Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő emberektől kérdezném...

Hozzáértő emberektől kérdezném, mert nem szeretnék kockázatot vállalni, hogy egy kötődési tréning hogy zajlik egy kutya (Beagle) esetében?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki közületek jártas az ügyben, össze tudna nekem állítani egy "napi rendet"? Szeretném elkerülni, hogy a kutyám fizikailag lemerüljön, vagy megbetegedjen! Ha ilyesmivel jár a feladat, akkor kétségeim vannak az üggyel.

2012. okt. 16. 18:52
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Ne veszekedjetek! Engem csak is a kutyám érdekel! Nem az, hogy ki, milyen szemmel néz rá! Nem érdekel, hogy ki mit gondol róla! Egy ideig Cesar Millan féle módszerrel próbálkoztam, de rájöttem, hogy a kutyám kemény dió! Én tisztelem Cesar Millant, sok esetben segített, felnyitotta a szememet, de ebben az esetben egy módszerre van szükség!
2012. okt. 16. 19:30
 12/48 anonim ***** válasza:
65%
Hosszúpórázzal tanítod? Az első pár napban valószínűleg le sem fog tojni, majd jöhet egy kis lázadás a részéről (több, mert beagle:)), aztán rájön, hogy ha nincs engedelmesség, nincs kaja. Ha úgy kell odavonszolni, az nem jó, 2x-3x rántsd meg a hosszú pórázt, közben hívd kedvesen, csalogasd, ha odajött mehet a kaja. Ne vonszold. Ha totál le sem sz.r, akkor fogod hazaviszed, aznap már nem foglalkozol vele. Ja, és ami nagyon fontos még! Ezidő alatt senki mástól nem kaphat kaját csak tőled, és csak feladatra. Már egy alkalom is romba döntheti hosszú időre az addig elért eredményeket.
2012. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Tehát ha nagyon makacskodna, akkor hazaviszem, és aznap nem kaphat kaját, és ha otthon vagyunk, és odahívom magamhoz, ad egy pacsit, vagy hempereg egyet(egyértelműen a kérésemre) akkor kaphat kaját?
2012. okt. 16. 19:38
 14/48 A kérdező kommentje:
Egyébként még nem tanítom, egyszerű sétákat teszünk, nyáron fogok belevágni, hogy legyen időm! Volt, hogy elmentem vele nyaralni, olyankor mindig jól viselkedik! Természetesen póráz nélkül elhúzná a csíkot!
2012. okt. 16. 19:40
 15/48 A kérdező kommentje:
És ez idő alatt csak száraztápot kaphat? Semmi húskonzerv, vagy házikoszt?
2012. okt. 16. 19:41
 16/48 anonim ***** válasza:
72%

Semmi gond, nem nekem volt problémám a sovány kutyával, hanem neked, azért kellett volna neked is jobb kaja, ha jól emlékszem :)

Amúgy bocs, ma intoleráns vagyok a tükörmódszerrel kapcsolatban, végre rászántam magam a Neked ugatokra, és betette a kaput pár helyen :D Igyekszem többet nem megszólalni a témában egy ideig.

2012. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a neked ugatok című sorozat, egyes részeken kiverte a biztosítékot nálam is! Ettől függetlenül, a kötődési tréning beválhat, ahogy egyismerősöm is kölyök kora óta a tükör módszerrel neveli a kutyáját! Teljesen meg van vele elégedve, és nem csak ő látja így.
2012. okt. 16. 19:49
 18/48 anonim ***** válasza:
77%
Előre bocsátom, hogy nem szándékozom egyik módszert sem lebecsülni, sem dicsérni, mivel nem ismerem őket. Én egész pici kortól itthon is, és ha ki is megyünk, folyamatosan játszom a kutyáimmal. nem hagyom őket együtt baromkodni, azt szokták meg, hogy velem játszanak. (más dolog a kiskori ovis szocializáció, de azt is csak mértékkel). ha a kutya megszokja azt, hogy a gazdával lenni nagyon jó dolog, mert foglalkozik vele, beszél hozzá, labdáznak, akkor esze ágában sincs elmenni. nekem a játékba bele van épitve kiskortól az engedelmes "munka" , igy a kiskutya alapból szabályok között nő fel, és nagykorában ezek már természetesek a számára. Én minimális jutalomfalattal dolgozom. Nyilván ez babáknál egyfajta pozitiv megerősités, és később a tudatos képzésnél is hasznos, de ne a kajáért jöjjön vissza. Azért jöjjön, mert azt mondtam, és ezért kap egy dicséretet, jelen esetben kaját. Az, hogy a napi kajáját egy egy ilyen kimenő alkalmával kapja meg sem támogatom, mert a kutyának evés után pihenésre van szüksége, mert könnyen lehet gyomorcsavar a vége.
2012. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Egyértelmű! Én sem támogatom az ötletet, hogy mozgás közben egyen! De ha jól belegondolunk, a falkában is a megélhetőség miatt maradtak! És ott is elejtik a vadat, belakmároznak, majd vándorolnak tovább! Természetesen azt az 5-6-7 hetet ki lehet bírni ! Nem vagyok híve ennek a dolognak, de az sem egészséges, hogy minden séta közben végigrángat, pedig van egyfajta fizikumom, ami az átlagostól kiemelkedik, de annyira alacsonyan van a súlypontja, hogy biciklizés közben is leránthat a bicikliről! Valamint a nyakát sem szívesen húzom, de ha ezt a pár hetet túléljük, utána nagy valószínüséggel nem lesznek ilyen gondok!
2012. okt. 16. 20:03
 20/48 A kérdező kommentje:
Valamint az ideális, ha a kutya tud szaladgálni, póráz nélkül, miközben a gazdi sem görcsöl azon, mikor tűnik el teljesen a láthatárról!
2012. okt. 16. 20:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!