Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baba csivamának jegyet kellett...

Baba csivamának jegyet kellett vennem bkv n. jogos volt?

Figyelt kérdés
eleve törpecsivava aki egy kis mütyür nagykorában is, most pont a leválasztás után hoztam el a tenyésztőtől..oké szó nélkül kifizettem én, nem sóheroskodok, de azért felmerült bennem a kérdés hogy muszáj e ezt..és ráadásul még mondogatták hogy rakjak rá szájkosarat...egy a5ös füzet méretű táskában vittem haza, pont kilógott felszállásnál és ekkor szóltak..a jegyet mondom megvettem, és MIUTÁN kifizettem elkezdett pattogni a buszsofőr, hogy DE SZÁJKOSARAT IS RAKJON RÁ! és mondom neki, lehet honnan szerezzek most rögtön egy szájkosarat? ráadásul ilyen egérméretű kutyára nem is tudom lehet e kapni..
2012. okt. 18. 13:54
1 2 3
 21/30 anonim válasza:
Nem arról van szó, hogy "ha az enyémre is kell, kelljen máséra is.." vagy hogy "akkorát ugrik vagy harap, mint 1 600 kilós..", hanem egyszerűen arról, hogy mit ír a szabály. Állat szállítására alkalmas eszközben volt, tehát NEM kell rá szájkosár. Zárva volt a táska, amiből NEM tud kijönni. Nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni...
2012. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Kilógott valamije. Nem lenne szabad kilónia. így érthető?


Nincs olyan tatyó, amiből kilóghatna, mivel arra nem rácsot raknak, hanem hálós anyagot.


Ha box lett volna, még azt mnndom oké...

2012. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:

Ezt nézd meg, ez itt egy kutyaszállító box:

[link]


Ráccsal. Amiből kilóg a kutya farka, sőt, még kezet is foghatna veled.


Az, hogy kilóg valamije, a BKV szabályzata (és nem egyéni vélemények-sérelmek) alapján nem indok arra, hogy jegyet vetess a kutyának és szájkosarat tetess rá, mivel a szabályzat a következő feltételeket emeli ki a szállítóeszköz alkalmasságával kapcsolatban:


Biztosítja, hogy:

1. az élő állat az utazás során nem szabadul ki,

2. az utasok ruházata, poggyásza vagy a jármű nem szennyeződik be.


A hölgy táskája mindkét feltételnek megfelelt, aminek következtében jegyvásárlási- és szájkosár használati kötelezettség nem lépett fel, tehát a BKV munkatársainak eljárása a fentiek tekintetében jogilag nem volt megalapozott.


Punto.

2012. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ez BOX! Itt meg kutyatáskáról van szó. Látsz te ezen rácsot?

[link]

2012. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddig válaszokat :)

amúgy fiú vagyok, 16éves

2012. okt. 18. 18:09
 26/30 anonim ***** válasza:
Szóval valószínűleg nem egy retikül volt, és nem is kutyaszállító táska, és nem is box. Hanem egy kézitáska, amiből ha a farka kilógott akkor a feje is ki tudott volna, mert gondolom a kérdező nem teljesen sík, és nem húzta rá a cipzárt a kutyára h még levegőt se kapjon. Ebben az esetben jogos volt.
2012. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azért elárulhatnátok, hogyan rakjon egy kölyökcsivavára szájkosarat...
2012. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
ráhúztam a zipzárat, addig amíg felszállok..utána hátra akartam menni és 1cm re kinyitni hogy nyilván kapjon levegőt..ha egy pitbullt viszek akkor azt mondom oké tényleg kell a szájkosár. de egy még nyöszörgő bágyadt kis kölyökkutyára nem értem minek..
2012. okt. 18. 20:08
 29/30 anonim ***** válasza:
33%
Persze, pont a pitbull...a pitbull mivel rosszabb a többi kutyánál???
2012. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Aki a kutyákat nem szereti,jó ember nem lehet.Az ilyen tahó ember megérdemelné,hogy ráuszítsd a kutyád!Sok állat normálisabb,mint egyik-másik ember!
2012. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!