Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen kiképzési/tanítási...

Ki milyen kiképzési/tanítási módszerrel tanította a kutyáját?

Figyelt kérdés
Mennyire volt sikeres (feltételnélkül engedelmes-e, vannak-e vizsgái stb)? Jártatok-e kutyasuliba?
2009. aug. 7. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

jan fennel,és cessar millan módszerek nagyon jók ,és használhatóak.

legfontosabb a szocializáció,a sok séta,más kutyák közé vinni,és a falkavezéri szerep egyértelmű megtartása .

ezek a nehezek !

a kiképzés /tanítás innen könnyen megy !

viszont ,ha nincs meg ez az alap ,akkor kínszenvedés :) a kutyának és neked is :).

a siker pedig ???

nem jön könnyen ,dolgozni kell érte sokat :)

de talán 1,5 éves koruk után a kutyák akiket - " jól neveltek "-

jólnevelt és boldog kutyává válnak :)akiket könnyű irányítani,és tanítani bármire !

2009. aug. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem yorkim van aki elég makacs, de engedelmes lett. Én jutalom falattal segitettem rá eleinte, mert nagyon szeleburdi volt és ezzel le lehetett kötni hogy figyeljen. Elég gyorsan ment a tanulás. Mikor jot csinált akkor nagyon meg kell dicsérni. Ezeket is berögzitette. Néha ugy megdicsértem hogy furcsán néztek rám az utcán, de nem érdekelt, mert jo nevelt lett a kutyám és már megérti a szavakat is. Ha pl elutazunk és mondom neki hogy pisiljen akkor rámnéz és már teszi is le a fenekét. Én sose voltam vele kutyasuliban. Ami szot meg akarsz tanitani neki sokszor ismételd el és dicsérd meg szinte "hangosan,gügyögve" hogy milyen ügyes. :-)
2009. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pozitiv megerősítéssel és feltétlenül engedelmes, iskolába is járunk, de csak hobbiból. Vizsgára nem gyurunk.
2009. aug. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Az én kiskutyám 1 éves, csivava, nem járattam iskolába, nem is fogom, bár megfordulta a fejemben. A rendes tanuláshoz idő, energia és türelem kell. álltalában elmagyarázom neki mit kell csinálni, próbálom rávezetni és elég jól érti is.
2009. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jan Fennell módszerét alkalmaztam. eredmény: okos, engedelmes kutya, aki nem kotelességból kovet. semmi fenyités. sok turelem is kell hozzá. de ezt a módszert egy életen át kell alkalmazni, kulonben a kutya átveszi a vezéri pozíciót.

persze minden kutya más, ahogyan a gazdája is, így mindenki a saját belátása szerint választ módszert.

2009. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Én kutyák kiképzésével foglalkozom, több módszert ötvözök, személyre szabott edzéstervet csinálok minden kutyának, mivel szerintem nincs olyan módszer, ami egyformán működik a különböző vérmérsékletű kutyáknál. A falkavezérség felvétele minden esetben fontos, ha ez megvan a kutya személyiségétől függően kialakítom az edzéstervet. A régi hagyományos módszert (verjük a kutyát, elektromos nyakörv) nem alkalmazom, viszont pl fojtó nyakörvet használom olyan "elrontott" kutyáknál, akiknek a hagyományos bőr nyakörv már nem elég, hogy korrigáljam a hibákat. A fojtó nyakörv megfelelő alkalmazás esetén nem okoz fájdalmat, de nem adnám olyan ember kezébe, aki nem ért a használatához (vagyis a többség). A kiképzés főként jutalmazásra, és szükség esetén korrekcióra épül. Már több olyan kutyát indítottam el eredményesen munkaversenyen, amikre más kiképzők aztmondták, hogy reménytelen esetek. Több mesterkiképzőhöz jártam tanulni, 4 évbe telt, amíg kifejlődött az egyéni módszerem, viszont mostmár szinte bármilyen "elrontott" kutyát (a gazdájára támad, húzza a pórázt, más kutyákra támad, stb.) vissza tudok hozni. Egy nyers, 1 év körüli kutya alapkiképzéséhez kb. 6×2 óra szükséges. Az egyetlen saját kutyámat tavaly decemberben lopták el, vele idén nyáron mentünk volna nemzetközi versenyekre, rá is több kiképző mondta, hogy reménytelen eset, és nem ér semmit, mielőtt elkezdtem a kiképzését. Rajta fejlesztettem ki a módszerem. Mikor ellopták, kb 1,5 milliót ért, angolul, németül és magyarul ismert minden vezényszót, kézjelre is dolgozott. A vezényszavak amiket ismert: ül, áll, fekszik, kúszik, gurul, marad, fogd, ereszd, keresd, fürkész, bal, jobb, előre, figyelj, hangot, várj, pacsit, integet, hopp, akadály hozd, hozzám, áss, mosoly(mutasd a fogad). Ezenkívül nemfogadott el kaját senkitől, csak miután megengedtem.
2009. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az enyém meg 2 milliót ér, de senki nem tudja ellopni :)
2009. aug. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nekem német juhász kutyám van

minden nap tanítom őt. 1 éves.

eléggé játékos. de nagyon okos.

jártunk kutya iskolába is.

jutalomfalattal jutalmazom mindig.

ha mindennap foglalkozol vele

megtaláljátok az összhangot..

onnan már minden simán megy.

eleinte felugrált... de már

komolyodik ,és nekem nemugrál ...

ezeket tudja:ül,fekszik,marad,gurul

ugat,pacsi .

2010. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ja azt elfelejtettem

hogy az én kutyám örző védő

nem volt könnyű vele

elsőre. de folyamatosan

gyakorolsz vele meglesz az eredménye.

2010. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 rékakutyakiképző ***** válasza:
Kutyakiképzőként a saját kutyáimat klikkerrel tanítottam, de a jutifalatos megoldás is bejött. A lényeg, hogy mindegy milyen módszerrel tanítod, csak legyél magabiztos, kitartó, és következetes, vagyis ne akarj egyik napról a másikra gigantikus eredményt. Minden kutya más módszerre reagál, vagyis talpra esettnek kell lenni, és trükkökkel mindig rávehető bármire a kutya.
2011. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!