Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok pár jó tanácsot?

Adnátok pár jó tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Két kérdésem lenne!

- Első, hogy a kutyámnak (Airedale terrier, szuka, 4 éves) szeretnénk kiskutyákat, és mivel nem vagyunk tenyésztőnk, és ez lesz az első kiskutyaalmunk, szeretnék jó tanácsokat kérni, hogy mire figyeljek a fedeztetésnél, vemhességnél, szülésnél, kiskutyáknál! Minden válasznak örülnék!

- Második, hogy egy kicsit megszeretnénk tartani, akivel később szeretnék vizsgákat tenni, és kutyasuliba járni. Milyen szempontok alapján válasszam ki őt a többi kölyök közül? Persze van már kutyusom, de őt apáék választották, és nem tudom hogyan, ezért kérek segítséget!


Mindenkinek nagyon köszönök minden választ!:)



2012. okt. 7. 09:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

meg akartam keresni neked egy kérdést, amolyan búcsúzásképp, hogy lásd meg elődeid tapasztalatát... de nem leltem rá. elmesélem dióhéjban, hátha azért elgondolkozol rajta.


dalmatás csaj felírt egy kérdést, hasonló témában, mint a tiéd. elmondták neki ugyanezeket a dolgokat, de hozzád hasonlóan hajthatatlan volt. eltelt három-négy hónap, és - láss csodát - ugyanazon a nicken felírt még egy kérdést arra vonatkozóan, hogy mit kezdjen a nyakán ragadt kiskutyákkal, mert már nem tud mit csinálni velük.


ez egy konkrét példa volt, amire konkrétan emlékszem, de heti szinten bukkannak fel hozzád hasonlók. szóval ne gondold, hogy bármennyivel is gondosabb lennél, mind ezt hiszik.

2012. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Uram, atyám! Hogyan lehet valaki ennyire ostoba? Elképesztő!

De ne aggódj:

"Egyetlen jó cselekedet sem marad büntetlenül."

2012. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Hovarju ***** válasza:

Kérdező !


Hidd el egyetlen alom is szaporítás. Ne rontsd el azt a fajtát, amit állítólag szeretsz.


Alexandra: köszönöm az észrevételt, nem figyeltem oda, hogy nincs törzskönyve a kutyának.

2012. okt. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, dekicsit mérges vagyok rád így látatlanban is: nekem is van egy 4 éves Airedale szukám és bizton állíthatom hogy Magyarországon az Airedale-sek elég összetartóak mert nincsen sok embernek ilyen kutyája. Óvjuk, védjük a fajtát nem azért mert jobb vagy szebb mint a többi hanem mert ezeket a Kockákat (ugye ismered a vicces becenevüket) tartani bizony életforma. Pont ez a lényeg: nincsenek sokan, akik velünk élnek pedig kiemelt figyelemmel léteznek a mindennapjainkban. És képzled, még így is előfordul hogy egy-egy bajbajutott kutyát akit meguntak a gazdái (sajnos előfordul ennél a fajtánál is) nem tudunk azonnal helyet keríteni neki. Ne a kutya igya meg a levét a te butaságodnak.

Gondolkozz felelősen, és hogy a kérdésedre is válaszoljak: te egyedül nem fogod tudni kiválasztani az alomból a kutyát mert mint a kérdésedből is kitűnik nem értesz komolyan a kutyázáshoz. Sőt sehogyan. Kérj meg egy szakembert, aki végez kölyökteszteket hogy mérje fel és akkor nem a vakszerencse dönt. Ellés után 24-48 órával van az első teszt és 6 hetesen a második. Temperamentum tesztnek hívják. Első körben szerintem a már meglévő kutyáddal kéne foglalkozz meg iskolába járj hogy TE megtanulj a kutyákkal (kutyáddal) bánni. Netről, könyvből ezt csak részben fogod tudni megtanulni. Jól válassz sulit, és keresd meg neked mi a legjobb. És ahol a kutya is jól érzi magát.

Sajnálom, hogy ismét megismerhettünk egy olyan embert, aki nem méltó ehhez a fajtához. :(

Remélem behozzák az ebadó után majd pár év múlva azt is hogy a tenyésztésre nem szánt kutyákat kötelezően ivartalanítsák, így az emberi tudatlanságból származó rossz döntéseket kicsit vissza lehetne szorítani.

2012. okt. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!