Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben kell változtatni a...

Miben kell változtatni a kutyákkal való viselkedésnél ha jön a baba?

Figyelt kérdés

Februárban fog megszületni a kicsi, a kutyám pedig nem szereti a gyerekeket...főleg a kicsiket(ha a tv-ben írnak már attól ugató rohamot kap, szerintem az hiszi bántják őket)....de nem szeretnék tőle megválni hisz az enyém 6 éve.

Megelőző "feladatok, lehetőség van" van?

Sajnos falun lakok legközelebbi kutyaiskola 30km van a jelenlegi állapotomban nem tudom elvinni, más kutyásokkal nem nagyon tudok összejárni mert errefelé szinte csak hamis, és kóbor kutyák vannak....

Unokatesómék chihuahuáival szokott talizni havonta, viszonylag jól megvannak....



2012. nov. 8. 12:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

falkavezérséggel nem hiszem hogy gond van, 2 x morgott nagyon picit rám de le is rendeztük rögtön, kaját a szája mellett teszem e a táljába, és mindig próbálgatom hogy el is vehetem-e tőle, semmi hang semmi rossz testtartás....

A gyerekektől fél, szerintem túl hevesek neki, idegenekkel úgy szeret barátkozni hogy ő diktálja az ütemet...de ekkor is csak elbújik,csak hát más gyerekével (a a sajátommal sem kísérleteznék) így el lett szeparálva a agyon piciktől, és tudom hogy rosszul tettem, sajnos a könnyebb megoldást választottam. Felnőtt idegeneket körbenyal rögtön... Ja és egy westie szóval lehet nevetséges az aggodalmam mégsem egy dobermann .... (érett erő miatt)

2012. nov. 9. 12:20
 12/21 anonim ***** válasza:
49%
Engem harapott már tacskó, nem volt vicces. Most elképzelem ugyanazt egy kisgyerek arcán például... Nem, egyáltalán nem nevetséges.
2012. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ez hogy jön ide ....soha nem akartam és akarom kettesben agyi egy gyerekkel még ha az akár 10 éves is....

És épp azért tettem fel a kérdést hogy mindenkinek optimális körülményt hozz hasak létre, senki ne "csorbuljon" miért bűn ez?

2012. nov. 9. 13:05
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem bűn, csak azt mondom, hogy ne nézd le a westie erejét, egy gyerekkel szemben komoly haderőt képvisel.
2012. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
jaa úgy gondoltam hogy azért hamarabb arrább "pakolom" mint egy bernáthegyit...
2012. nov. 9. 16:08
 16/21 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ez tény, bár általában ezért is van baj a kistestű kutyákkal :) Mindenki fizikailag akarja őket korlátozni, holott az agyukra kéne hatni, hogy ne is akarjanak semmi nemkívánatosat csinálni. Nagy kutyáknál ez evidens, mert nehéz őket fizikailag kezelni, a kicsiket meg mindenki csak arrébbpakolja, meg rövidebb pórázra fogja, ha problémás a viselkedésük, ezért úgy is maradnak. Szegényeket senki nem veszi komolyan :) Aztán amint úgy bánik velük valaki, mint egy bernáthegyivel, egy csapásra megjavulnak :)
2012. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Igen igazad van......

Igazából ezért is választottam régen ezt a kutyát, mármint e agy de az egyéniségükből kifolyólag még a akarnánk sem lehetne kiskutyaként "kezelni".....

Nagy családként lakunk a szomszédjaink mint családtagok és a nagyszüleim imádják, na ők kapatták el egy kicsit, hiába beszéltem..

2012. nov. 10. 07:47
 18/21 anonim ***** válasza:

Na hogy alakultak a dolgok? Érdekelne mi lett veletek! :)


Egyébként annyit még mondanék, hogy amellett, hogy a kutyát nevelitek, a babát is kell majd mindig, hogy mit szabad és mit nem. Most még nem annyira probléma, nem tudja még nyúzni a kutyát a pici, de ha mászni kezd, figyelni kezd a környezetére, akkor nagyon oda kell figyelned rájuk! Fontos, hogy legyen egy helye a kutyának, ahova bármikor visszavonulhat leeresztreni a gőzt. A gyerekedet pedig tanítsd meg rá, hogy amikor a kutya a helyén fekszik, akkor ő nem mehet oda és nem piszkálhatja, nem simogathatja, ezt ti is tartsátok be.

Így a kutya tudni fogja, hogy a molesztálás ellenére mindig lesz egy olyan helye, ahova "elbújhat".


Ahogy előttem mondta valaki, nagyon sokan azzal rontják el, hogy a gyereknek mindent szabad, aztán csodálkoznak, ha a kutya odakap, mert a gyerek éppen egy ceruzával próbálja kinyomni a kutya szemét. :)


Pont a napokban néztem végig egy csomó videót (Linus boxer) youtubon. Házi, családi videók, de nagyon jó példa szerintem arra, hogy laikusként hogyan lehet megoldani azt, hogy ne legyen probléma se a gyereknek, se a babának az együttélés. :) Csak 1-1 perces videók, de jól kitűnik, hogy olykor a gyerekekre is rászól, nem mindig a kutya a rossz mindenért.

2013. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem lett gond.....

Már előtte elkezdte "tanítani" arra hogy a gyerek szobába ő nem mehet be, sajnos akkor sem ha én éppen bent teszek veszek...és ha jól viselkedett nagy sétával fejeztük be a napot...Szerencsére alap tulajdonsága hogy ha látja hogy el vagyok foglalva nem tudok éppen vele foglalkozni, akkor elfoglalja magát vagy alszik...ez meg is marad...most kicsit többet alszik :D

Mikor hazajöttünk volt egy kis csodálkozás, megengedtem hogy megszagolja a lábacskáját, ha sírt ő volt az első aki ugatva az ajtó elé rohant...

Napirendben annyi változott csak hogy vannak esték mikor nem én hanem a férjem eteti meg (a kutyát) elejében nem akarta elfogadni rohangált hozzám hogy most mi van..Reggel ugyan úgy az ölembe fekszik mikor kávézom .... Gondolom mivel nem változott sokat a dolog nem is lett féltékeny.

A gyerekszoba elé azért felszerelte egy "kaput" a kutya miatt hogy ha Hanna mászik stb ne piszkálja , pár másodperc alatt baj lehet...

A labda dobálást mind ketten élvezik eyenlőre csak ez a közös játék, még nem engedetem hogy Hanna megsimsogassa félek hogy elkapja a szőrét belemrkol vagy ilyesmi és rosz élméy lesz .... lassan játékkal és jutalom falat dobálással erősítem köztük a kapcsolatot, az biztos hogy kettesben sohasem hagném őket, mindig megoldom hogy szabadon lehessenek de külön habár mégis mindig egymás közeléen....szerintem nem rossz ez így...

VAgy te nem így látod?

2013. márc. 10. 17:09
 20/21 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsánat gyorsan írtam rossz billentyűzeten, nincs időm átnézn :(
2013. márc. 10. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!