Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy vemhes kutyát hoztam...

Ha egy vemhes kutyát hoztam el a menhelyről, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szerintem vemhes a kutya, akit elhoztam. Este megyünk orvoshoz, gondolom ő majd biztosra megmondja, de ilyen esetben mi a teendő? Múlthéten hoztam el, 3 hétig volt a menhelyen. Még nagyon sovány, és ahhoz képest mennyire kint van a bordája, a hasa egész nagy. A cicijei nagyok. Ettől függetlenül fitt, de nincs olyan étvágya mint eddig. Ha végre elalszik, teszek fel képet is.
2012. okt. 24. 09:28
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Beszélek velük, de kifizetem én, nem arról van szó, csak az érdekelne, hogy lehet emiatt kedvetlen? Keveset eszik, keveset wc-zik, akkor is hasmenése van. Eddig nem volt. És akkor a kép alapján szerintetek is az?

Ha odamegyek hozzá, akkor szétdobja a lábait, és a hasát simizem, de nem érzek semmit. Egy hosszú vágás is van a hasán... Nem értem. A menhelyen azt mondták, hogy már szülhetett korábban, én meg ennek tudtam be a duzzadt ciciket. Egyébként nem is ezért mennénk orvoshoz, de most már nagyon kíváncsi vagyok.

2012. okt. 24. 10:35
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Én a helyedben nem hagynám ezt annyiban!

A menhelynek kutya kötelessége ivartalaníttatni a kutyát, és nem a te költségedre, ha már így fogadtad örökbe, hogy vemhes!

Gondolj bele, ha visszavinnéd/amit ugye nem akarsz, mert írtad/, akkor is ivartalaníttatnák, nem hoznák le az almot!

Érvelj ezzel, elvégre tényleg örülhetnének, hogy örökbefogadtad ezt a nem éppen jó passzban levő kutyust, még így is megtartanád.

Én úgy tudom, a menhelyektől az orvosok nem, vagy csak nagyon minimális összeget kérnek az ivartalanításért, és most amúgy is akció van szinte minden orvosnál az ivartalanításra!

2012. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem akarok balhézni, fáradt vagyok ehhez. Egyébként is ma kértem volna időpontot az ivartalanításra, így legalább túl leszünk rajta. Csak sajnálom szegényt, mert ahol találták az egy cigánytelep, vágások, hegek vannak a testén, biztos, hogy bántották. Kissé bizalmatlan, ha mellette veszem fel a cipőmet, hunyorog, és összekuporodik, pedig én nem bántottam. Én megadok neki mindent, mégis rosszkedvű. Ha sétálunk akkor nem, de itthon igen. Kicsit aggódom miatta. Ma reggel a kekszet sem fogadta el jutalomfalatként, pedig eddig mindig megette.
2012. okt. 24. 10:56
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kell egy kis idő neki, amíg megszokja az új helyet. Főleg ha korábban bántották. De majd rájön, hogy nálatok szeretik és nem kell attól tartania, hogy belerúg valaki, és akkor talán jobban elengedi magát.
2012. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
0%

Nem kötelessége ivartaalanítani a kutyát a menhelynek!

Amíg vemhes, addig nem is fogják. Nincs állatorvos, aki ezt megtenné, hacsak az anyakutya éltét nem veszélyezteti! Gondolkozzatok már mit írtok!

A menhely egy ilyen kérés után vissza is veheti a kutyát a gazditól.

2012. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ne beszélj már butaságokat! Vemhesen is ivartalanítanak az állatorvosok, csak drágább a műtét és valamivel nagyobb kockázata van.


[link]

2012. okt. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb menhelyen ma már nem adnak ki kutyát ivartalanítás nélkül. Legalábbis a komolyabbaknál nem. Nekik sem céljuk, hogy tovább gyártsák a szaporulatot. Az ivartalanítást pedig vemhesen is el lehet végezni, bár etikailag elfogadhatatlan, hiszen azok a magzatok már éreznek fájdalmat.

Mi egyszer bevittünk a menhelyre egy kóbor kutyát, akiről bent kiderült, hogy vemhes. Mi nem tudtuk befogadni. 3 hétig volt csak a menhelyen, mert közben találtunk neki gazdit, de addigra minden oltást megkapott és ivartalanították is.


Szóval van ilyen is. Ez egyébként a pécsi Misina Egyesületnél volt. A legnagyobb probléma azzal, ha ivartalanítás nélkül adnak ki állatot, hogy sok ember nem tud kiadni 15-30 ezer forintokat erre. Többek között ezért is kerül sok kiskutya a menhelyekre.

2012. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha nem a menhelyen keresztül csináltatod, akkor nézd meg a linken a plakátot, hátha van valaki a közeledben. Azt írják, vemhesség esetén felár lehetséges, de hátha még így is olcsóbb, mint normál áron:


[link]

2012. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most értünk haza a dokitól, NEM VEMHES :D Hál' Istennek :) Megnézte a fülét is, akit egy másik orvos felakart vágni, mert hogy valami vérrögöt talált. De nincs rög, csúnya neki, de adott valami gyógyszert, és ettől megjavul. Hétfőn megyünk ivartalanításra. A hasmenés meg az étvágytalanság lehet a helyváltozástól. A lázát is megmérte, nem teljesen egészséges.


Nagyon megnyugodtam, köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 24. 20:28
 20/21 A kérdező kommentje:
*szóval nincs láza, teljesen egészséges.
2012. okt. 24. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!