Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértő emberektől kérdezném...

Hozzáértő emberektől kérdezném, mert nem szeretnék kockázatot vállalni, hogy egy kötődési tréning hogy zajlik egy kutya (Beagle) esetében?

Figyelt kérdés
Ha esetleg valaki közületek jártas az ügyben, össze tudna nekem állítani egy "napi rendet"? Szeretném elkerülni, hogy a kutyám fizikailag lemerüljön, vagy megbetegedjen! Ha ilyesmivel jár a feladat, akkor kétségeim vannak az üggyel.

2012. okt. 16. 18:52
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Annyi a baj, hogy a munkahelyen a teendők néha éjszakákba nyúlnak a túlóra miatt! Mondják, hogy nem kötelező ottmaradni, csak, hogy merjen az ember lelépni, miközben folyamatos létszámleépítések vannak! Van, hogy csak fél óra jut a kutyámra, a többit alvással töltöm! Ezért sem merek belekezdeni, félek, hogy feladnám. Nyáron fel fogok mondani, a többit nem részletezném, ki tudja kik olvassák a lapot, de nyáron ténylegesen be belefogk kezdeni! De lehet, hogy már előbb is, mindneképpen tájékoztatlak benneteket!
2012. okt. 16. 21:02
 32/48 anonim ***** válasza:

OFF:


Elnézést, a tükrösök is terápiáznak kutyákat!!!

Csak nem verik nagydobra.

Nem is akárhogy terápiáznak nem is akármilyen emberek - konkrétan szerintem Európa legjobbjai.

A terápiá

2012. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
69%

OFF:


Elnézést, a tükrösök is terápiáznak kutyákat!!!

Csak nem verik nagydobra.

Nem is akárhogy terápiáznak nem is akármilyen emberek - konkrétan szerintem Európa legjobbjai.

A terápiás kutyáikról nem is beszélve...


+ azt is hozzátenném, hogy ha leosztod az alap- és középfokú tanfolyam árait, egy oktató órabére alig 1000 Ft. (annyi sem.)

Ez nem valami sok... ennyit a pénzéhességükről.


A különbség, hogy a tükörsulikban tudományos elveken alapuló, etológusokkal és kinológusokkal együttműködve kidolgozott módszereket használnak, amik tényleg működnek, a Cerberosnál pedig valami egészen mást csinálnak.


Több módszer is működik, a tükör előtt is képeztek ki kutyákat, ez kétségtelen.

Csak nézd meg, milyen a tükrösök bemutató videója, és milyen a Cerbiseké. Abban minden benne van.

(Megjegyzem a Cerbisekkel akartak filmet csinálni, de annyira nem voltak jók, hogy lefújták az egészet. Csak erről persze mindenki mélyen hallgat, miközben minden tükrös hozzászólást ezerrel pontoznak lefelé, ész nélkül.)


Én nagyon nagyra tartom a Cerbiseket, amiért ilyen eltökélten kiállnak az állatvédelem mellett.

De miért következik ebből az, hogy a tükrösök nem??:O

Ugyanakkor mint etológus, sok dologban nem értek egyet velük.

Engem szimplán az tud felbosszantani, amikor a szerencsétlen kutatót is leh.lyézik olyanok, akik tizedannyit sem tudnak a kutyákról, csak van egy kutyájuk, járnak kutyasuliba, és akkor már ők a megmondóemberek. De a saját fejüket már isten ments, hogy használják.


Addig terjed a tudomány, hogy van Cesar Millan, meg megnézett 3 részt az Egyik kutya másik nemből, amiben egyszer "olan csúnyán kiabált a Gábor a szegény kutuskávaaaal..." ja, és esetleg olvasott Jan Fennellt.

Ez tök jó (kivéve Cesart, az az ember akkorákat lódít, hogy ki kéne sípolni), de ahhoz, hogy valaki valóban feljogosítva érezhesse magát arra, hogy leszóljon egy igen alaposan kidolgozott, de még így is állandóan fejlesztés alatt álló módszert, édes kevés.

Ez a pofátlanság netovábbja ugyanis, az ember (pontosabban több szaktekintély) munkájának leköpése.

Nem utolsó sorban nem méltó egy gazdához, aki azt hirdeti, hogy ő a legjobbat akarja a kutyájának - mégsem hajlandó a kutyája igényeihez igazítani annak nevelését és tanítását.

2012. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Egyébként néha baromi érdekesek vagytok:))) Tükör, meg Cerbi:)))) Na akkor én is elmondom a véleményem róla. Nem vitatom a szakmaiságát egyik iskolának sem, de ez a századunk legjobb üzlete : tanfolyamos rendszer x ezer forintért, és örülj, hogy csak egy ezresre jön ki egy alkalom:)))) (az, hogy egy hagyományos hobby iskolában havi 6-7 ezret fizetsz, és ezért van heti 3 foglalkozás , mellékes) 100 ezren felül jár az ember, és még nincs egy BH vizsgája sem, mert ahhoz kell ám még egy tanfolyam:))) Ráadásul némely profi kiképző életkora nem éri el a 25 évet. Mennyi szakmai tapasztalata lehet? Hány féle, fajta idegtipusú kutyával talákozott már? A neves etológusok, hol gyűjtöttek tapasztalatot? Beköltöztek egy kutya, adj isten egy farkasfalkába???? vagy csak megtanulták a könyvekből????? Ők azt csinálják amit el lehet adni, és baromi jól meg lehet élni belőle.
2012. okt. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
A pénzéhességről annyit hogy Jártam sokkal rosszab iskolába 10.000ft/hó-ért az évi 120.000 A tükörsuli 50.000 6hét De HA jól tudom a cerberos 6hét 40.000 ért nem olyan hű de olcsó kategória.. Tudom hogy ezért azért jár 10% kedvezmény.. De az ovik egyárban vannak. Szóval szerintem ne beszéljünk nagyon árról. Mindkét iskolában klubtagság van ezek után. Ami eggyikben se olyan hű de drága.. Akkor miről is beszélünk ? nem kell a le pontozás eggyik részről sem.. Csak kiváncsi vagyok
2012. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
hagyományos sulikban is van jobb, meg rosszabb. épp ezért kell megtalálnia mindenkinek a legjobban hozzáillőt.
2012. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Én mielőtt tükrös lettem, 3 kutyámmal is jártam "hagyományos" kutyasuliba.

Még jutalomfalatot is alkalmaztak!

Mégis az lett a nagy hozzáértés vége (pedig a kiképző jóval 25 felett volt), hogy az egyik kutyám agresszióján csak rontottak, a másik kutyámat pedig 3 hónapig terápiázni kellett utána. A harmadik kutyám pedig olyan passzív lett, mint még soha.

Havi 7.000 forint volt, heti két alkalom.

Köszönöm, nagyon sokat értem vele, hogy olcsó.


Aztán elmentem a tükrösökhöz, mivel három kutyám van, kedvezményt is kaptam, és 7 hét alatt tényleg eljutottam mindegyikkel arra a szintre, amit ezért ígértek - sőt!

(Kivéve a terápiázandó kutyámmal, vele még mindig tart a terápia, de már ő is gyönyörűen fejlődik.)

Ja, és az agresszióproblémái is megszűntek annak a kutyámnak, akinek csak tovább rontották a másik suliban.


Mindemellett a középfok végére olyan szintre jutottam, hogy a kiképzők segítsége nélkül is el tudom dönteni, mit miért csinál a kutyám, és milyen viselkedését milyen eszközökkel tudom formálni.


Tehát szemben a másik sulival, ahol havi 7.000-ret fizettem, de a legtöbben 1 éve is odajártak, mégis csak pórázon működtek a kutyáik úgy, ahogy, a tükörben 2x 7 hét alatt olyan engedelmes, kiegyensúlyozott kutyám lett, és annyival tudatosabb gazda lettem, hogy ez bőven megérte azt a pénzt, amit elkérnek érte.


A klubozás ára pedig nevetségesen alacsony.



(És még hozzátenném, a "hagyományos" kutyasuli, ahova jártam, Budapest körzetében az egyik legelismertebb... mégis rengeteg gazdával találkoztam a tükörsuliban, akik onnan jöttek el.)


Tök jól el lehet p.csölni a hagyományos sulikban is, fizetni a havi kevésezer forintot, csak nézd meg, mit kapsz ott ezért, és mit kapsz egy tükörsuliban.


A kutyáim most engedelmesebbek, mint az ottani kiképző kutyái... arról nem beszélve, mennyivel szívesebben dolgoznak, és mennyivel több dologra lehet őket megtanítani.



Mellesleg aki azt hiszi, hogy az etológusok csak könyvekből tanulnak, lője le magát.

Kedves válaszoló, eltaláltad. Fakasok és kutyafalkák közé költözünk.

Sajnos ezt nem fizetik meg túl jól, de ha ellátogatnál az ELTE Etológia tanszékére, ahova minden gazdát szeretettel várunk a kísérleteinkre, látnád, hogy pénzéhségről szó sincs.

Talán a Kutyával az emberért programról sem hallottál még - ezt is nyilván pénzéhes emberek működtetik...


Ha valamiről nem tudsz semmit, a jövőben lennél szíves előbb utánanézni, és csak aztán beszélni marhaságokat?:)

2012. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Nézzétek, nem kívánok semmilyen polgárháborút kirobbantani! Tanítással, neveléssel lévő problémádat kifejtenéd kicsit részletesebben, ha megkérlek? Csak tanulhatok belőle!
2012. okt. 17. 14:41
 39/48 anonim ***** válasza:

offolok egyet én is

nekem nagyon tetszik a tükörmódszer,amennyit tudok róla azt használom is, de ha nincsen 40-50 ezer forintom kutyasulira akkor mit tegyek? Van félretett pénzünk ,ha bármi gond lenne az állatokkal (műtét,baleset ,betegség,akármi ) ,én ezt nem szivesen áldoznám be egy kutyaiskolára,hiszen fontos,hogy legyen . Olcsóbb iskolákból is lehet jót találni?

2012. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de én a havi 5 ezres hagyományos iskolából megyek jövő hónapba I-es vizsgára, a kutya 2.5 éves. nekem ez jön be, ide hordom a most növendék kiskutyámat is. Ezekből a tükrös okosságokból csak a tükrösök csinálnak ekkora cirkuszt, mert szerintük csak az a jó, és a többi nem ér semmit. itt még szerintem senki nem hallotta azt , hogy a hagyományos sulisok ócsárolják a tükrösöket, de visszafele sajnos lépten-nyomon ezzel lehet találkozni.
2012. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!