Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba csivamának jegyet kellett...

Baba csivamának jegyet kellett vennem bkv n. jogos volt?

Figyelt kérdés
eleve törpecsivava aki egy kis mütyür nagykorában is, most pont a leválasztás után hoztam el a tenyésztőtől..oké szó nélkül kifizettem én, nem sóheroskodok, de azért felmerült bennem a kérdés hogy muszáj e ezt..és ráadásul még mondogatták hogy rakjak rá szájkosarat...egy a5ös füzet méretű táskában vittem haza, pont kilógott felszállásnál és ekkor szóltak..a jegyet mondom megvettem, és MIUTÁN kifizettem elkezdett pattogni a buszsofőr, hogy DE SZÁJKOSARAT IS RAKJON RÁ! és mondom neki, lehet honnan szerezzek most rögtön egy szájkosarat? ráadásul ilyen egérméretű kutyára nem is tudom lehet e kapni..
2012. okt. 18. 13:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
A kutya az mérettől függetlenül kutya, mivel ahhoz a fajhoz tartozik. Ha a szabály szerint az én kutyámra kell tegyek szájkosarat, mert ő közepes méretű, akkor a kicsikre is kelljen. Ő sem harapósabb mint egy csivava. És nagyon rosszul érzi magát a szájkosárban. Elvileg minden méretű kutyára lehet kapni szájkosarat, mondjuk az tény h a kölyköknél nem szokták kérni.
2012. okt. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
11-es: akkor én legközelebb krokodillal megyek buszozni szájkosár nélkül, mert arra meg nem kell a szabály szerint)))
2012. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell belekötni, a szabály az szabály, én betartom, elvárom mástól is aki kutyával utazik.
2012. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Szerintem az ellenőr csak szívózni akart. Tényleg, az egész kutya belefér egy szájkosárba, nekem is ez jutott egyből eszembe :D
2012. okt. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:

Mert a kutya kézitáskában volt (A5-ös méret, kézipoggyászra vonatkozó szabályokat lsd 1.1 [link]


és eszerint a következő vonatkozik rá:


"1.2. Élő állatok szállítása

Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó, állatok szállítására alkalmas zárt szállítóeszközben díjmentesen szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki, illetve az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően (HA AZ UTAS NEM KÉZIPOGGYÁSZNAK MEGFELELŐ SZÁLLÍTÓESZKÖZBEN SZÁLLÍTJA)a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható...."


Tehát kényelmesen befér 1 kézipoggyászba, amihez nem kell szájkosár.


Ezektől függetlenül meg, szabály ide vagy oda, én arra tennék szájkosarat, aki egy csivavára akarja azt ráerőszakolni, mert más öröme sincs az életben, hogy azt a minimális kis hatalmát másokon élje ki, Allah mentsen meg az ilyenektől:


láttam egy filmet erről anno, hátborzongató [link]

2012. okt. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Pontosan, nem kézitáska hanem szállító box, ami zárt, a kutya nem tud kijönni belőle, nem lóg ki. Akkor nem kell jegy, se semmi. De itt kézitáskáról volt szó, ami nem teljesen alkalmas kutya szállítására.
2012. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Szilvi & Argos ***** válasza:
Vannak kutyaszállító válltáskák is textilből pl :)
2012. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
1 becipzározott kézitáskából nem tud kijönni egy tenyérben elférő jószág, az, hogy épp kilógott a farka, attól még nem szabadul ki. A feltétel ki sem tér arra, hogy kényelmesen utazik-e benne az állat, csak az a fontos, hogy ne ugorjon ki, ne tépje szét a ruhád meg ne koszolja szét az amúgy makulátlanul sziporkázó bkv járművet.
2012. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nem volt jogos, DE amit mond a 11-s, az nagyon igaz. Nekem is nagytestű kutyám van, és nem harap, teljesen nyugodt és békés, mégis kell rá a szájkosár. Ráteszem, mert kibírja, és nem ezen fogok sz.rakodni, de rengeteg csivavát, yorkit, meg egyéb kiskutyákat látok a villamoson, buszon, akiken nincs. És amilyen idegbetegek, előbb fog megharapni bárkit, mint az én 60 kilós kutyám. És ez olyan dolog, hogy ha én megteszem, akkor ugyanezt várom el mástól is. Arról nem is beszélve, hogy ezek a kis izék úgy ugatnak, meg morognak mint állat, de ha az én kutyám megugatná őket, akkor összesz.rnák magukat. De nem tudja. Szájkosár...
2012. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én is a 85%-os válaszadóval értek egyet. Ha az enyémre kell, akkor máséra is kelljen. Ha szállítóboxban van, akkor meg ne lógjon ki semmije se....
2012. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!