Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok az...

Milyen kutyát javasoltok az alábbi szempontok szerint?

Figyelt kérdés

-Ne legyen egyedül a mamám.(el tudja babusgatni)

-jelezze ha valami baj van.

-legyen olyan aki megtanul olyanokat hogy:ül fekszik....



2012. okt. 21. 22:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%
Beagle? A legnehezebben nevelhető fajta a Földön? Mondd, a mamával akarsz kicseszni, vagy a kutyával? Tényleg okos fajta, csak baromira szeret a saját feje után menni, és elég nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről.
2012. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Hovarju ***** válasza:
100%

Én is egy 2-3 éves menhelyi kutyust javasolnék fajtától függetlenül.

Beaglet semmiképp sem. A Mamának biztosan nem lesz ideje, energiája lefoglalni.

Látogassatok el egy közeli menhelyre, mondjátok el mit szeretnétek, biztosan tudnak adni olyan kutyust aki temperamentumban megfelel.

2012. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Mecse ***** válasza:
100%

Jézus ereje, beagle?! Nekem semmi bajom ezzel a fajtával viszont az 200% hogy nem idős ember mellé való akinek limitált az energiája.


Kiforgatná a 4 sarkából a lakást egy nem megfelelően nevelt beagle.


Akuminak teljesen igaza van, ilyen esetben egyedet kell választani, nem fajtát.


A fajtaleírás is olyan dolog hogy szép és jó de az csak egy nagyon hozzávetőleges útmutatás, nem garantál és nem is garantálhat semmit, mivel minden kutya egyéniség a fajtáján túlmutatóan is.


Látogassatok meg egy-két menhelyet, és felejtsd el hogy bármilyen fajtához ragaszkodsz ilyen helyzetben.

2012. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%

Nemrég fogadtunk örökbe egy éves menhelyi keverék kutyust, kiválóan őrzi a házat, barátságos velünk, de kerten belül nincs barátság idegenekkel. Okos,szépen sétál, játszik. Olyan menhelyről válasszál, ahol van kutyaiskola és önkéntesekkel sétálnak, chippel, oltásokkal adják át.

[link]

2012. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Ebből eggyel van gond: a babusgatással! Ugyanis ha gazdi sokat pátyolgatja, akkor a kutya nem fog rá hallgatni.


"-legyen olyan aki megtanul olyanokat hogy:ül fekszik...."


Itt magadra gondoltál? XD


De most komolyan, kutyát tanítani a mamának sem rossz elfoglaltság. Csak ne üsse, verje. Még segítséget is bátran kérhet kutyaiskolában. Egyetértek az előttem szólókkal, tényleg egyedet kellene találni, nem fajtát. Vannak kifejezetten idősek számára javasolható kutyák a menhelyen.

2012. okt. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
a beagle felejtős, hacsak nem sportember a mama. egy közepes testű hálás kis menhelyi kutya szerintem szuper lenne. az én mamámnak is hoztunk, imádja.
2012. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Én idős ember mellé egy nyugisabb buldogot. Angolt vagy franciát. Bár a franciák pörgősebbek valamennyivel.
2012. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Képzelem, amint a mama visszatart egy bulldogot, amikor az nagyon meg akar szaglászni valamit.

Nem akarok mindenbe belekötni, de tényleg egy kis-közepes testű felnőtt menhelyi keverék kell a mamának, amivel elbír fizikailag és mentálisan is. Mindig van ilyen kutya menhelyen. Ha viszont rosszul választotok neki, akkor az ő kutyája fog kikötni menhelyen, ami meg senkinek nem hiányzik. Ha már kérdezel, hallgass a válaszokra, kérlek. Nem külső alapján kell kutyát választani, meg nem is az alapján, hogy láttál néhány jól nevelt kutyát egy-két fajtából. A jólneveltségben rengeteg meló van, minél péörgősebb és akaratosabb fajta, annál több. Mama nem akar és nem is tud eleget melózni se egy labival, se egy beagle-lel, meg egyáltalán semmiféle kölyökkutyával, erre a nyakamat teszem.

2012. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
A szomszéd néninek egy pincsimixe van, tökéletes jelzőkutya, kicsi, ölbevaló, lehet babusgatni (szokta is) és gyorsan megtanulta az alap dolgokat. Szerintem egy idősebb, pár éves ilyen jellegű kutya tökéletes lenne. De van egy csomó olyan felnőtt gazdikereső kutya, akit pl azért adtak le menhelyen, mert megbetegedett/meghalt a gazdi... ők már szinte mindent tudnak amire egy idős embernek szüksége van és tényleg csak arra vágynak hogy újra szerető otthonuk legyen.
2012. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Szilvi & Argos ***** válasza:

Labi, golden, beagle...marha okos tanácsok, de tényleg...ennyi erővel adhatnátok a maminak egy KÁJ-t is :)

Fogadd meg Akumi, Hovarjú és a többi ÉRTELMES válaszoló tanácsát...kis, maximum közepes testű, nyugodt (!!!), 4-5 éves kutyát keressetek menhelyeken. Olyan helyre menjetek, ahol nem csak be vannak baszarintva a kutyák egy ketrecbe, hanem ideiglenes befogadónál vannak, vagy a menhelyen foglalkoznak velük, nevelik-sétáltatják.

Ilyen pl. a Lelenc, Noé, Zöld-zebra, Rex, Herosz, Állat és Ember...

2012. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!