Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá, hogy...

Hogy szoktassam rá, hogy visszajöjjön, ha hívom?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan egy éves amstaff jellegű keverék kutya, szegénynek kicsit rossz élete volt mielőtt idekerült két hónapja, és a tanítást is nulláról kezdjük.

Hogy szoktassam rá, hogy kint a kutyafuttatóban is visszajöjjön mikor hívom? Mindig hajnalban megyünk, hogy ne legyen ott senki, mert nagyon ugatja a többi kutyát és egyszer meg is harapott egyet, szerintem fél. Tehát nem az a gond, hogy a többi kutya társaságában nem fogad szót, simán csak annyi, hogy ott nem tudom elkapni ha nem jön egyből oda...


2012. nov. 6. 18:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi, az utolsó, jutalommal kapcsolatos kérdésemre tudnál válaszolni?


Egyébként az ismerősöm kutyájával egyszer egy csont miatt összekapott, féltékenység miatt, akkor jól meg lett szídva, azóta nincs vele gond, ma is jártak itt, jó nézni hogy van remény a beilleszkedésére és képes játszani egy másik kutyával :)

2012. nov. 6. 20:39
 12/23 anonim válasza:

Szia!

Ha nem megy oda, akkor szerintem mutathatod neki, hogy néééézd!!! :) Aztán mikor párszor így odamegy, utána már csak úgy, hogy akkor veszed elő, ha beérkezik hozzád. De csalhatod játékkal is és ha odamegy akkor elő a jutalomfalat.

2012. nov. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már tegnap óta gyakoroljuk, figyel is a nevére :)

2012. nov. 8. 00:35
 14/23 anonim ***** válasza:

hát komám,nagy a káosz itten!

először is, a behívás ( amikor magadhoz hívod,és a kutya odamegy),na az nem egyszerű,sőt az utolsók egyike amit meg tudsz tanítani neki,ugyanis ez egy nagyon lassú folyamat vége!úgy hívják ,a vezéri szerep elérése. enélkül esélytelen !

a jutifalat,meg a nevének emlegetése,jó dolog,csak éppen kevés!

1 : szocializálnod kell a kutyát!! innen indul! rengeteget vinni mindenhová NAPPAL,kutyák ,emberek közé!

meg kell változtatnod a viselkedésed!és amikor már te ,tudsz nyugodtan és megfontoltan viselkedni ,akkor jöhet a kutya is. a nevelése nem kerül pénzbe, a kutyasuli sokat segíthet, de ráér,amikor már megengedheted magadnak!

tanulj könyvből pl: jan fennel : tanuljunk meg kutyául. tölts le ingyen a netről!

engedd el, a kutyafuttatóban! ez fontos,mert a domináns kutyák megtanítják viselkedni!ne legyen pórázon, DE !! mielőtt beviszed a futtatóba fárazd le !! ez nagyon fontos! legyen fáradt a kutya,mert akkor sokkal könnyebb vele bánni!és sokkal -sokkal nyugodtabb lesz!

másik: ne köszönj neki,ne is vedd észre soha,ha hazaérsz,vagy amikor találkozol vele! mert minden reakció amit a kutya felé mutatsz,GYENGESÉG a kutyák szemében! a vezér NEM FIGYEL MÁSRA! a vezér szabályokat hoz, a követő ( A kutya betartja), ha figyelsz rá,hozzáérsz,vagy rászólsz ( mert pl: rád ugrott, vagy bármi)akkor az ö szabályait tartod be. ergó -- minek menjen oda hozzád ,HA Ő A VEZÉR, HA Ő DÖNT? ha te vagy a vezér ( akkor érsz hozzá,ha TE HÍVOD ODA MAGADHOZ! ÉS a kutya odamegy ( mert oda kell mennie!!)tudom nem egyszerű értelmezni,de a kutyák agya így működik! az a dolguk hogy kövessenek,akkor boldogok,ha nincs rajtuk a vezetés felelőssége! ( nézz meg egy ölebet aki mindenre és mindenkire morog-ugat ,mert fél,mert neki kellene megoldani a problémákat,mert ő a főnök,nem a gazda).

tehát szocializáld,és sokszor dícsérd! ha rosszat tett ekkor pedig büntesd azonnal! de soha nem akkor ha odamegy hozzád! bármi rosszat is tett! ha ,hívod és odamegy = dícsérd!

2012. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Tudom, hogy nehéz lesz, de nem adom fel, muszáj megnevelnem, ha nem szeretnék sok évig szenvedni vele...

Viszont a kutyafuttatós dologgal még mindig nem tudom hogy legyen, mert egyszerűen elszáll az agya ha meglát egy kutyát, nem értem hogyan engedhetném el csak úgy a futtatóban, nem hiszem hogy ezt megtehetném a többi kutyással...

Neadjisten kinyír egy kisebb állatot, vagy csak megsebez egyet és kész :(

Sok mindenre tanítom, meg magamat még merném is kockáztatni ha arról lenne szó, de más állatának testi épségével ezt nem tehetem meg.

2012. nov. 9. 16:24
 16/23 anonim ***** válasza:
Hosszú póráz, szájkosár. Ez nem megoldás, de biztonságossá teszi a nevelési időszakot. Amúgy meg rendes kutyasuli, ahol segítenek helyrerakni a sorrendet, meg helyesen lereagálni a viselkedését.
2012. nov. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Bocs, én csak követni akarom a válaszokat.
2012. nov. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

látom kedves kérdező,nem érted:) sebaj. a lényeg,az,hogy a kutyád AZÉRT VISELKEDIK ÚGY,AHOGY,MERT TE IDEGES ÉS FESZÜLT VAGY!!jaj-mit fog csinálni a kutyám a futtatóban??? stresszelsz,a kutyád meg átveszi. hiába viszed le,szájkosárral,hosszú pórázon,a stressz megmarad ,sőt erősödik! rajta a szájkosár,rajta a póráz, te meg a póráz másik végén,és közben mindkettőtök ideges,és feszült! megoldás: fáraszd le!!!!!!! nagyon! aztán,ha már fáradt vidd be a kutyafuttatóba,és ENGEDD EL !

NE MENJ A KÖZELÉBE,SŐT BE SE MENJ A FUTTATÓBA! MARADJ KÍVÜL!és csodát fogsz látni ( feltételezve,hogy a futtatóban lévő kutyák normálisak)

a kutyád domináns,és tele energiával!

vidd el futni,minden nap,más-naponta növeld a távokat,és a 3-4 nap után tarts 1 nap pihenőt.csak laza séta.

nem a behívást gyakorold,hanem a szocializációt,és a kettőtök közötti kommunikációt!

ne akarj Budapesten autót vezetni,ha nincs jogsid,és még nem ültél autóban!!

amikor már fáradt ,jöhet a futtató,és ha hívod ?? meg fogsz lepődni:) ( ja,és ne hívd az elején ,hagyd játszani!! észre fogod venni,hogy mikor fordul feléd,és el is indul,NA ekkor erősítsél rá,hívd,jutalmazd,majd engedd vissza!! ne fogd meg,csak dícsérd,jutalmazd,símogasd meg ,és engedd vissza játszani!

mert játszani fog,tuti.

2012. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Értem a logikádat, de szerintem egy helyen hibás a dolog: a felelősségnél.

Szerinted mi történik, ha mégsem az lesz amit "megálmodtál"?

Eddig sem volt rajta szájkosár, most sincsen, és egyáltalán nem stresszelek mikor sétálunk, de attól még nem engedhetem oda más kutyájához mert egyszer már rossz vége lett. Megharapott egy kisebb kutyát, akit a "törődő" gazdái szem elől tévesztettek és jött barátkozni hozzánk, az enyém persze ezt nem igazán fogadta jól.

2012. nov. 10. 11:46
 20/23 A kérdező kommentje:
Az más lenne, ha mondjuk a te kutyád lenne a futtatóban, és tudnál róla, hogy jövünk, esetleg rajta tartod a szemed. De azt úgy nem lehet, hogy csak bedobom egy kutyafuttatóba és én kívülről nézem, hátha nem lesz semmi baj.
2012. nov. 10. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!