Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá, hogy...

Hogy szoktassam rá, hogy visszajöjjön, ha hívom?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan egy éves amstaff jellegű keverék kutya, szegénynek kicsit rossz élete volt mielőtt idekerült két hónapja, és a tanítást is nulláról kezdjük.

Hogy szoktassam rá, hogy kint a kutyafuttatóban is visszajöjjön mikor hívom? Mindig hajnalban megyünk, hogy ne legyen ott senki, mert nagyon ugatja a többi kutyát és egyszer meg is harapott egyet, szerintem fél. Tehát nem az a gond, hogy a többi kutya társaságában nem fogad szót, simán csak annyi, hogy ott nem tudom elkapni ha nem jön egyből oda...


2012. nov. 6. 18:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

egy rendesen nevelt ,jól szocializált kutya tud viselkedni a futtatókban. megharapott egy kissebb kutyát?? na és??

előfordul,sőt még elő is fog fordulni. a kutyák néha harcolnak,na nem halálig,sőt még csak nem is soká. ez természetes náluk. itt a lényeg a " harc " értelmezése!

a domináns kutyák,gyakran harcolnak,de ez NEM ugyanaz amit a legtöbb ember elképzel a harcról!nem olyan mint a pitek harca!

ez félelmi harapás volt a kutyád részéről! félt,és itt a baj!

te generálod a félelmét,DE ! ha egyszerűen ,mikor már fáradt beviszed ,elengeded!! ez nem felelőtlenség! a felelőtlenség az volt,hogy rosszul szocializáltad!

a te kutyát MÉG nem vad,nem kezelhetetlen,egyszerűen csak nem tudja,mit tegyen. erre jó a többi kutya! megmutatják neki. remélem lesz bent egy tacskó ( mert ők nem igazán tolerálják a rossz viselkedést!) egy tacsi sosem adja fel! és nem is igazán félősek!

amit írok,egy jól bevált módszer. te ismered a kutyád,de biztos,hogy megfelelő körülmények között,harc helyett játék lesz!persze előszőr meglepődik,ugat,fél,de te nem vagy ott,így hamar rá fog jönni, nem akarják bántani !a dominancia pedig azonnal kiderül!

2012. nov. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Nem én szocializáltam, nálam egy hónapja van, menhelyről hoztam el, a probléma tudatában!

Lehet, hogy vakmerő dolog volt, de több napnyi keresgélés és menhelynézegetés után ő volt az egyetlen akit el tudtam képzelni, hogy sok-sok évig velem legyen.

Semmiképpen nem hagyom elvadulni. Hétfőn is jön egy ismerősöm kutyával, vele is összeengedem, ha jól viselkedik, lehet megpróbáljuk a futtatót. És amit írsz azt értem, nem pórázon kell ilyenkor tartani, hanem el kell engedni, rá kell jöjjön, hogy nem jelent veszélyt rá a másik.

2012. nov. 10. 15:57
 23/23 anonim ***** válasza:

na,tényleg érted:)

akkor hajrá!jól állsz hozzá,ezt tetszik:)

a bizalom kialakítása nagyon fontos,bizz benne!

és ő is bízni fog benned!

a szemkontaktus néha problémákat is okozhat,ezért javaslom, ha a szemébe nézel,dícsérd ,ha ő néz a tiédbe DÍCSÉRD,ÉS jutalmazd! a jutalmazás-szemkontaktusra! ezt jegyezd meg!

az a kutya ,aki akkor kap jutalmat ,ha rád néz! sokkal-sokkal könnyebben irányítható! mert bízik benned!!

ilyen egyszerű .

2012. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!