Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia kezelése után, miért...

Babézia kezelése után, miért néz ki még rosszabbul a kutyám?

Figyelt kérdés

5 hónapos németjuhász kiskutyánkat hat nappal ezelőtt elvittük egy nagyobb sétára a helyi patak partjára. Már ott lepöcköltünk róla 2 kullancsot ezért inkább haza is hoztuk. Ezután mi 3 napig távol voltunk párommal. Mikor hazajöttünk tegnap előtt este párommal 20!!! db jól megtermett kullancsot szedtünk ki a kutyából. Én már akkor láttam rajta, hogy valami nincs rendben, de még azért játékos volt. A probléma tegnap kezdődött amikor már nagyon bágyadt volt, és az előző esti vacsoráját sem ette meg. Neten utánaolvastam és egyből rátaláltam a babéziára. Megmértem a lázát a rektumában és 40.5 Celsius volt. Kihívtuk a helyi állatorvost, aki azt mondta tuti, hogy nem babézia, hanem lyme-kór... Ezért adott neki szteroidot... Ismét irány az internet ( tudom, hogy mindenki önjelölt orvosnak képzeli magát mióta van internet, de ebben az esetben hasznos volt. ), ahol a lyme kórrol sehol sem találtam olyat, hogy pár nap alatt tüneteket okozna... Felhívtam 3 távolabbi állatorvost másodvéleményért és mindannyian nevetségesnek tartották, hogy lyme kórra kezelte a doki. Végül este bevittük a legközelebbi klinikára ( 30km ), ahol vér és vizelet vizsgálat után, biztosra mondta a doki a babiózist. Megkapta a kezelést, 3 féle szuri, 2 féle infúzió. Azt mondta szerinte rendbe jön, de a szteroid amit az első hülye doki adott neki, legyengíti immunrendszerét, ami miatt könnyebben terjedhet a parazita. Lényeg a lényeg hazahoztuk, egyből befeküdt az óljába és aludt. Most reggel még rosszabb bőrben van sajnos, még nem eszik és gyengébb, de láza 4 tizedet lement 40.1-re. Akinek már volt a kutyája babéziás, tapasztalt hasonló állapot romlást a kezelés után?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 29. 09:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban vagytok! További gyors javulást kívánok!
2012. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Gyógyuljatok meg minél előbb. ha a vizelet még nem volt barnás, akkor időben kaptátok el.
2012. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a válaszokat és a jó kívánságokat! Ma már eszik, mint egy "ló", szaladgál, ugat, majdnem teljesen a régi. Hője is már csak 38.9 ( ha jól tudom 38.5 a normális ). Szerencsére időben kaptuk el, de ha nem vagyok akaratos és hallgatunk az első dokira, akkor már valószínűleg elpusztult volna. Így, ha valaki netán a jövőben idetéved ehhez a kérdéshez, mert hasonlókat tapasztal kedvencén, azt tanácsolom ne habozzon, mert akár órák is rengeteg számítanak, élet-halál között is dönthetnek.


Még egyszer köszönök szépen minden választ, sokat segítettek!

2012. okt. 30. 20:05
 14/15 anonim ***** válasza:
ha ennyire kullancsos területen éltek, használj ellene szert. spotont, vagy nyakörvet,amit lehet már kölyökre tenni.
2012. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én az első dokiról lepereltem volna a gatyáját! Milyen orvos az?! Hát felőle meg is halhatott volna szerencsétlen kutya... Az ilyet élete végéig eltiltanám a hivatásától!
2018. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!