Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen szabályok...

Nálatok milyen szabályok vannak érvényben otthon a kutyára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tekintély/rangsorbeli távolság növelésére értem a kérdésem.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. nem jöhet fel az ágyra vagy csak hívásra. Vagy pl. ajtón ti léptek ki mindig először.



2012. okt. 2. 19:23
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


- ajtón be-ki gazdi megy

- etetésnél: kutya szépen leül, leteszem a tálat és a

Tiéd" szóra ehet

- ágyra nem ugrál, ahova föl tud menni oda csak ha engedem - néha játszunk úgy, hogy földobom, vagy odadugom a játékát, amit meg kell keresnie és akkor fölmehet.

- a játékai egy helyen vannak, nem elzárva, de magától soha nem szed ki semmit, csak ha szólók, hogy: játszunk!

- kint, ha elkezd ugatni más kutyára leültetem és és a fölemel mutatóujjammal és erős arckifejezéssel adom tudtára, hogy csönd legyen. Általában a kézjeleket és szavakat használok, de a kézjeleket sűrűbben alkalmazom. Halkan beszélek hozzá és ha picit megemelem, megváltoztatom a hanghordozásomat az már neki komoly bünti:)

......ja és ő egy yorki:)

Üdv.

2012. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, Szegeden, Korom Gábor előadásán. Tükörsulis. Szerintem nagyon jó, nagyon sok okos dolgot mond, és megmagyaráz dolgokat. Jó hosszú volt:)Csomó mindenre kitért. 600 Ft volt, még nem is sok. Előadás után szabadon oda lehetett menni és kérdezni tőle. Novembertől megyünk majd suliba mi is, már nagyoon várom, kíváncsi leszek a kis dinkámra és rám, milyen páros leszünk.

2012. okt. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
www.egyikkutyamasiknem.hu-n az adásoknál, az első videón a 8. percnél van a kajás dolog:)Japánvacsi
2012. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

17. válaszoló vagyok,azt kihagytam az etetés résznél, ha a tied szó után oda megy,de nem eszik, vagy eszik,de ki jön utána, szóval ott hagyja az ételt, akkor elveszem tőle, de ez inkább nyáron szokoott előfordulni,hogy kevesebbet eszik. Amit meghagy ételt az kapja következő etetésnél, ha csak egy falatot evett és lényegében egy egész adag megmarad akkor nem is kap már többet, ha csak egy nagyon pici maradt meg azt megeszi /ilyenkor nem szoktam váratni,csak lerakom neki/ utána kap rendes vacsit a szokás módon.

Este mindig megszokta enni amúgy az egészet, kivéve ha vendégségben vagyunk és mondom,hogy nem kell neki adni semmit, majd otthon kap, valaki mégis ad neki valamit, ilyenkor van hogy otthon már nem adok neki akkor én :D

Mostmár,hogy hűvősebb van a reggelit se hagyja ott egyébként.

Ebből következik az a szabály is,de ez inkább rám vonatkozik,hogy amíg eszik nem megyek el otthonról, egyrészt szerintem nem jó ötlet,hogy nyugodtan eszik, kijön és nincs otthon senki, jó ha az látja,hogy elmegyek otthonról, másrészt ha meghagyja pont az ételt nem tudnám eltenni,így egész nap kint lenne ami megint csak nem jó.

2012. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Igen, én is mindig megvárom, hogy befejezze a reggelit-vacsorát. Már csak azért is, mert soha nem tudni mikor nyel félre, mikor van szükség segítségre. Pláne azok után, hogy a kutyusom anyukája megfulladt (4 hetes volt ekkor Joey) és a tenyésztője nem tudja, mi okozta.

Nálunk az étvágyával szerencsére soha nem volt baj eddig :)

A "hallásával" annál inkább :D Mostanában azt sem tudom hova tenni, hogy van hogy 2x-3x el kell neki mondanom, hogy "Tied", elsőre csak odaáll a tálkája fölé, második "Tied"-re kezd el enni.

2012. okt. 3. 13:34
 26/46 anonim ***** válasza:

22 és 23 as vagyok. Átállítottam a beállításokban a megjelenést, úgyhogy majd a nevem remélem már ki lesz írva, úgy könnyebb.

Itthon nálunk az a helyzet, hogy párom nem tudja úgy leszidni a kutyát, hogy az ne legyen röhejes, pedig ő a férfi:) Az is sokáig tartott, mire megértette mért nem eszünk egyszerre a kutyával. Volt olyan, mire beértem a szobába nagyban ették ketten a popcornt ketten. Egyet nekem egyet neked.

Aztán egyszer nagyon rosszul voltam, a kutyával voltam egyedül otthon. Felhívtam páromat, jöjjön haza. Annyira rosszul voltam, hogy sírtam, jött a kutya, adta a puszikat, minden, két első láb már fent is volt az ágyon, aztán a két hátsó. Nem zavartam akkor le, csak megöleltem, és így vártunk. Amikor megérkezett a párom, meglátta a kutyát, leküldte az ágyról, és elvitt az orvoshoz. A kutya mindebből annyit vett észre, hogy rosszul vagyok, jött megvédeni, kicsit feszegette a határokat, amit hagytam, erre jött Apa, aki akkor először elküldte és megvédett engem, mert elvitt orvoshoz és mire hazaértünk jobban lettem. Na hallod egy pillanat alatt megfordult a világ. Alkalmi süket lett a kutya ha szóltam, páromnak meg ugrott. Megfordult a helyzet:) Utána jópárszor csináltuk a japánvacsit, és a privát területet. Nem egyik napról a másikra, jó pár napomba telt, de sikerült visszavennem a vezető szerepet.

2012. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Nálunk is ez a helyzet, szintén eü gond. Ő is sokat segített nekem (1 hétig fekvő gipszben voltam), ha megmozdultam, kísérgetett és ha megbillentem, ott volt, rá tudtam támaszkodni. Amíg feküdtem az ágyban, sokszor ő is úgy feküdt, hogy a buksiját a lábamra rakta :)

Ma este a földön vacsizok :D

2012. okt. 3. 13:47
 28/46 anonim ***** válasza:
:) majd írd meg mit szólt a kis kópé:)
2012. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Oksa :)
2012. okt. 3. 14:08
 30/46 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mi a véleményetek az alábbiakról?

Elvileg ugyebár a lakás-kert különféle pontjain pihenő kutyát nem szabad átlépni, hanem el kell várni, hogy önként helyet és utat adjon a falkavezérnek, a gazdinak.

Nálunk Argos a fürdőszoba előtti beugróban szeret feküdni, tehát a fürdőbe csak őt átlépve tudok bejutni. Azonban én nem várom el, hogy mindig felpattanjon, mert bárhova máshova fekszik, még jobban útban lenne...szerintem ezzel nem csorbul a tekintélyem...szerintetek?

2012. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!