Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy vemhes kutyát hoztam...

Ha egy vemhes kutyát hoztam el a menhelyről, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szerintem vemhes a kutya, akit elhoztam. Este megyünk orvoshoz, gondolom ő majd biztosra megmondja, de ilyen esetben mi a teendő? Múlthéten hoztam el, 3 hétig volt a menhelyen. Még nagyon sovány, és ahhoz képest mennyire kint van a bordája, a hasa egész nagy. A cicijei nagyok. Ettől függetlenül fitt, de nincs olyan étvágya mint eddig. Ha végre elalszik, teszek fel képet is.
2012. okt. 24. 09:28
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Jobban nem tudtam lefényképezni, de szerintem látható így is. A többi cicije még nagyobb.


[link]

2012. okt. 24. 09:32
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd, ez a legjobb, amit tehetsz. Állatorvossal beszéld meg a részleteket.
2012. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy tényleg vemhes, én ivartalaníttatnám (meg egyébként is).
2012. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen lesz ivartalanítás, de még így is lehet? Ez mennyivel fog többe kerülni? Egyébként 28.000 lenne. Mert akkor minimum egy hónapja történt a dolog.


Kép alapján szerintetek vemhes?

2012. okt. 24. 09:39
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Ha a menhelyen nem szóltak, akkor vedd fel velük a kapcsolatot, hogy segítsenek a kölyköknek gazdit találni.

Aztán ivartalanítsd.

Mondjuk a nálunk lévő menhelyen az örökbefogadási szerződésben alapból ki van kötve az ivartalanítási kötelezettség.

2012. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Minden estre elég szemetek voltak a menhelyen (engem is át vertek majdnem bele is halt mindkét kutyám).És ne mondjátok, hogy nem lehet észrevenni,mert három hét alatt még úgy is észre lehet venni
2012. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
hát azért megvan a véleményem erről a menhelyről is.!!!!! Még most ellés előtt pakoltasd ki szerintem. Nem tudhatod milyen kutya fedezte be, lehet ellik 15 kiskutyát, akkor mit csinálsz??? És szerintem igy kép alapján vemhes. De egy ultranagot megér előtte, az kb. 5 e ft.
2012. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt beszéltük meg, hogy tartjuk a kapcsolatot, és most igazából próbán van nálam, legalábbis szerintem ők így gondolják. Chippet kapott, az én nevemmel, és oltást is. Azt mondták, hogy az ivartalanításra még visszatérünk, mert lehet, hogy az ő orvosuk fogja megcsinálja, 14.000-ért, ami azért jóval kedvezőbb, főleg ha babái vannak. Ezt a próbát nem mondtuk ki, de szerintem azt hitték, hogy nem fogok vele bírni, és visszaviszem. De már nagyon jóban vagyunk, eszem ágában sincs visszavinni.
2012. okt. 24. 09:46
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Mi az h szemét a menhelyen, meg átverték?


Igenis van olyan, h nem lehet észrevenni...A kiskutyák az utolsó időszakban fejlődnek látványosan, ha nincs benne sok kölyök, akkor tényleg csak a cicik alapján lehet rájönni.


Kérdező! Igen, így is meg lehet csinálni, sőt, ajánlatos is, mert mégegy alomnyi kverék kutyára semmi szükség. Így a kölykök sem születnek bele feleslegesen a nagyvilágba, és neked is megoldódik egy életre a kutyád tüzelésével való probléma. Sőt, sok betegségtől meg is kímélheted őt.


Az pedig becsülendő, hogy menhelyről hoztál kutyát :)

2012. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj a menhellyel, ha normálisak, megmondják, hogy vidd el a szerződött dokijukhoz megnézni, és aztán akár be is segíthetnek a műtét költségeibe.
2012. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!