Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mit ajánlotok?...

Első kutyának mit ajánlotok? Van kisgyerek és kert is és ne legyen túl nagy a termete és a szőre sem.

Figyelt kérdés
Kinti kutya lenne.
2012. okt. 15. 22:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok hasznos választ!

Nekem is nagyon tetszenek a menhelyi kutyák (igazából már nézegettem is), csak párom inkább fajtisztát szeretne. viszont mindenképp kennelből vennénk, nem szeretnénk lutrit. persze nem az lenne h kirakom az udvarra és akkor találja fel magát, vinnénk sétálni meg foglalkoztatnánk.

Még egyszer nagyon köszi!

2012. okt. 16. 14:00
 12/15 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Nézd, szerintem mindegyik lutri a maga módján. Egy felnőtt menhelyi azért jobb kezdésnek, mert ő alapvetően már nem nagyon változik meg jellemileg és benne megvan a megfelelni akarás. Ha megkéred a fórumozókat szerintem szívesen segítenek neked felhajtani egy-két kevésbé problémás egyedet. Van választék bőven sajnos,és sokkal kevesebből megoldható anyagilag a fenntartása is. Kibírnátok anyagilag finanszírozni a 20000ft-os tápot havonta? Mert sok fajtánál elvárja a tenyésztő a gazdájától,hogy azzal etessen.
2012. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Golden Retriever...

Én szerintem meg a kölyök kutya lenne jobb választás,mert ő meg együtt nőhet,tanulhat a gyerkőccel..

Ajánlják is családba,Intelligens,könnyen képezhető,kezelhető,energikus....stb..

2012. okt. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Kedves nemistudomhányadik!

Olvasd el az utolsó mondatodat, és utána gondolkozz el azon, hogy ki az analfabéta. De a matematika sem nagyon megy, mert nálad sem látom, hol volt a 6 óra, amit aktívan a szüleid veled foglalkoztak. Mindegy, én csak egy példát írtam, mennyire irreálisan gondolkoznak egyesek. A kutya társ, nem pedig valaki, akinek alárendelem az egész életemet.


Amúgy egyszer komolyan felvilágosíthatna valaki, hogy egy kutyának miért jobb, ha a lakásban a szobában fekszik mondjuk, mennyivel lesz szorosabb a kapcsolata a gazdával vagy mennyivel lesz jobban lekötve az ideje és energiája.

2012. okt. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A lakásban lévő kutya és a kerti kutya között az a különbség, hogy a lakásban tartott kutyának vissza kell tartani hosszabb időn át az ürítési ingert. Másik különbség még, hogy a kerti kutyának megadatott a kerítés mögüli őrjöngés lehetősége, mely egyébként káros a kutyára nézve is. A kerti és a benti kutyák ugyanúgy döglenek jobbra-balra, mikor egyedül vannak, ám a kerti kutyák többet vannak egyedül. Ezért ugyanannyi foglalkozás mellett a kerti kutya annyira van lefárasztva, mint a szobakutyák. Ám a hazai tendenciák azt mutatják, hogy a legtöbb kerti kutyával közel sem foglalkoznak annyit, mint bent tartott társaikkal, akiket, ha más nem, napi többször le kell vinni sétálni.
2012. okt. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!