Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová tegyem a kutyámat?...

Hová tegyem a kutyámat? Külföldi munkalehetőség miatt!

Figyelt kérdés
Egy 10 éves Amstaff-ról van szó.Olyan mintha a gyermekem lenne.Egy jobb élet reményében külföldre utaznék dolgozni 2 hónap múlva.Egy kihagyhatatlan ajánlatot kaptam,senki sem utasítaná vissza.Sajnos nem tudom a kutyát elajándékozni,nem kellene senkinek egy harci kutya,már kérdeztem az ismerősöket.A rokonok akik megmaradtak nem foglalkoznának vele.A szomszédaimat meg útálom,szerintem örülnének hogy elhúzok innen.Egyedül apósomhoz tudnám vinni,de ott meg meg lenne kötve,amibe soha nem mennék bele.Kérlek benneteket segítsetek!Sokan azt mondják altassam el és kész.Nem tudom megölni a kutyámat!Minden nap ezen rágódok!

2012. szept. 24. 13:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg amikor elvállaltad a munkát, tudnod kellett volna, hogy amúgy felelősséggel tartozol a kutyádért, és vinned kell magaddal. Ő nem a kocsid, hanem a társad, ezt gondold át, mielőtt elpasszolod.
2012. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazán meg akarnád tartani, akkor keresnél valami megoldást, de te csak a kifogásokat sorolod és mentegeted magad, hogy ne kelljen egy "koloncot" magaddal vinned. Mondjuk egy alternatívaként nem lenne rossz, ha pár hónapig az apósodnál lenne a kutya, 2 hónapot kibír egy hosszú láncon és miután valamennyi pénzt megkerestél kiveszel egy albérletet egyedül, ahova vihetsz kutyát. A kutyának az sokkal nagyobb stressz lenne, ha elhagyja a gazdája egy idegen helyen.
2012. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan mintha a gyermekem lenne."

Ha ez így lenne, akkor megoldanád...mivel nem egy ember költözött már ki kutyával együtt Angliába.

2012. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Inkább éhenhalnék, minthogy a kutyáimat elhagyjam.

Szóval ne mondd, hogy senki nem utasítaná vissza.

2012. szept. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Olyan könnyen tudjátok kritizálni a másikat!Nagyon szeretem a kutyámat,csak nem mindegy,hogy itt egyik napról a másikra élek,alig tudom magamat fenntartani.Külföldön meg sokkal többet keresnék,és sokkal jobban is élnék.Persze,ha ti kapnátok ilyen lehetőséget biztos kapásból rávágnátok,hogy:Köszi nem vállalom,elég nekem a 70.000 Ft amit keresek!Értsétek már meg,hogy ahol laknék szóba nem jöhet a kutya!Már az is nagy szó,hogy egyáltalán elintézték hogy kimehessek,sőt amíg munkába nem állok addig mindent fizetnek helyettem.Most akkor én meg verjem ott magam nekik,hogy a kutyám nélkül nem érdekel a dolog.Annyit keresnék 1 hónap alatt,mint itt 7 hónap alatt.Én is nagy állatbarát vagyok,de szerintem elsősorban az embernek magát és a családját kell néznie!És ezek nem kifogások,meg mentegetőzések ahogy korábban írta valaki,csak szeretnék végre normális módon élni,mert itt ebben az országban ez nem lehetséges.Köszönöm!
2012. szept. 25. 07:54
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mi a problémád? Elrakod itthon a kutyát 1-2 hónapra valahova, aztán mivel ott rendesen fogsz keresni, találhatsz olyan szállást, ahova kiviheted a kutyádat is. Ez ellen mi kifogásod van?
2012. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ez a megoldás. Kimész kutya nélkül, és egyből elkezdesz megfelelő albérletet keresni. Ahogy megkapod az első fizetésed, elköltözöl a megfelelő albérletbe és viszed magaddal a kutyád. Addig pedig megkérsz valakit, hogy sétáltassa naponta a kutyát, amig apósodnál van. Akár úgy is, hogy utólag fizetsz neki a fáradtságért cserébe. Olyan albérletet is kereshetsz, ahol a lakótársak tartanak kutyát.
2012. szept. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt maximálisan megértem. Csak akkor ne mond h úgy szereted a kutyádat mint a gyerekedet. Mert ha így lenne megoldanád. És a megoldás ott van. 1-2 hónapra megoldod itthon, és kint keresel egy olyan szállást ahova lehet vinni. Nekem nem egy ismerősöm lakik külföldön kutyával - csak akarni kell.
2012. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"...szerintem elsősorban az embernek magát és a családját kell néznie!"


Pontosan egyet értek és a kutyáim is a családom része, tehát még egyszer ismétlem, SOHA EL NEM HAGYNÁM ŐKET.

Valóban, ha arról van szó, hogy már róluk se tudok gondoskodni, esetleg 2 hónapra beadnám kutyapanzióba, vagy ismerőshöz, amíg kint elő nem készítem nekik a helyet, de nagyon az éhhalál küszöbén kéne ehhez álljak, mert nem szívesen bíznám őket másra. De az, hogy jobban éljek, amiatt nem mondanék le róluk. Csak ha arról lenne szó, hogy már enni sem tudok nekik adni, már az orvosi ellátásukat sem tudnám fedezni, ebben az egy esetben ideiglenesen lepasszolnám őket, de nem örökre, ez meg sem fordulna a fejemben. Ha pedig nagyon rizikós volna, és tudnám, ha szűkösen is, de elleszünk, lesz mit ennünk, ha nem is lesz meg a havi cigarettaadagra való, akkor se érdekel, nem kockáztatnám őket, az életünket.


Tényleg, mennyit költesz havonta cigarettára? Vagy a családod?

2012. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Bazzz!Nem is ismersz!Soha életemben nem dohányoztam!Nincs semmilyen káros szenvedélyem!Amúgy meg nem hiszem,hogy te a családoddal 70.000 ft-ból olyan könnyedén megtudnál élni,főleg ha dohányzol is.Elég fasza ára van mostanság a dohánynak.Ja,a kutyám se van valami úri koszton,mert örülünk,ha nekünk futja 1 hónapig kajára,a csekkek kifizetése után.Úgylátom itt csupa okos ember nézelődik,akik nem segíteni próbálnak a másiknak,hanem azt keresik,hogy mibe lehet belekötni.Dehát nem is csodálkozom semmin,ezért húzok el ebből az országból."EZ ITT MAGYARORSZÁG!"
2012. szept. 26. 08:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!