Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok pár jó tanácsot?

Adnátok pár jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Két kérdésem lenne!

- Első, hogy a kutyámnak (Airedale terrier, szuka, 4 éves) szeretnénk kiskutyákat, és mivel nem vagyunk tenyésztőnk, és ez lesz az első kiskutyaalmunk, szeretnék jó tanácsokat kérni, hogy mire figyeljek a fedeztetésnél, vemhességnél, szülésnél, kiskutyáknál! Minden válasznak örülnék!

- Második, hogy egy kicsit megszeretnénk tartani, akivel később szeretnék vizsgákat tenni, és kutyasuliba járni. Milyen szempontok alapján válasszam ki őt a többi kölyök közül? Persze van már kutyusom, de őt apáék választották, és nem tudom hogyan, ezért kérek segítséget!


Mindenkinek nagyon köszönök minden választ!:)



2012. okt. 7. 09:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Hovarju:


Igen, megvan, kivel fedeztetem, de én nem azért csinálom, mert tenyésztő szeretnék lenni, hanem mert nagyon szeretnék kiskutyusokat, és nem szaporítok!Pénz van hozzá, és tudjuk, hogy mire vállalkozunk, ez csak egyszer lesz, úgyhogy nem hinném, hogy nagy baj lesz belőle, főleg hogy már mondtam, aki kölyköt kért tőlünk, az nem fogja magát meggondolni, és a szándékai komolyak, de ha mégsem lennének azok, akkor nálunk maradhatnak a kicsik. Egyébként pedig a kutyusunk tenyésztőjével sajnos nincs kapcsolatunk, mert semmire nem válaszol, a mobilt sem veszi fel, ráadásul nem itt lakik...


De mostmár tényleg köszönöm a véleményeket ezzel szemben, de szeretnék arra is választ kapni, hogy

mire figyeljek majd a szülésnél, a kölyköknél,

és hogy hogyan válasszam ki a kutyust a többi közül!?


A szaporítás az lenne ha többször

2012. okt. 7. 14:26
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi kutyát el tudsz passzolni, miért nem inkább abba fekteted az energiádat, hogy menhelyi kutyáknak keresel gazdát ahelyett, hogy az általad (állítólag) annyira szeretett kutyádnak terheled a szervezetét emellett fölösleges kiskutyákat hozatsz vele a világra? Mert jelen esetben a te kutyád szülöttei egy fikarcnyival sem lesznek különbek egy menhelyi kutyánál, sőt...

Azon kívül az öncélú, és önző indokon kívül, hogy "szeretnénk neki kiskutyákat" valójában mi a cél? Mert nekem úgy tűnik, hogy semmi.

Amúgy meg ilyen felkészületlenül tényleg ne vágj bele, mert legrosszabb esetben a kutyád életébe is kerülhet egy ilyen "akció". Akkor mit mondasz majd?

Megkérdezném, szerinted hány kutyának kellene gazda nélkül lenni Magyarországon, hogy belásd, hogy a ti kiskutyáitokra már semmi szükség, magyarul fölösleges alom? Másfél millió elég? Mert jelenleg kb. ennyien vannak.


Miért nem ezzel a kuttyal jársz munkavizsgára, meg kutyaiskolába?

2012. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Hurrá megint senki se válaszolt a kérdéseimre..

Mindegy. Szóval a menhelyi kutyusokat is nagyon szeretem, és igyekszek nekik gazdit találni, de hiába akartok lebeszélni arról, hogy legyenek kiskutyák, mert szeretnénk neki. Másodszor a kutyatenyésztő ismerősünk fog segíteni, meg az egyik kutyaiskolás barátunk, és nem lesz megterhelő a kutyának, mert mint mondom, ez az első alma, és ez is lesz az utolsó.

Szerintem itt inkább mindenki féltékeny, hogy lesznek kiskutyáink, de nem baj, remélem lesz végre egy olyan, aki válaszol is arra, amit kérdeztem.

Nem tudom, ez miért olyan nagy baj, hogy lesz pár kiskutyája a kutyámnak, mikor már 4-nek van (és ráadásul egyáltalán nembiztos, hogy lesz ennyi kölyök) gazdája, akiknek komolyak a szándékai, és szeretnének kutyát, ráadásul nálunk marad egy, és ha lenne, akit nem fogadnak örökbe, az a nagyi kertjébe fog lakni.

De nem szeretnék kérni több: ,, ne szaporíts" hozzászólást, csak a kérdéseimre szeretnék választ. Köszönöm.

2012. okt. 7. 16:45
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem féltékenyek vagyunk, pusztán felelős állattartók, amihez az is hozzátartozik, hogy nem szaporítunk.

[link]

2012. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2012. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, ez miért olyan nagy baj, hogy lesz pár kiskutyája a kutyámnak..."

Dehogynem tudod, leírtunk már páran. Csak nem akarod meghallani, mert már önző módon elhatároztad. Hiába hozunk fel észérveket a cselekedeted ellen, nem érdekel téged.Ezért ne mondd, hogy nem TUDOD! Inkább azt mondd, NEM ÉRDEKEL, LESZAROD! Mert ez az igazság!

A baj az, hogy képtelen vagy felfogni, hogy tehetnél az ellen, hogy országunkban ez a tarthatatlan helyzet javuljon, de minimum ne romoljon. De nem teszel semmit, sőt rontasz rajta. Hadd gratuláljak!

2012. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

először is: szokd meg a gondolatot, hogy ez bizony SZAPORÍTÁS. mondd fel hangosan háromszor: "szaporítani fogom a kutyámat". csak hogy kicsit azonosulj a gondolattal, aztán írd be a gugliba, hogy "szaporító" és nézegess képeket.


továbbá: mondogathatod magadban azt a mantrát is, hogy csak négy kiskutyája lesz (vagy öt, hisz magadnak is szeretnél) de elég szapora fajtáról van szó, nem ritka a 10 kiskutya sem náluk! szóval újra felteszem a kérdést, ha úgy alakulna, el tudnál tartani 10 azaz TÍZ darab kutyát? + az anyjukat! mert a jó gazdi nem terem minden bokorban, és ahogy azt már egyszer kifejtettem neked, ahhoz, hogy nyomást tudj gyakorolni a gazdákra (és meglátsszon, hogy ki az, aki valóban alkalmas a feladatra és ki nem), ahhoz feltételeket kell szabnod, ám ingyen kutyáknál nem sok adu van a zsebedben...


nem tudom az az urban legend hatott-e rá, hogy a "szukának egyszer ellenie kell" - ami egyébként egy ordas nagy hazugság - vagy valami más, de ezerszer jobban járnál, minden szempontból, ha vennél magadnak egy minőségi kölyköt. vele nagyobb sikereket is érhetsz el, mint egy semmilyen kantól és semmilyen szukától származó kutyával, ráadásul ha a kölyök eredményes lesz, akkor tőle már abszolult minőségi almot is le tudnál hozni! igazi tenyésztő lehetnél, aki előreviszi a fajtát!

nem kockáztatnád a szukát, nem rongyolódna le a kert/lakás, nem őszülne meg a halántékod idejekorán, nem kellene azon aggódni, hogy mennyire megbízhatóak a gazdijelöltek, nem kellene hirdetéseket feladni, aztán meg lerázni a hülyéket, akiknek aranyhal se lenne való, nem ám kutya... nézz szét itt a gyiken, hányan vannak, akik a neten kérdezgetik, hogy mitől ájult el a kutyájuk, vagy fosik véreset mert derogál orvoshoz menni, vagy nincs rá pénzük! azoknak hidd el nem gondos tenyésztőtől van kutyájuk, hanem ilyen ingyen osztogatott szaporítós alomból... nem költöttek rá akkor sem mikor megvették és később sem szeretnének. és amikor majd a harmadik kiskutya gazdája hív fel, hogy beteg kölyköt adtál neki (mert szűrni sem akarod, mint olvastam), akkor már te sem fogod nekik felvenni a telefont...


még egyszer elmondom: minőségi, rég eltervezett, ígéretes párosításra jelentkeztek ismerősök és ismeretlenek, méter hosszú levelekkel arról, hogy mennyire nagyon szeretnének tőlem kutyát. mire megszülettek a jelentkezők zöme lecserélődött ezért-azért-amazért... aztán mire elvihetők lettek a kiskutyák a pénzzel foglalók közül is volt, aki visszalépett. az eredeti érdeklődők közül talán ha három ember maradt, meg mi, pedig én eleve tíz kölyökre saccoltam (végül kilencen lettünk). az egyik legelső foglaló egyébként közeli rokonom volt, ő végül munkahelyváltozás miatt nem merte vállalni. de volt olyan is, akit elhagyott a férje, meg elvesztette a munkáját... ez a 'mai világban' sajnos bárkivel megeshet. csak nekem nem volt gáz, mert maradt talonban minden kölyökre egy várólistás gazdi.

4 érdeklődő még édeskevés... ahhoz viszont, hogy gazdi-téren bebiztosítsd magad, valami nagyon jót kellene nyújtanod. de nem tudsz. ezt kellene belátni, meg azt, hogy egy alomnyi kiskutya sorsával lutrizol.

2012. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól összefoglaltad, azonban kiegészíteném.


"ezt kellene belátni, meg azt, hogy egy alomnyi kiskutya sorsával lutrizol."

Egy alomnyi, plusz azok kölykeinek sorsával. Nem nehéz belátni, hogy ha egy tőled kikerült alomból, még ha az összes kölyöknek is sikerül gazdát találni, rövid időn belül hatványozódhat a gazdát kereső kölykök száma. Hiszen elég, ha csak két kölyöknek lesz hasonló gondolkodású gazdája, mint te, az már ismét kétszer 6-8 kölyök, akik közül almonként, megint csupán kettő egy-két éven belül ismét világra hoz 6-8 jobb sorsra érdemes kölyköt. Olyan 40+ kölyöknél tartunk, csak az elkövetkezendő 3 évben, kizárólak EGYETLEN EGY tőled származó alom miatt.

2012. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Jó, látom még mindig nem fogta fel ezt senki. :D Nagyon sokat mondogatjátok ezt a szaporító vagyok dolgot, de ha hallani akarod, akkor igen, leszarom, amit itt írtál, mert nem ezt kérdeztem, szóval törlöm is. És igen, ha 10 kölyök lenne (ami biztos nem fog előfordulni) akkor is lenne hely, mert mint mondtam, a nagyimnál még 2 hely van, többi kutyus pedig a az egyik rokonunk tanyáján fog élni. Szóval lebeszélni nem tudtok erről, és hiába írod h nem vagytok féltékenyek, nekem csak az jön le ebből.
2012. okt. 8. 15:40
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

azért mondjuk, hogy szaporító vagy (legalább is leszel), mert így van. a tenyésztő minőséget állít elő, jobbítja a fajtát, a szaporító viszont csak többet csinál belőle, szaporítja.


a "csak irigykednek", meg a "féltékenyek vagytok" és a záró akkord: "nekem csak az jön le ebből" összefüggésen nem csodálkozom, persze, hogy ez jár a fejedben, hisz a saját érzelmeidet vetíted ki. irigyled azokat, akik kiskutyáznak, és megtehetik, hisz jó kutyáik vannak hozzá, egészségesek, eredményesek, ráadásul van benne tapasztalatuk és megvan hozzá a tudásuk is.

ezzel szemben neked van egy semmilyen szukád, és egy sértett önérzeted. erre mégis ki lenne irigy? akárki megteheti, hogy elmegy egy gyepire, kihoz egy fajtatisztának tűnő kutyát, és összerakja egy hasonlóval. és sajnos sokan meg is teszik, ezért tartunk ott, ahol tartunk...

2012. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!