Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok milyen szabályok...

Nálatok milyen szabályok vannak érvényben otthon a kutyára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Tekintély/rangsorbeli távolság növelésére értem a kérdésem.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. nem jöhet fel az ágyra vagy csak hívásra. Vagy pl. ajtón ti léptek ki mindig először.



2012. okt. 2. 19:23
1 2 3 4 5
 41/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha Argos a kertben van és jön vki, akkor az illető vagy bejön úgy, hogy Argos egy hangot sem hallat, vagy ugat párat, miközben bejön az illető. Mivel az esetek 99,5 %-ában ismerős jön...ide tartozik a hátsó szomszéd és családja, a másik két szomszéd, kutyás ismerősök, Apuék, a postás és az ételfutár :D Nem nagyon foglalkozik velük, max a szomszédokhoz megy egy kis simire. A lakásban ugyanez van. Ha túl tolakodó, akkor elküldöm.


Ha idegen jön, akkor nagyon ugat, kimegyek a kertbe és odahívom magamhoz a kutyát, idegen bejön, kutyát vagy odaengedem, vagy nem, az illetőtől függ

2012. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Nálunk ha postás jön, vagy ilyesmi, akkor csak kiles az ajtó mellett, és megnézi ki jött. De ugye a postás nem jön be a lakásba. Ha más jön hozzánk, akit ismert ahhoz megy oda rögtön, és ha az illető nem figyel rá (szoktam mondani, hogy csináljanak úgy, mintha nem is lenne kutya), akkor kicsit mondja a magáét, követi, de nem ugrál vagy ilyesmi. Olyan meg még nem jött akit nem ismert volna:) Nem tudom. Mondjuk Csibésznek elég érdekes természete van, van olyan ember akit ha meglát elkezd beszélni, (azért írom így, mert nem ugat, hanem ugat-vonyít keveréke)pedig nem is ismeri az embert, és még véletlen sem engedi a simit. Másról meg alig lehet levakarni, csóválja a farkát, húzza a kis fülét, örül nagyon.
2012. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
A kölyökkutyás kérdésére, pedig: szerintem tök jó ha ilyen fiatalon már elkezdi benne tudatosítani a dolgokat a gazdi.
2012. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Én ha vendég jön, hagyom Ádit kibontakozni. :D Magyarul annyira örül és ugrál (de nem magukra az emberekre), h 10 perc mire bejutnak az ajtón :D Aztán megnyugszik, és mindenki le van sz@rva :D


Ha a párom jön haza, akkor ugrál rá, ugat, szűköl, szinte fellöki a páromat. Hiába szól rá, se hall se lát :D


Ha én érek haza, akkor gubbaszt a fotelban. Régebben alig várta h odahívjam és megsimizzem. De mivel van némi megoldásra váró problémánk, mostmár akkor se jön oda, ha hívom, nem örül nekem :(

2012. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, egyszer. Páromnak úgy örül a kutya, hogy jaj. Én ha megyek haza, mintha nem is lenne a kutya, átöltözök...Addig ő elvan, pihen. Utána hívom. Hát volt olyan, a kis "mocsok":) beduzzogott, és nem jött, nem örült. Huskyvér beindult benne, makacsság a felszínre tört. Besértődött a drága, hogy amikor hazaértem, akkor nem foglalkoztam vele, na erre ő ha én akarom, hogy menjen, akkor ő sem fog velem törődni :DD Ezután egy fél napig nem szóltunk egymáshoz. Sőt egymás közelébe se mentünk. De én nyeretem, mert aztán ő jött oda hozzám. Na akkor nagy volt az öröm. Tudtam, hogy makacsak a huskyk, de azért néha meglepődök rajta mennyire:D
2012. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
A kölyökkutyás vagyok! Sziasztok! Tegnap esti és ma reggeli etetésnél a tálkáját szokás szerint a földre tettem, de nem engedtem oda, hanem leguggolva úgy tettem, mintha én ennék belőle, beleturkáltam és nyammogtam, hááát volt nyüsszögés, ugatás, párszor odébb is kellett nyomnom :) fél perc múlva, mikor kicsit lenyugodott átengedtem neki, hogy a tiéd.
2012. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!