10 fajta kutyát hogy folyamatosan kölykezzenek és megtudjun élni belőlük?
2012. okt. 9. 20:00
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Hagyd, a 16-os szerint ez a normális tenyésztés!:(

[link]

[link]

[link]

[link]

"Az előírás pedig meghatározza, hogy a kistestű kutyáknak legalább 10, a közepes testűeknek 15, míg a nagytestű kutyáknak 20 négyzetméter területet kell biztosítani."

"A tartási körülmények sokszor még a laikus kutyabarát számára is egyértelműen elárulják, hogy tenyésztővel vagy szaporítóval van-e dolga. Az a fontos, hogy legyen a kutyáknak higiénikus, az időjárási viszontagságok ellen védő tartózkodási helye, melyhez megfelelően nagy kifutó vagy udvar tartozik, ahol megadatik nekik a biztonságos, szabad mozgás, valamint a fajtársakkal, a külvilággal és a gazdával való kapcsolattartás lehetősége."

2012. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a rossz körülmények közötti tartásba nem csak az etetés tartozik bele! Szerinted ezeket a kutyákat napi szinten minimum egyszer elviszik sétálni, mentálisan foglalkoznak velük....? Hát hogyne! Az biztos hogy jó kondiban vannak, de miért is...? Hogy minél többet tudjanak fialni!
2012. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%

Egy kép alapján nem tudod eldönteni te nagyon agyhalott!

Te erről a képről látod, hogy milyen kifutójuk van???

Rohadtul én is az ilyen dolgok ellen vagyok, de próbáljatok már meg gondolkodni. Ha én a Derült égen lefényképezem az egyetlen egy felhőt, te azt fogod hinni, hogy szar idő van,mert nem látod körülötte a kékséget.

Ez ugyan az.

Amúgy, ha a kutyákkal nem lenne foglalkozva, akkor nem jó kondiban lennének, hanem el lennének hízva, vagy soványak lennének.

Ha ez a szaporító/tenyésztő nem foglalkozna a kutyáival, akkor az anyakutyák sem így néznének ki, hanem látszódna rajtuk, hogy agyon vannak pároztatva.

És az, hogy vödörből iszik, azzal mi a bajod? csináltasson minden kutyának névre szóló tálat?

Te ezekből a képekből megtudod mondani, hogy mit, és mennyit esznek, hogy mennyit mozognak?

mert ha igen, akkor menj el az ezotv-be és elemezd fényképek alapján a hiszékenyek múltját, biztos lesz, aki elhiszi.

Az, hogy egy földes részen lett lefényképezve, az nem jelent semmit. A kennelben tartást, nagyon sokan csinálják, sajnos van, aki állandóan. De mivel láthatod te is, hogy sok a kutya, ezért sok konfliktust el lehet kerülni egy Kennellel.

Nekem is van két kutyám, mind a kettő szabadon, az életben soha nem voltak bezárva, rendszeresen sétálunk, sportolunk együtt, megvan az engedelmességi vizsgánk, úgyhogy ne hidd azt, hogy én egy amolyan leszarom a kutyákat típus vagyok.

Képzeld, szoktam menhelyeken önkénteskedni, és ott ehhez képest még rosszabbak a körülmények. Ha ott elkezdessz fényképezgetni, és felrakod netre, akkor már mindenki megbotránkozna.

Úgyhogy ne az legyen az első reakció, hogy patkány, meg ehhez hasonló kiemelkedő értelmi szintet megütő hozzászólások, hanem ha valamit nem tudsz, akkor járj utánna te magad, és ha meggyőződtél róla, hogy nekik tényleg ennyire rossz, akkor tegyél ellene.

Hívd fel ezt a férfit/nőt, és beszéld meg vele, hogy neked kell egy kiskutya, de előtte megnéznéd, hogy honnan jönne a kölyök, és ha tenyésztő, akkor ezt kérni se kell.

Ha elmész, akkor látni fogsz mindent, hogy milyenek a körülmények, hogy és hol élnek a kutyák, meg tudnál beszélni a szaporítóval/tenyésztővel, hogy a szülők milyen papírokkal rendelkeznek. Ennyi az egész, nem pedig a neten kell a véleményedhez tábort gyűjteni,és örömmel nyugtázni, hogy hú, de rendes vagyok én, mert lenézem ezt az embert, és ezzel mások is egyet értenek mert erre bárki képes. Ha annyira a sziveden viselnéd a kutyák sorsát, akkor előbb utánna jártál volna a dolognak, és utánna, ha annyira ragaszkodsz a gyakorikérdésekhez, akkor leírnád, hogy szerintetek helyesen cselekedtem, hogy ez meg csináltam? és utánna, miután mindenki ajnározna békésen lefeküdhetnél szunyokálni, és lehetnének szép álmaid.

Amúgy, a 16-os voltam, és lehet tovább osztani nekem az észt...

2012. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!