Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok az...

Milyen kutyát javasoltok az alábbi szempontok szerint?

Figyelt kérdés

-Ne legyen egyedül a mamám.(el tudja babusgatni)

-jelezze ha valami baj van.

-legyen olyan aki megtanul olyanokat hogy:ül fekszik....



2012. okt. 21. 22:08
1 2 3 4
 31/34 palosm ***** válasza:

Kedves Akumi!


Barátnőmnek Tibetije van szóval láttam már tibetit . Én együt lakom vele. Te tényleg azt hiszed hogy a kutyákon/fajtájukon múlik hogy hiperaktív akaratos viselkedés zavaros lesz. Én azt hittem jól értek a kutyákhoz, mert mindent elértem náluk tanulás terén. De az nem elég. Sok hibámra jöttem rá, olvasással. Olvass te is a kutya neveléstől.  ez az oldal nagyon jól leírja az alapokat, amik nagyon is összetettek. [link]

2012. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Köszönöm a jó tanácsokat, problémás kutyákkal foglalkozom, éppen kutyasulit igyekszem nyitni, de természetesen mindig olvasok és tanulok, ez egy soha véget nem érő folyamat.

Te viszont azt vedd figyelembe, hogy egyrészt minden kutya születik egy temperakmentummal, amin semmilyen nevelés nem módosít, másrészt meg a mama biztosan nem fog semmiféle "tudományos marhaságot" alkalmazni, megeteti a buksikutyáját, meg megsimogatja, néha eltángálja sperűnyéllel, és kész, ezek a mamák már csak ilyenek. Szóval ide elsősorban olyan kutya kell, akit már nem kell nagyon nevelni, csak tartani, amire semmiféle fajta nem alkalmas egyértelműen, mivel az egyedek között is nagy különbségek vannak (például az általad meg az álatam ismert tibeti is más, nem csak a nevelés miatt), kölyök meg végképp nem jöhet szóba, tehát felesleges ezen agyalni. Szerezzenek menhelyről egy nyugis felnőtt puszigépet, aki szeret ugatni, azt' jóccakát.

2012. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 palosm ***** válasza:

Minden kutya képes megtanulni: porázon járni, szabadon követni, behivásra odajönni leülni lefeküdni, nem uggrálni a gazdára vendegekre, nyugodtan maradni.

Én hiszek benne tapasztalatom alapján, hogy 80 90% ban a gazdán múlik hogy milyen lesz a kutya. Mint leendő kutyatréner jobb ha így állsz hozzá te is mert különben előfordulhat hogy túl hamar azt fogod magadban gondolni ha valami nem sikerül hogy ilyen a kutya jelleme és nem ásol mélyebbre. Pedig lehet lenne rá megoldás. A genetikailag megkapott jellemet úgy kell elképzelni hogy vannak a kutya tulajdonságai, agreaazió makacsség, bátorság, baráságosság stb 1-10 terjedő skálán, és van amiböl 5-6 pntosan születik van amiből 1-2 ponttal. Egyedenként néhany pont eltérés, de faták kötött van nagyobb eltérés viszont fajtán belül megfigyelhetöen hasonló az eloszlása a pontoknak. ha 5-6 van apból egy tulajdonságnál akkor mindegyiknél egydnél sok pont van. persze hol kevesebb van 1-2 pontal hol több de hasonló az eloszlás a tulajdonságok között . az 1-2 pontos tulajdonságokhoz sokkal több idő, megfigyelés következeteség, tapasztalat, kell a fejlesztéséh. Egy Kb 1.5 éves előnevelt kutya amin látszilk milyen a megoldás ha kutya kell. De Rájöttem leginkább egy CICA lenne jó a mamának. lehet szeretni és nem kell nevelési trükköket alkalmazni, nem büdos és kicsi. Bár nem ül le de nem is kell. Minek üljön le..

2012. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Te mondd, szövegértési problémáid vannak, vagy direkt nézel hülyének?

Azt meg meséld el kérlek, melyik macska alkalmas arra, hogy jelezze a betolakodót, mert olyannal még nem találkoztam, pedig macskát is tartottam párat. Csak a családtagokat jelezte, de őket megbízhatóan az utca végéről is, ez viszont nyilván nem nyújt biztonságérzetet a mamának.

2012. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!