Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok az...

Milyen kutyát javasoltok az alábbi szempontok szerint?

Figyelt kérdés

-Ne legyen egyedül a mamám.(el tudja babusgatni)

-jelezze ha valami baj van.

-legyen olyan aki megtanul olyanokat hogy:ül fekszik....



2012. okt. 21. 22:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Bulldog?

Nekem bulldogom van, és garantáltan repülne utána a mama.


Beagle?

Az egy vadászkutya. Szintén repülőmódban mennének ha meglát egy madarat, vagy kisállatot.


Golden, labi?

Ugye csak vicceltek? :D


Egyébként én sem értem, miért kérdezel, ha nem figyelsz a válaszokra?

Szomszédomnak volt beagle kutyája, kan, nekem egy labi-dobi keverék. Rendszeresen együtt mentünk sétálni, kutyasuliba. Míg az én kutyám mindent tudott, megtanult, gond nélkül sétált póráz nélkül, tudta a parancsszavakat, az övé a lakásban nagyon jól nevelt volt, de ahogy elengedte kint, a kutya ment mint a meszes, és sem ember, sem állat nem állította meg. Ez a beagle. Sportos, kirándulós, energikus ember mellé ajánlott.

Nekem bulldogom van, és ő is megy mint a meszes, csak nem vadászik, hanem irányítani akar. És azért nem egyszerű 60 kilót visszatartani, amikor beindul. Nem egy idős embernek való, egyik bulldog sem.

A goldenek, labik nagyon okosak, igen, de ők sem idős embernek. Ha a mama sokat kirándul, jön, megy, naponta háromszor minimum egy órát tud sétálni a kutyával, és játszani, akkor jó választás, de egyébként nem.


Én is azt mondom, menjetek el egy menhelyre, és nézzetek valami kisebb méretű, 3-4 éves, nyugodt kutyát.

Ha nem hallgatsz ránk, akkor a mama és a kutya fogja megszívni, de ahogy gondolod.

2012. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ igen el kell gondolkodnunk....
2012. okt. 23. 08:51
 23/34 anonim ***** válasza:

REX-nél, néhány idősebb, nyugodt és lakásban is tartható kutya:

[link]

2012. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
2012. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 palosm ***** válasza:

Szia! Én a tibeti terriert ajánlom, nem terrier csak a neve az:


Nem hullik a szőre és nagyon enyhe kutaszaga van csak.

A szőrét elméletileg nem egészséges vágni, de gyakorlatban évente egyszeri nyírás nem árt, rövidebben tartva nem igényel sok gondozást. Nagyon-nagyon bújosak.


Jellem [szerkesztés]


Valószínűleg a nomádokkal való szoros együttélés folytán alakultak ki a tibeti terrier máig megmaradt csodálatos tulajdonságai. Ez a fajta rendkívül intelligens, alkalmazkodó képes, kitartó és nagyon jó túlélő. A legfontosabb számára „falkája”, a család. A Tibeti-fennsíkon embernek, állatnak egyaránt meg kell küzdenie a természet erőivel a túlélésért. Ezt csak összehangolt együttműködéssel lehet elérni. Ennek alapja a feltétlen bizalom. A nomádok nyugodtan a kutyáikra bízhatták málhás állataik irányítását, nyájuk terelését, sátraik őrzését, sőt még gyermekeik felügyeletét is. Innen maradhatott fenn rendkívül jó jelzőkészsége is. Ezt hangos, rövid ugatással teszi szokatlan zaj esetén, illetve idegenek érkezésekor. Feleslegesen nem ugat, csak ha közölni szeretne valamit. Alkalmazkodó képességének köszönhető, hogy egyaránt hű társa egyedül élő idős embernek illetve sportos, aktív fiatal gazdinak és a gyerekeknek is fáradhatatlan játszótársa. Nagyon szeret utazni, gyorsan feltalálja magát idegen helyeken. Így utazni, nyaralni, „telelni” is nyugodtan magunkkal vihetjük. A legtöbb tibeti terrier imádja a havat. Jókat kergetőznek, hemperegnek benne.A tibeti terriernek az a fontos, hogy a gazdájával lehessen. Kiegyensúlyozottságából adódóan nyugodtan fekszik a gazdi lába mellett, amíg az dolgozik, de mindig figyel, bármikor képes a játékra. Szeretnek labdázni, kergetőzni a gazdival. Mozgékonyságának és gazdijával való harmonikus kapcsolatának köszönhetően sikeres agility kutyák válhatnak belőlük. Fáradhatatlan játékossága idős koráig megmarad. Idősen is ugyanolyan vidámak és szórakoztatóak, mint a kölykök. Békés, barátságos kutyák, akik szeretnek odabújni a gazdához, de egyben arisztokratikus személyiségek is, büszkeséggel telve. De a szemük elárulja őket, mert a játékosság, huncutság mindig megcsillan benne. Természetesen mindezen jellemzői csak akkor mutatkoznak meg, ha egyenrangú félként kezeljük. Kényszerre és parancsolgatásra makacssággal válaszol. Nem tesz meg semmit, amit nem ért. Ugyanúgy beszélni kell vele, mint ahogyan két ember beszélget. Szeret hallgatózni és mindenről tudni akar, de nem tolakodóan kíváncsi. Az idegenekkel udvarias, de velük szemben zárkózott marad, amíg jobban megismerik egymást


[link]

2012. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Egy tibetitől is meghülyülne a mama, az okos és aktív kutya, nem időseknek való.
2012. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 palosm ***** válasza:
Ritka a nem aktív kutya, a Tibeti pont az a fajta aki bírja a punnyadást, nincs feltétlen igénye a rendszeres mozgáshoz. Mindig oda bújuk az ember kezéhez, lábához, (Pl a kocsiba az anyósülésen ül, és én a vátóra teszem a kezem mindig ráteszi a fejét a karomra. De nem tolakodó, ha NEM akkor nem csinálja bármikor vevő a tanulásra/játékra. Az hogy megtanul ja az alapokat az nem a kutyán múlik hanem a mamán. Amelyik kutya aktív az tanul gyorsabban. Te gyorsan tanuló nyugodt kutyát akartál, akit lehet babusgatni. Ezért javasoltam nézz utána jobban a tibetinek. Küldtem neked egy linket ahol leírják a jellemét, Elolvastad? Nem úgy tűnik..... Mert benne van az is hogy idősek mellé ajánlják. Nézz utána!! :)
2012. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 palosm ***** válasza:
A kutyák lelleméről általánosan: Nem a kutyán mulik milyen lesz hanem azon aki neveli ha húzza a kutya a pórázt akkor az nem azért van mert
2012. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 palosm ***** válasza:
A kutyák jelleméről általánosan: Vannak faltánként jellembeli klünbségek de ezek a jellemek nem magától jönnek elő, Nem a kutyán múlik milyen lesz hanem azon aki neveli. Ha húzza a kutya a pórázt akkor az nem azért van mert bull dog, hanem mert neveletlen, vagy félrenevelt. Javaslok egy oldalt ahol hasznos trükköket tudhatsz meg a nevelésről. [link]
2012. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Én nem csak olvasok, hanem nézek is. Pár hónapja pont egy idősebb házapár kölyök tibetijével foglalkoztam, olyan viselkedési problémákat szedett össze öt hónapos korára, hogy csak lestemn, nem bírtak vele, hiperaktív volt, és legfőképpen akaratos. Isteni kutya lett volna a hegyekbe kecskét terelni, de egy nyugis életbe, ahol csak szeretgetni akarják a kutyát, nem nagyon illett. Igaz ugyan, hogy az egy szaporítós tibeti volt, de gondolom a mamának sem fog egy százezres kutyát beszerezni a kérdező.
2012. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!