Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?...

Mi történhetett a kutyámmal? Kezdek elkeseredni és nem nagyon tudom mit tegyek, már minden általam ismert módszert kipróbáltam. Szorít az idő, különben el kell vinnünk, de azt nem akarom, mert nagyon szeretem!

Figyelt kérdés

15 hónapos labrador (és valószínűleg dobbermann meg vmilyen terrier) keverék kiskutyánk van, 8 hetes kora óta nálunk van. Rendkívül intelligens, okos kutya, az elő pillanattól kezdve hihetetlen gyorsan tanult, imád is tanulni. Az alapvető engedelmességi gyakorlatokat az első egy héten letudtuk, azóta is tudja, nagyon hamar alkalmazkodik az új szabályokhoz helyzetekhez stb., 20 tárgyának a nevét ismeri és bárhol megkeresi és odahozza, ahogy mondom, folyamatosan igényli a foglalkozást, tanulást stb. Fizikai igényei is ki vannak elégítve, mindene az apportírozás, többször visszük futtatni egy nap. Az elejétől kezdve következetesen neveltük, próbáltuk betartani az összes szabályt a falkavezérség terén (ajtón ki-bemenetel, evés, sétáltatás)stb. és nagyon szeret minket.

A probléma: 7 hónapos terhes vagyok és az elmúlt 2-3 hétben megváltozott a kutya. Morog, vicsorít, begörcsöl és bepisil, ha evésnél csak közelítek hozzá, ha odanyúlok, már oda is kapott vicsorogva. A parancsszavakat nem teljesíti, ha hozzászólok, mintha meg sem hallotta volna. Már egy ideje póráz nélkül sétálunk, de most vissza kellett állni rá, mert mindenkire ugat, nekik akar menni, elcsámborog, ha szólok, nem jön be, ha éppen valami jobban érdekli. Pórázon pedig képtelen vagyok visszatartani, folyamatosan húz, pedig eddig gyönyörűen sétált. Felugrál, ki akarja venni az ételt a kezünkből, nem engedelmeskedik, csak a saját fele után megy.

Mit lehetne tenni? Ne írjátok, hogy az elején kellett volna megnevelni, mert ezeket eddig nem csinálta, nagyon jó kutya volt, rengeteget foglalkoztam vele és jól meg volt nevelve, mindent tudott. Valami benne változott meg. Érzi a babát? Már nem fogad el? Fél, hogy már nem ő a legfontosabb? De akkor mi lesz a babával? Ha ez így folytatódik, nem fogunk megbízni benne, és nem tudjuk a baba mellett megtartani, pedig hihetetlenül szeretem, rengeteg energiám és szeretetem van benne, és tudom, hogy ő is ragaszkodik, de most meg van zavarodva. Volt már valaki így? Minden tettével falkavezérségre törekszik, pedig ezt már lefutottuk, és most semmi nem használ! Bocsánat a hosszúért, de minden tapasztalatot várok. El vagyok keseredve és mindjárt jön a baba!



2012. okt. 22. 20:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Igen, ivartalanítva van. Tudom, hogy pusztán a terhességtől nem lesz agresszív...sőt, egy hónapja még mindig a hasamra tette a fejét és lenyugodott, ha érezte a babát. Egy hétre viszont félig veszélyeztetett terhes voltam, feküdnöm kellett itthon. Nem nagyon foglalkoztam vele, a párom sétáltatta (pedig előtte általában én szoktam). Lehet, hogy azóta úgy érzi, hogy már nem vagyok olyan erős.

Nem hiszem, hogy beteg, de úgyis most megyünk majd oltásokra, megnézetem. De nagyon fitt, jó étvágyú, játékos. A bepisilés pedig lehet a befeszüléstől, ezt olvastam több helyen, hogy a félelmi agresszió (pl. hogy elveszem az ételét), kiválthatja a bepisilést, úgyhogy nem hiszem, hogy beteg, mert akkor máskor is bepisilne.

2012. okt. 22. 21:01
 12/24 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a veszélyeztett terhességgel együtt, vagy azután történt a változás? Mert igen, akkor ott kereshető a magyarázat. A férjed mennyiben viszul hozzá másképp, mint te? Kettőtök közül ki dominánsabb a kutya szemében? És a való életben? :)
2012. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most láttam az utolsó hozzászólást. Akkor valószínűleg a kizárás ideje nem volt elég, mert nem azonnal 100%-osan oldottuk fel. Még most is inkább csak parancsszavakkal fordulunk hozzá (behívás, ülteteés, maradás, rászólás, ha olyat csinál, amit nem szabad) és minimális dicséret, ha megcsinálja (lapockán veregetés). Mindenképpen fel fogok keresni szakembert. Sajnos nem Bp.-en vagyunk (épp most költöztünk el onnan, amúgy a Népligeti suliba jártunk kiskorában). :) Miskolcon kellene valaki, de utánanézek.
2012. okt. 22. 21:05
 14/24 anonim ***** válasza:
Ez volt az első kizárás az életében? Más eszközötök van a büntetésre? Tudtok rámozdulni, szemmel verni, ráijeszteni, elzavarni?
2012. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
12-es: igen, akörül volt a változás, de azt még mindig nem tudom, hogy ezt hogy változtathatnám vissza. A kutya szemében nem tudom, hogy ki a dominánsabb, eddig mindkettőnkhöz hasonlóan viszonyult, rám talán egy kicsit jobban hallgatott, talán azért, mert én tanítottam neki mindent, én jártam vele suliba és általában én sétáltattam (plusz velem van egész nap, mert itthon dolgozom), de a páromra is istenként nézett eddig, imádja. A párom sajnos elég idegesen fogja fel a dolgot, párszoroda is csapott (nehezen viselte , hogy a várandós kedvesének nekimegy a kutya). A kizárásban maximálisan partner volt ő is.
2012. okt. 22. 21:10
 16/24 anonim ***** válasza:
Na hát így biztosan a gyengeséget érzi, de ettől még kezelhető a helyzet. Mozgássérült meg vak emberek is tudnak sikeres falkavezérek lenni, egy terhesség nem lehet akadály :)
2012. okt. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy elcsúszva írok, de köszönöm a sok választ és nagyon örülök!

Igen, ez volt az első totális kizárása (eddig kisebb vétségekért voltak rövidebb idejű, pár órás kizárások). Most egy hétig totálisan semmibe vettük, csak a minimális érintkezés volt meg (pisi-kaki gyors elintézése rövidpórázon, semmi séta, semmi szemkontaktus, semmi parancsszó, és az etetés, az is minden kommunikáció nélkül).

Amúgy igen, vannak eszközeink. Leginkább testbeszédek... feltett kézre leül, leeresztettre lefekszik, karlódításra elmegy (azzal ijesztjük el)

2012. okt. 22. 21:13
 18/24 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedben felkeresném a Cerberost, hátha tudnak ajánlani valakit a környékeden, aki tényleg jó szakember, vagy csak adni néhány jótanácsot, könnyen lehet, hogy találkoztak már ilyennel.
2012. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%

Aha, na ez lehet egy ok: eddig te voltál a szemében kettőtök közül az erősebb, hisz a közös akció is egy kiváltság, és ezt többnyire te élvezted. Ehhez képest te ugye a szituáció miatt tök érthető okokból alárendelt lettél a férjednek. Tehát megváltozott a falkán belüli viszony, ez változtathatta meg az ő viselkedését. Aztán jött egy erős jelzés felé (a kizárás) ami továbbra is a megváltozott viszonyokat erősítette, és úgy döntött, hogy felveszi a kesztyűt, ha már mindenki rangja változik, változtat a sajátján is.

A megoldás ugyan ebből még nem látszik, de már kirajzolódik a probléma, ami egy lépés a megoldás felé.

Az a baj, hogy látatlanban egy ilyen kiélezett helyzetben nem merek tanácsot adni. Ötleteim vannak, de nem biztos, hogy érdemes tévúttal próbálkozni, most nem az a tét, hogyha nem jön be, akkor holnap se jön vissza első hívásra, vagy nem adja oda a labdáját.


Annyit merek viszont mondani, hogy a férjedet meg kell erősítened neked is az ő pozíciójában, az ő kapcsolatukat érdemes elkezdeni rendezni, hisz ha megszületik a baba is ő fog többet foglalkozni a kutyával.

Emellett szerintem legyen az az első, hoyg felhívod a saját oktatótokat, aki foglalkozott veled és a kutyával, hogy ő mit gondol, és kinek a segítségét ajánlja.

2012. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat! Utolsó, igen, logikus, amit írsz, és én is erre gondoltam. A megoldást meg akkor szakemberre kell bízni, mert a baba nem játék, itt nem lehet kockáztatni, hogy max. nem jön be. De beleszakadna a szívem, ha meg kellene válni a kutyámtól!
2012. okt. 22. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!