Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miben kell változtatni a...

Miben kell változtatni a kutyákkal való viselkedésnél ha jön a baba?

Figyelt kérdés

Februárban fog megszületni a kicsi, a kutyám pedig nem szereti a gyerekeket...főleg a kicsiket(ha a tv-ben írnak már attól ugató rohamot kap, szerintem az hiszi bántják őket)....de nem szeretnék tőle megválni hisz az enyém 6 éve.

Megelőző "feladatok, lehetőség van" van?

Sajnos falun lakok legközelebbi kutyaiskola 30km van a jelenlegi állapotomban nem tudom elvinni, más kutyásokkal nem nagyon tudok összejárni mert errefelé szinte csak hamis, és kóbor kutyák vannak....

Unokatesómék chihuahuáival szokott talizni havonta, viszonylag jól megvannak....



2012. nov. 8. 12:18
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

De, szerintem jól csinálod, így nem volt sokk neki, hogy mostmár valaki fontosabb számodra, mint ő. :)

Én annyit változtatnék, hogy néha azért összeengedném őket, hagy ismerkedjenek teljes közelségből is. A kutya tanulja meg hogyan kell viselkednie a kicsivel és a kicsi is tanulja meg hogyan viszonyuljon a kutyához. Persze légy mellettük végig, de ha nincs közöttük semmi feszültség, akkor nyugodtan menjen oda hozzá a kutya, szimatolja meg, bökdösse meg az orrával, ha olyat csinál, amit nem kéne, pl. megrágcsálja, vagy a lábával próbálja "megvakargatni", hogy miez, akkor azonnal szólj rá, hogy nem szabad. Ergo, nagyon jó az, ha mindkettőnek megvan a magánszférája, a picinek a szobája, a kutyának pedig legyen ez az alvó helye, de néha egy-egy órára nyugodtan tedd őket össze és ha amúgy minden rendben, akkor ne félj az "egymáshoz éréstől" sem. :) Ettől csak jobb lesz a kapcsolatuk és jó ha már most megtanulja a kutya hogy mit szabad és mit nem, illetve a picinél sem rögzül be, hogy félni kell tőle, mert mindig elvannak szeparálva. Azt kell elérni, hogyha a kicsi esetleg kellemetlenül viselkedik, akkor se morcosodjon a kutya, inkább csak menjen arrébb, hiszen most ez még nem akkora probléma, de majd ahogy nő, úgy egyre többet macerálja a kutyát, nyúlkál a fülében, támaszkodik rá, kinyomja a szemét, öltözteti, stb. Ez természetes, jó ha már most kezd hozzászokni a türelemhez a kutyus. :)

2013. márc. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!