Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyámmal?...

Mi történhetett a kutyámmal? Kezdek elkeseredni és nem nagyon tudom mit tegyek, már minden általam ismert módszert kipróbáltam. Szorít az idő, különben el kell vinnünk, de azt nem akarom, mert nagyon szeretem!

Figyelt kérdés

15 hónapos labrador (és valószínűleg dobbermann meg vmilyen terrier) keverék kiskutyánk van, 8 hetes kora óta nálunk van. Rendkívül intelligens, okos kutya, az elő pillanattól kezdve hihetetlen gyorsan tanult, imád is tanulni. Az alapvető engedelmességi gyakorlatokat az első egy héten letudtuk, azóta is tudja, nagyon hamar alkalmazkodik az új szabályokhoz helyzetekhez stb., 20 tárgyának a nevét ismeri és bárhol megkeresi és odahozza, ahogy mondom, folyamatosan igényli a foglalkozást, tanulást stb. Fizikai igényei is ki vannak elégítve, mindene az apportírozás, többször visszük futtatni egy nap. Az elejétől kezdve következetesen neveltük, próbáltuk betartani az összes szabályt a falkavezérség terén (ajtón ki-bemenetel, evés, sétáltatás)stb. és nagyon szeret minket.

A probléma: 7 hónapos terhes vagyok és az elmúlt 2-3 hétben megváltozott a kutya. Morog, vicsorít, begörcsöl és bepisil, ha evésnél csak közelítek hozzá, ha odanyúlok, már oda is kapott vicsorogva. A parancsszavakat nem teljesíti, ha hozzászólok, mintha meg sem hallotta volna. Már egy ideje póráz nélkül sétálunk, de most vissza kellett állni rá, mert mindenkire ugat, nekik akar menni, elcsámborog, ha szólok, nem jön be, ha éppen valami jobban érdekli. Pórázon pedig képtelen vagyok visszatartani, folyamatosan húz, pedig eddig gyönyörűen sétált. Felugrál, ki akarja venni az ételt a kezünkből, nem engedelmeskedik, csak a saját fele után megy.

Mit lehetne tenni? Ne írjátok, hogy az elején kellett volna megnevelni, mert ezeket eddig nem csinálta, nagyon jó kutya volt, rengeteget foglalkoztam vele és jól meg volt nevelve, mindent tudott. Valami benne változott meg. Érzi a babát? Már nem fogad el? Fél, hogy már nem ő a legfontosabb? De akkor mi lesz a babával? Ha ez így folytatódik, nem fogunk megbízni benne, és nem tudjuk a baba mellett megtartani, pedig hihetetlenül szeretem, rengeteg energiám és szeretetem van benne, és tudom, hogy ő is ragaszkodik, de most meg van zavarodva. Volt már valaki így? Minden tettével falkavezérségre törekszik, pedig ezt már lefutottuk, és most semmi nem használ! Bocsánat a hosszúért, de minden tapasztalatot várok. El vagyok keseredve és mindjárt jön a baba!



2012. okt. 22. 20:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
A pároddal is ilyen vagy csak veled?
2012. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
rá sem hallgat, csak a saját feje után akar menni...
2012. okt. 23. 01:03
 23/24 anonim válasza:
58%
Szia! Az én kutyusom akkor borult ki, mikor megmozdult a baba a hasamban. 2 hónapig hozzá nem nyúlhattam, utált, morgott rám. Egyértelműen a baba miatt van és ha büntetitek, csak rosszabb lesz. Tudom, védede a pocakodat, jogosan! De a kizárással rosszabbat teszel. Próbálj kedves lenni vele, de ne akard simogatni. A mi kutyánk attól a naptól, ahogy hazavittük a kicsit, megváltozott. Elfogadta, hogy van egy új kis gazdija és azóta nagyon védi, pedig öleb! És úgymond ki van szorítva az ágyból, nem veszem ölbe, de igyekszek azért vele is törődni. Szerintem nem kell tréner, a kutyák ösztönlények és érzik, hogy az egyik szeretett gazdinál valami nagyon megváltozott. Ha szuka, akkor féltékeny is. Ha nem veszélyezteti az egészségeteket, nem bántja a pocakodat vagy ilyesmi, szerintem nehogy elvidd, megbánnád. A babát valszeg imádni fogja! Kitartást és kellemes babavárást.
2012. okt. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
köszönöm. várok még esetleg ilyen személyesebb élményt, ami hasonló ehhez!
2012. okt. 23. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!