Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő emberektől kérdezném...

Hozzáértő emberektől kérdezném, mert nem szeretnék kockázatot vállalni, hogy egy kötődési tréning hogy zajlik egy kutya (Beagle) esetében?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki közületek jártas az ügyben, össze tudna nekem állítani egy "napi rendet"? Szeretném elkerülni, hogy a kutyám fizikailag lemerüljön, vagy megbetegedjen! Ha ilyesmivel jár a feladat, akkor kétségeim vannak az üggyel.

2012. okt. 16. 18:52
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

nem, a falkában elejtik a vadat, jól belakmároznak, és utána döglenek.:)

Hát próbáld meg igy, de majd megteszed, hogy folyamatosan megirod a fejleményeket? Tényleg érdekel.

Mondjuk én ugy vagyok vele, amiért most nagyon le leszek pontozva, hogy a kutyának meg kell mutatni azt is, mi van ha akaratunk ellen cselekszik, és ez olyankor nem áll messze a testi fenyitéstől sem.

2012. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
Eddig mindenkinek ment a zöld kéz! Hisz senki nem írt hülyeséget! Szabad országban élünk, minden véleményt meghallgatok, tovább akarok fejlődni, ezért sem leszel lepontozva! A testi fenyítéssel úgy vagyok, hogy nem sokat használ a kutyámnál, egy érintés, az más tészta! Mikor "megharapom", ahogy azt az édesanyja is tenné, vagy a falkavezér, de ezt csak a helytelen lelkiállapot kizökkentése miatt teszem!
2012. okt. 16. 20:18
 23/48 anonim ***** válasza:
37%
Hát nekem sem jönnek be a Cerberos suli módszerei, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam, az, hogy pórázon bemutatóznak a kutyával kábé röhej, meg az 5 kilós kutyára fojtót tesznek, na mindegy, de attól még nem cikizem, mert van akinek ez jön be, van akinek az. Az egyik kutya másik nemet meg lehet cikizni, de azért arra is kíváncsi vagyok, milyen tévéműsort csinálnának a cerberososok. Én pedig pont a gyomorcsavar elkerülése végett osztom több részre a kajáját, így nem lesz baja. Az meg hogy sovány a kutya, még mindig nem egészségügyi probléma szerintem, hanem egy állapot.
2012. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Arra kérlek benneteket, ne tűnjetek el! Nyáron újra találkozunk, ígérem, mint egy blogot, fogom vezetni ezt az oldalt, a napi fejleményekről! Egy kedves ember, aki rám szánt egy kis időt, privát üzenetben értesített a kötődési tréningről! Ha ő nem lenne, talán sosem ismerkednék meg ezzel a módszerrel! Neki is megígértem, hogy közzéteszem az eredményeimet! :) Nyáron találkozunk! Ha addig is van valami jó ötletetek, szívesen olvasom! Még egyszer meg szeretném köszönni nektek! Hálás vagyok, hogy vannak még ilyen segítőkész emberek! És természetesen, ha ti nem lennétek, talán bele se mernék vágni a módszerbe! Nagyon köszönöm!
2012. okt. 16. 20:30
 25/48 anonim ***** válasza:
ha visszakanyarodunk a természethez, a filmekben is láthatsz vérre menő verekedéseket, ez lehet a kajáért, a szaporodás jogáért stb. Az, hogy a falkából kizárják, sokszor az élet végét jelenti. Napjainkban is ha falkában vannak tartva, ott is először jelzésértékű morgás van, utána nagyon komolyan képesek egymásnak menni. Anno 20 éve volt egy dobermannom, és a behivással vért izzadtunk. Ugy elment néha, hogy vissza sem nézett. Aztán megelégeltem. és amikor egyszer sikerült bevadásznom, nagyon elvertem. nekem sokkal jobban fájt, de megtanulta, hogy nem cselekedhet önállóan. Onnantól lehuztunk még 12 évet együtt, a legnagyobb egyetértésben és szeretetben, és tiszteletben. Ő volt a legjobb kutyám életemben, minden gyökérségével együtt:)
2012. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Várom majd a fejleményeket, írjál nyár előtt is, mert kíváncsi vagyok!
2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
51%

"arra is kíváncsi vagyok, milyen tévéműsort csinálnának a cerberososok"

Ha valaki vekeredtetett meg éheztetett kutyák rehabilitálásával van elfoglalva, meg szaporítótelepek felszámolásával, annak ritkán van ideje tévéműsort csinálni. A tükrösök is igazán bevethetnék néha magukat olyan kutyáknál is, amik nem termelnek pénzt. Sorry, de ezt most nem bírtam megállni.

2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sokan sokfélét írtak Neked itt. Egyet nem értek: MIÉRT VÁRSZ majdnem egy évet a neveléssel?? Ősszel-télen is csak pórázon akarod lemozgatni a beagle-t? Minél tovább vársz a neveléssel, annál nehezebb lesz. Nem kerül plusz idődbe, hiszen a napi séták alatt kell nevelni, tanítani is az ebet!


Akumi: A Neked ugatok c. könyvben mi nem tetszett??? Csak kíváncsi vagyok rá! Ha gondolod, priviben is írhatod ;)

2012. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk vannak kedvezmények ivartalanított és befogadott kutyára. Az meg hogy a népet esetleg egy felelősebb szemléletre neveljük szerinted nem ugyanolyan fontos, mint a kóbor ebeket segíteni? Mert a szemlélet tudod a probléma gyökere, és maximális tiszteletem azoké az embereké, akik kutyákat mentenek, de ha nem nyitjuk fel az emberek szemét, akkor mindig fenn fog állni ez a helyzet. És miért is beszélünk a pénzről? A Cerberosnál a 6 hetes, 18 alkalmas tanfolyam 40ezer, a Népszigetinél a 7hetes, 21 alkalkmas 50ezer, tehát közel azonos az áruk, ha utánaszámolsz. Úgyhogy nagyon úgy látom, hogy a kákán is csomót keresel, hallomásokból tájékozódsz (konkrétan azt sem tudtad, mi az a kötődési tréning, de azért beleokoskodsz, illetve egy régebbi kérdésednél is kérdeztél a tükörmódszerről, de utánanézni már nem vagy hajlandó magad, csak mások esetleg negatív tapasztalataiból építed ki a véleményed). Én láttam cerberosos kutyabemutatót, egy viccnek tartom, hogy annyira nem tudják a kutya figyelmét magukon tartani, hogy pórázra kell venni az ebet? Ők erre képesek? Na ez a teljesítmény.
2012. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok , ugyanaz a módszer, mint amit az egyik kutya másik nem sorozatban mutattak be ?

én nem vagyok "párttag" egyik sulinál se,hasznosítom ami szimpatikus és beválik,az egyik kutya másik nem nekem tetszett,a könyv az milyen ?

2012. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!