Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen szabályok...

Nálatok milyen szabályok vannak érvényben otthon a kutyára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tekintély/rangsorbeli távolság növelésére értem a kérdésem.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. nem jöhet fel az ágyra vagy csak hívásra. Vagy pl. ajtón ti léptek ki mindig először.



2012. okt. 2. 19:23
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Biztos igazad van :)

Csak most kibuktam egy kicsit.. Olyan idegesítő, ha hívom a konyhába (és pl. a nagyszobában van), megáll az előszobában, rám néz, elgondolkodik és inkább lefekszik a helyére. Vagy pl. lent az eü séta alatt, ha felvesz egy botot, hiába mondom neki a fúj-t, bele kell túrnom a szájába, mert nem köpi ki és még utána is vissza akar menni, hogy felvegye és meg sem hajtja, ha leszidom, vagy pofarázás van :S

2012. okt. 2. 20:42
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Hm...Próbálom mindet felsorolni (a felét úgyis elfelejtem)

1: enni csak akkor kap, ha leül és nuygodtan megmarad a s3ggén :) Van h pl elmegyek neki vízért, addig ülnie kell és nem nyúlhat a kajához.

2: ágyra csak hívásra jöhet fel, anélkül nem - annak ellenére elsőre megértette h mit akarok, h több mint 1 évig feljöhetett szó nélkül).

3: csak akkor kapja meg a nyakörvet és indulunk sétálni, ha leül és megnyugszik.

4: kifelé mehet előre, mikor megyünk valahová, de hazaérkezésnél ő jön be utoljára.

5: az asztalról se vehet el semmit se (pedig a benti asztal alacsonyabb, mint ő), akkor se, ha ott a világ legínycsiklandóbb kajája (itt is van az asztalon egy nagy tál tepertő, hozzá se ér).

6: kaját csak a foteljából "kunyizhat" aktív bámulással és nyálcsorgatással (de tényleg csorog) :D Amúgy általában szoktunk neki adni, ha befejeztük a kaját.



Igazából azt hiszem ennyi, ezek azok amiket kőkeményen betertatok itthon.

2012. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Szerintem csak össze van zavarodva, hogy 3-an foglalkoztok vele és mindannyian tök másképp! Amíg nem lesz egyetértés a nevelés terén, addig ez lesz sajna :( Főleg, hogy most nem tudsz vele Te sem úgy és annyit foglalkozni, amennyit eddig...ez csak átmeneti, tuti
2012. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Little Red!

A 6-os ponton jót nevettem :D Ismerős a nyálcsorgatás :D

Mi mindig a nagyszobában, ágyban eszünk, engem békén hagy Joey, de a férjem elé beül és nagy bőszen minden egyes falatot kinéz a szájából, nyálcsorgatás közepette :D Úgyhogy olyankor vagy kicsukjuk, vagy az ágy mellé állandósított papírtörlővel törölgetjük :D


Szilvi, hát remélem igazad lesz :) Holnap végre hazajön Robi (vége a hosszú távú melónak), mondtam is neki, hogy át kell beszélnünk újra a szabályokat és innentől neki is betartani.

2012. okt. 2. 21:10
 15/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
Drukkolok a meggyőzéshez :D
2012. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:
Köszi :) Remélem belátja :)
2012. okt. 2. 21:43
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 ágy van, egyre mehet fel, ott egyébként nem alszik senki az csak úgy van, ha jön vendég.. :D persze aki jön kap tiszta ágyneműt és ha látja,hogy ott alszik valaki akkor oda se megy fel.

Séta előtt után én megyek előre az ajtón be is ki is.

Kétszer kap enni, ez úgy néz ki,hogy megcsinálom neki a kaját leteszem a földre, szépen leül én arrébb sétálok,a kutyám mögé/mellé mindegy a lényeg csak az,hogy oda tudna menni a kajához fizikailag nem állok az útjában,de nem mehet ezt tudja is amikor mondom tied onnantól fogva nem piszkálom. Olyat szoktam,ha eszik és látom kiszorodik a táp,oda megyek és miközben eszik vissza rakom /ezt nem mindig,mert földről is megeszi, csak azért,hogy tudja az étel "nem az övé"/

Persze nem ilyen fél órákat kell várni míg oda mehet az ételhez,ezt leírni tovább tartott szerintem :)

Ha vendég jön én nyitok ajtót és nem ő :D úgy értem oda ha kopog valaki magam mögé ültetem, bejön az illető aztán után jöhet az örömködés,szimatolás. Van egy barátnőm akihez ha megyek át nyilik az ajtó és egyből ugrik rám a kutyája :D

Azon kivül még annyi szabály amikor haza jövök, nem egyből őt köszöntöm,nyugodtan szimatolhat, örülhet ,de várok kicsit amíg megnyugszik aztán simogatom :)

meg persze ha megyek valahová se kérek engedélyt, nem mondok neki pl ilyeneket hogy jhajj mindjárt jövök, addig legyél jó ilyesmi.. :D

Azt hiszem ennyi.

2012. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Ajtón kilépve természetesen előreenged, csak a mutatóujjamat kell felfelé tartanom, amire leül.

Együtt alszom vele, tehát ágyban tilos-szabály nincs, de egy szisszentés, lemutatok a szőnyegre, és már megy is lefelé. :)

Rossz időben séta után lábtörlés; ha rajta hagyom a pórázt, automatikusan leül, és várja a törölközőt.

Evésnél egyet füttyentek neki, lefelé mutatok, és lefekszik.Csak akkor veheti el, ha megengedem neki.

Ha szabadon van a futtatón, és olyan kutyus jön, akit nem ismerünk, lábhoz hívom, és addig ott ül, amíg a másik oda nem ért hozzánk/el nem tűnt.

Séta közben feszesen láb mellett kell jönnie, húzás és hiszti nincs.Ilyenkor határozott pórázrántás, esetleg egy hangos "Nem", és abbahagyja.

2 éves amstaff szukám van, könnyen tanul, birkatürelme van mindenhez. :Đ

2012. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

Nálunk a szabályok, ágyra nem szabad felmennie, konyhába nem szabad bemennie, ja és a plüsseimet nem rághatja. Van neki is rágja azt:)És otthon nem nagyon szabad ugatni.

Nekem egy kamaszodó huskym van, most 11 hónapos, és ő is feszegeti a határokat, ráadásul még makacs is. Be-be lép a konyhába, felugrik az ágyra, ellopja a plüsseim.. Ilyenkor leszidom kiküldöm, nem szólok hozzá.

ilyenkor megszoktam csinálni néhány gyakorlatot:


-bemegyek valami nagyon jo kis kajával, leülök a földre, tányér a földön, és eszek. A kutya nem jöhet oda nem ehet bele.. Ez nagyon szeretem, sokszor használ ilyenkor. Megeszem a kaját, utolsó falatot lerakom a földre, de csak akkor veheti el ha engedem.


-amikor hazaérek, nem szólok hozzá, először átöltözök, lerakom a cuccokat. Megvárom míg megnyugszik lefekszik egy helyre, addig nem szólok neki. Utána hívom, puszi minden:)


-Ajtón én megyek ki hamarabb, amikor el van kanászodva, dúródik ám! Olyankor visszaküldöm, és újra.


-Saját privát terület kialakítása. Talán ezen lepődött meg legjobban a kutyám. Mikor voltam kutyás előadáson, ott mondták, hogy ez egy jó módszer. A lényeg, hogy mintha egy szőnyeg közepén ülnél, és rá kell venned a kutyát, hogy nem mehet rá a szőnyegre. Ültem hát a földön, jött a kutya, de nem én hívtam. Rámorogtam, elzavartam. Nem értette. Jött továbbra is , kicsit ellöktem, morogtam, hogy tudassam vele, most nem akarom hogy ide jöjjön. Jó pár percbe beletelt mire leesett neki a dolog. Ott is hagyott. Kicsit meg is sajnáltam, de megérte, utána sokkal tisztelettudóbb lett velem.


-Te kezdj játszani, és te is hagyd abba. Tehát ha hozza a labdát, ne dobd el neki azonnal. Csinálj úgy, mintha nem akarnál játszani. Számolj 10 ig, utána Te kezd a játékot, és addig játszatok ameddig Te akarsz!


-Kaját csak akkor eheti meg ha engeded.


Én így szoktam, ha úgy érzem elkanászodik a kutyus. Nálam sok minden bevált, főleg a kajás, meg a privát terület kialakítása. Ezzel sokat növök ilyenkor a szemében:)

2012. okt. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is! :)

Ezt a kajás dolgot és a privát szférát szerintem ki fogom nála próbálni! :)


Milyen szemináriumon voltál és hol, tükörsulis?

2012. okt. 3. 08:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!