Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell Amerikai Pitbull...

Hogy kell Amerikai Pitbull terriert nevelni, etetni, edzeni stb?

Figyelt kérdés
A napokban kapok egy pitbull kiskutyát. Úgy tudom, hogy ez egy olyan kutya, amivel rengeteget kell foglalkozni. Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan neveljem, etessem, hogy edzzem ki izmosra és erősre és hogy mekkora költségekkel jár egy ilyen kutya tartása.

2012. szept. 23. 02:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én minden nap vittem erdőbe futkározni és nagyobb kutyákhoz rendet tanulni valamint vele egykorúakhoz kiszaladgálni magát, vittem még úszni is, télen-nyáron. Jó kutya lett, erős, ügyes, ellenálló, szociális és a sok kézésnek köszönhetően kezes is. [link]
2012. szept. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Honnan kapod? Tolna megyéből?
2012. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs sok gond velük. A mozgás nagyon fontos, minden nap mozognia kell. Amíg kölyök ne erőltesd meg, mert az ízületei még puhák, könnyen megerőltetődnek. Fontos a szocializáció is. Az első perctől kezdve hordd kutyák közé. Utána mindig mozgasd mozgasd és mozgasd.!!!
2012. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És a költségek? Kaja minősége is számít ha jól tudom, és állatorvos is kell majd. Az drága dolog?
2012. szept. 23. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:

egy kutyával rengeteg költség van. meg kell csinálni az oltássorozatát, két oltással kapod (ha ennél kevesebb van, ne vegyétek meg!), de utána még kapnia kell, hogy befejezze a programot.

a kutyaeledel sem olcsó dolog, a felszerelés még talán a legolcsóbb mind közül.

a pit bull nagyon energiaigényes, pörgős fajta, könnyen az ember fejére nő! ha még nem volt kutyád, akkor ne ezt válaszd elsőnek...

2012. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
És a végére még hozzátenném a kutyaiskolát, ha első kutya akkor meg különösen javasolt.
2012. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már jól indul.. kapsz valamit, amit nem ismersz és lehet hogy nem is vagy alkalmas vagy képes a tartására az alapján ahogy a költségre kérdezel. Az első év nekem tíz éve olyan 10-15ezer körül volt az oltásokat véve, aztán évi egy féregtelenítés egy ezres és veszettség elleni olyan 1500, de lehet, hogy csak 900, tényleg nem tudom pontosan. A kaja egy 15kg-os száraz táp havonta és mellé valami vitamin komplex amit jónak látsz vagy okosok ajánlanak. Ennyibe kerül és az ügyvéd meg az orvos, ha széttépi a haverkodó kutyákat, ha nem szocializálod, vagy nem veszed észre, hogy szájkosár kell mert mindenképp dominál és nem enged a huszonegyből.
2012. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

jav. 15 éve

négy éve külföldön van staffbullunk ezért nem tudom az árakat

2012. szept. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minek tartasz ilyen kutyát ha nem tudod hogy kell nevelni.

Talán először utána kellett volna nézni a neten vagy kutyás könyvekben vagy csak én gondolom így???

2012. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

[link]

Én ezt a blogot kezdtem el olvasni segítségül igazából főként a nevelésről ír de volt szó benne az edzésekről is. :)

2014. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!