Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy mocskos...

Mit lehet tenni egy mocskos szaporitó ellen? Valahol fel lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

Én sajnos nem tudom feljelenteni, mert külföldi vagyok(Szerbia). Ismerősöm mutatta az alakot és szörnyű amit művel. Agyba-főbe szaporit több fajtát, ketrecbe dugja a kutyákat, kétlem, hogy bármilyen ellátást megkapnának, beleértve a chipet...

Valaki nem tudná feljelenteni?

Privátban elküldöm a személyt, akinek kell, nem akarom ide kitenni.

Pár kép tőle:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2012. szept. 17. 17:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4%

Én nem értem, hogy mi a baj...


Sok, nagy testű kutya 30 nm-es lakásban él 2 ember társaságában.

Részedről túl sok a feltételezés. Ezekért a képekért senki nem fogja a fószert megbüntetni itt - a mi kis országunkban...

2012. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"aj, a csivava szuka pofijáról hogy süt a szomorúság és fájdalom :("


Aha, és ezt te meg honnan látod? Imádom az ilyen "szakértőket".

2012. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Akkor védjétek ezt az alakot, bennetek minősit.

Biztos minden kutya arra vágyik, hogy agyonellessék, még fel sem erősödik az egyik alomtól, de már fedeztetik újra, szuper élet lehet.:D Amikor meg már nem tartják elég jónak az elléshez lepasszolni. Egy vmi elvan felejtve, hogy az állatok is élőlények nem tárgyak.

Meg ketrecben élni. stb.

Vannak panelkutyások, de sok közülük attól mert panelban él, rendesen tartja a kutyát, nem igazán lehet egy lapon emliteni evvel.

Lehet sok a feltételezés, de az ember hozzáállása látszik arról ahogy beszél az állatokról és abból pár dolgot kilehet következtetni.:)

2012. szept. 18. 13:59
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Ti ostobák nem veszitek észre hogy nem csak a tartásukkal van a gond? Lehet hogy nem alultápláltak, de vödörből esznek/isznak (gondolom moslékot, mert az olcsóbb), és sosem takarítják ki. Te innál ilyenből? Szutyokban vannak a kutyák, a kennelbe beb*sszák az összes kutyát. Nem azért tartja ezeket az állatokat ez az ember, mert úgy imádja őket. Hanem hogy pénzt csináljon. És nem avval van a gond hogy világra hozat 1-2 almot, hanem RENDSZERESEN elleti a kutyákat. És adózni sem adózik utána, hanem zsebrevágja az 1 kutya után pl 20-30 ezer Ft-ot. Az egyik amstaff (énis láttam az oldalát) 14 kutyát hozott világra 1 alkalommal. Tegyük fel 25 ezret elkér egy kutyáért, akkor már elég szép kis összegről beszélhetünk. És ez állatkínzás ! Egy szukának nem tesz jót ha minden tüzelésnél bepároztatják. A huskyknak és a malamutoknak pedig rengeteg mozgás kell, nem elég nekik egy szűk kennel. És arról nem is beszélek hogy a nem megfelelő körülmények között tartott állatok fertőzésveszélyesek lehetnek más állatokra, sőt emberekre is...
2012. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%

Te jó ég, hogy ti milyen elvakultak vagytok!


Nem, én nem innék vödörből, de ha lenne kutyám, simán adnék neki abból inni. Ezek kutyák! Állatok! Nem emberek... Ne hasonlítsátok már egy gyerekhez őket!!! Bár nyilván, a legtöbb ilyen kocka ember gyerek helyett tartja a kutyát és még fel is öltözteti + babának szólítja. Ez utóbbi az elmebeteg kategória.


Ha a kutya szabadon élne - pocsolyából, tóból inna - felháborító ugye?? És akkor szaporodnának, amikor az ösztönük azt parancsolja (nem a gazdájuk 5 évente egyszer).


Biztos bennem van a hiba, mert vidéken nőttem fel, és nálunk a kutya nem volt más, mint házőrző. Kint aludt télen is kabátka nélkül a házában, és lehet hogy vödörből ivott, és maradékot evett (még csontot is!!!). Néha elszökött csajozni, majd visszatért.


Számomra nagyon nevetségesek vagytok, szuper jókat derülök a felháborodásotokon + hogy az emberrel egy szintre emelitek az állatot (sőt).

Írjatok még!!


Üdv: egy ostoba

2012. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk is kinti kutya volt. De mint már írtam ez az ember nyilván ebből él, a munka büdös neki. Engem ez borít ki.
2012. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti.

Képzeld én is vidéki vagyok:) A kutyáim kint vannak az udvaron télen nyáron(bár ha szeretnének akkor bejöhetnek a lakásba is). Kapnak maradékot enni, csontot i, és tápot is. Semmibe nem öltöztetem őket, nem tekintem embernek egyiket sem, hanem kutyának, de attól még családtagként kezelem őket.

De azt nem fogom támogatni, hogy egy ember agyon elletti a kutyákat és úgy beszél róluk mint egy tárgyról és ebből próbál megélni, természetesen az állatok kárára. Abból meg végképp elegem van, hogy a sok barom aki itt él nem tud egy normális keritést csinálni, vagy vigyázni a kutyájára, vagy akárhogy megoldani, hogy en szökjön ki, ne legyenek kóbor kutyák és nyugodtan lehessen sétálni annak aki normálisan szeretné. Unom, hogy állandóan nekem meg a kutyáimnak támad egy kutya, mert ilyen felelőtlenek az emberek és úgy vannak vele, hogy hát hagy menjen csajozni a kutya.

Szerintem a kettő közötti szintet kéne tartani. Nem kéne leszarni a kutyát, tárgyként kezelni, meg csak azért tartani, hogy ne kelljen dolgozni és közben mocsokban élnek meg semmit sem kapnak meg, de viszont beöltöztetni sem kell meg emberként kezelni stb... Ennyi.

2012. szept. 19. 13:19
 18/20 anonim ***** válasza:
94%
Bírom, hogy a hozzád hasonló Ostobák (ha már így minősíted magad) mindig a természettel meg az ösztönökkel jönnek. Csak ehhez talán nem ártana utánaolvasni a témának, vagy legalább néhány természetfilmet megnézni! A farkasfalkában csak az alfapár szaporodik, de a vezérhím párja csakis két évesnél idősebb szuka lehet, ennél fiatalabbat a tüzelése ellenére is kölyökként kezelnek. Valahogy érzik, hogy még fejletlen (ahogy a kislányok is menstruálnak már kb. 13 éves koruktól, de a szervezetük még nem áll készen az anyaságra). És a farkasfalkában nem születnek minden tüzeléskor kölykök, csak ha már teljesen felnevelték az előző almot, megerősödött a szuka és elég a zsákmány. Aztán ha az alfapár már nem képes ellátni a vezetői pozíciót, fiatalabb farkasok veszik át az irányítást. A kutyák sajnos ilyen téren már elkorcsosultak, de ez nekünk, embereknek "köszönhető". A tisztességes tenyésztők ilyen téren a természetet követik, a szukáktól két éves koruk után hoznak le almot, nem minden tüzeléskor, és maximum 5-6 éves korukig, utána nyugdíjasként élnek tovább (így nem is lehet a minőségi tenyésztés jövedelmező, hiszen többe van a szuka felnevelése és tartása, ápolása, kiállítási eredményei, mint ami visszajön a kölykök árából). Emellett minden törődést megkapnak. Ezek a mocskos szaporítók ellenben a kutyáik kizsákmánymányolásából élnek, spórolnak az ellátáson, oltásokon, állatorvosi költségeken stb... A menhelyekre időnként bekerülnek agyonelletett szukák, borzalmas egészségügyi állapotban és rettegve, szocializálatlanul. Egy kutya sem érdemli meg ezt a sorsot. De ha szerinted ez normális, akkor megérdemelnéd, hogy következő életedben egy szaporítótelep elletőszukája legyél...
2012. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
7%
Én alapból nem szeretem a tenyésztőket. Szerintem egy igazán állatszerető ember nem bírja ezt csinálni. Én belehaltam, amikor a kutyám kölykeitől meg kellett válnom, mert 8-at nem tarthattam meg. Soha többet az életben nem elletek, mert nem bízom másra a kiskutyáimat. Akkor inkább ne legyen soha többé. Nincs az a pénz, amiért ezt tudnám csinálni.
2012. szept. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16%
Bakker, az élet rendje a szaporodás. Akkor most mi van? Hirtelen bűn lett? Régen a faluban is minden évben ellett a kutya. Ez van.
2012. szept. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!