Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen szabályok...

Nálatok milyen szabályok vannak érvényben otthon a kutyára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tekintély/rangsorbeli távolság növelésére értem a kérdésem.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. nem jöhet fel az ágyra vagy csak hívásra. Vagy pl. ajtón ti léptek ki mindig először.



2012. okt. 2. 19:23
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Én sem várom el tőle. Nálunk a konyha küszöb az ilyen. Mivel ugye a konyhába nem jöhet be, mindig a küszöbnél fekszik. Nézi ahogy főzök. Néha olyan jót alszik, hogy nagyon. Mivel nagytestű, teljesen elbarikádozza a konyhát, mire meg arrébb menne, már kettőt kerülök. Én simán át szoktam lépni.
2012. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Én eddig erről nem hallottam. De én csak akkor szólok Joeynak, ha tényleg útban van (pl. konyhában sürgölődök és odafekszik a közepére).
2012. okt. 3. 14:43
 33/46 anonim ***** válasza:

óó az én 5 kilós kutyám is láb alatt tud lenni a konyhában pedig pici,de mindig mondtam anno hogy vigyázz akkor arébb ment,most már be se jön ha főzök mert tudja hogy csak kiküldöm szegényt:D

Nehéz elképzelni de kicsi létére is nehéz kerülgetni,főleg hogy kicsi a konyhám,vagy épp észre se veszem hogy bent van nem akarok orra esni benne :D

Mostanában már ebéd közben sem jön ki a konyhában,tudja hogy úgyis miután mi befejeztük csak utána jön ő,ezért inkább már ki se jön. Vagy ha mégis akkor befekszik a konyhaasztal alá csak,de ez ritka:)

2012. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Én nem várom el, de régebben simán odébblöktem úgy, mintha nem is látnám h ott van. Aztán volt párszor h éjjel botorkáltam ki a wc-re, ő ott feküdt, véletlenül megtapostam. Na azóta ha megyek felé, szinte mindig önként ugrik odébb, csak ne lépjek rá :D
2012. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Szilvi & Argos ***** válasza:

Köszi a válaszokat, akkor ebben (is) egyet értünk :)

Szandrától pedig bocsi, hogy beleoffoltam :D bár végülis nagyon a témába vágó volt

2012. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Jaj már, ne kérj bocsánatot :)


Újabb kérdés, de ez már puszta kíváncsiság :)

Ha jól emlékszem, egy valaki említette, ha vendég érkezik, akkor hogy viselkedik a kutya...


Nálatok ez hogy van?

Nálunk úgy zajlik, hogy jön vki, Joeyt leültetem/fektetem a helyére (látszik rajta, hogy majd szétveti az izgalom, hogy vajon ki jön). Nyílik az ajtó, behívom az illetőt (ilyenkor van, hogy felkel Joey, de visszaültetem), ha becsuktam az ajtót, üdvözöltem, utána engedem Joeyt is (nem is maradna sokáig ülve innentől). Nem ugrál a vendégre, csak körbeszimatolja, farokcsóva, kéri a simit (örömében tüsszögni is szokott :D).

Viszont, ha mi jövünk haza, szépen ott ül a helyén, közben jár a farka, de megvárja, amíg lepakolok (ha nagyon odáig van, max. követ, de általában ott ül a helyén) és akkor jön oda hozzám, ha hívom. Valahogy ez elérhetetlennek tűnik számomra a vendégeknél, mivel az összes vendégnek közömbösen kéne viselkednie minden egyes alkalommal, ha jönnek hozzánk - ami persze kivitelezhetetlen.


A ti kutyátok hogy viselkedik ilyenkor?

2012. okt. 3. 15:54
 37/46 anonim válasza:

Sziasztok!


Ezeket a szabályokat, amiket leírtatok milyen idős kortól lehet alkalmazni a kutyánál? 4 hónapos kölyöknél el lehet kezdeni? Ajtón ki- és bejövetel lassacskán működik, bár nem tudom érti-e :)

2012. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Szia!


Persze :)

A szabályoknál az a legjobb, ha minél előbb (lehetőség szerint a kezdetektől) alkalmazza a gazdi, úgy a legjobb a kutyának is :)

2012. okt. 3. 16:01
 39/46 anonim válasza:
Köszi! Akkor ma kipróbálom a földön evést :)
2012. okt. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk nem így van. Ha valaki jön Lüszi teljesen leszedi őt, nem bír az izgalmával teljesen oda van ha valaki meglátogat minket. Bár szerintem ő azt hiszi hozzá jönnek és nem hozzám.

Erre még gyúrnunk kell nagyon,mert még egy postásnak is annyira örül mintha ezer éve ismerné.

Ellenben ha megparancsolom akkor lenyugszik,pl hétfőn jöttek radiátort szerelni,én addig leültem az ágyra és mondtam neki 1x hogy "marad!" és onnéttól el se mozdult mellőlem,nem zavarta a munkásokat még ha gügyögtek is neki csak csóvált,de ilyenkor megerősítettem a marad szóval és nyugton lett:) Ekkor büszke voltam rá.

2012. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!