Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szóltak be a kutyáddal...

Miért szóltak be a kutyáddal kapcsolatban séta közben?

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 16:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Azért, hogy kössem meg:D Csak ezért szoktak beszólogatni. Hol ott parancs szóra láb mellett sétál és 10centire nem megy arrébb. de ha szolnak rárakom a pórázt és ha elmennek újra elengedem:D
2012. nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy idős néni alapból azért, hogy miért kell sétáltatni, csak ugatnak miatta a kutyák, de a héten valamelyik nap azért, mert vitte párom a kutyát és két szabadon lévő kutya utánunk szaladt, a gazdája meg nem tudta behívni őket, és még neki állt feljebb, hogy miért erre kell hozni a kutyát, jelzem, ő jött utánunk és a kutyafuttató felé tartottunk.
2012. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hívjam magamhoz azt a mázsás dögöt, különben rám hívja a rendőrséget. Egy kijelölt kutyafuttatón.
2012. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
miért tartok egyáltalán kutyát? "csak" ennyi baja volt néhány öreglánynak :P
2012. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
a tóra tartottunk úszni és egy nénike beszólt hogy: Minek azt a kutyát sétáltatni?? szaladgál az az udvaron! meg volt olyan is,hogy én mentem a kutyámmal a járdán és az út túloldalán szintén a járdán ment egy apuka a 3 év körüli kislányával,odaordítja nekem hogy :fogd szorosan a pórázt nehogy megharapja Dzsesszikácskát!!! na ott dobtam magam hanyatt :D
2012. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk idáig még nem szóltak be, inkább átmennek az utca másik oldalára, vagy 5 méterben kerülnek ki. :D Pedig a kutyám szépen jön láb mellett, ja és pórázon. :)
2012. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Szilvi & Argos ***** válasza:

30 kg-os roti-nj keverék kan.

Általában a póráz miatt, vagy azért, hogy oda ne engedjem a nagy kutyát a kis vakarcsokhoz :D


Ez ma történt: Egy vízparti szakaszon összejöttünk 3 bringással és egy vizsla kannal. Velünk volt egy beardie, egy keverék és Argi. Láttuk, hogy jön egy bringás család két gyerekkel, de megálltak, tököltek vmin, mi dumáltunk...aztán láttuk, hogy nagyon néznek, a vizslások elmentem, mi meg lefektettük a 3 kutyát szépen libasorba a víz mellé...gyalog jönnek lassan és a nőci megkérdezi halkan, hogy "HARAPNAK???" Feleltük, hogy "NEM, fekszenek" :D Csaj válasza: (az a FEKETE olyan CSÚNYÁN NÉZ) :)))))) Az Argos lenne 

Tényleg az van, hogy a cuki szőrös beardie-t mindenki simogatni akarja, oda akarják engedni a kutyákat, Argostól meg húzódoznak...pedig kutyákkal és gyerekekkel is a beardie nem a legkedvesebb, ellenben Argos-sal :D


Ez meg három napja: Kellemes sétából hazafele tartva látom, hogy Argos kihúzza magát és megáll. Visszahívom, megfogom, nézek-nézek...egy pasit láttam...majd mire megláttam a kutyáját, az már rontott nekünk. Argos-t kiemeltem hámmal, tacsikeverék elment. Argos-t leraktam, ismét jön hátulról...Argost ismét felemeltem, mert már vicsorgott...ment volna a kis dögre jogosan. Ekkor gazdi "jajj xy, nem szabad", majd mobilozva tovább állt...mondom, PÓRÁZ!!!

Legközelebb pórázra rakom Argos-t, ha látok vkit közeledni és ha agresszív, kiengedem előre...ez egyetlen hátránnyal jár: Argos ismét arrogánsabb lenne kutyákkal...ördögi kör

2012. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Két dolog miatt szólnak be általában:

mert nem ismerik a fajtát és nem tetszik nekik és/vagy azt hiszik hogy nem kell tőle félni. Ezek főleg a fiatalabbak.

vagy mert azt akarják, hogy vigyem el onnan. Azt hiszik, a rét, az utca az övéké.

Néha a kettő egyben... Szóval nekem sajnos elég gyakran beszólnak...

2012. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Jaj, de rohadt fontos ezeket a kib****tt dögöket sétáltatni... de rohadt fontos.... ezeket a kib****tt dögöket sétáltatni..." - itt egy jóbarátom panelkutyáját sétáltattam körülbelül egyméteres pórázon, a "kedves" hölgytől 20 méterre.

Egyszer a sajátomat sétáltattam a járdán úgy, hogy fél méteren fogtam a pórázt, szorosan a lábam mellett jött laza pórázon, és rohadt agresszívnak tűnhetett, ahogyan nézte a fákat, mint aki mindjárt elalszik... A szembejövő család pedig nem volt hajlandó egymás mögött sétálni, csak sorfal-formában, úgyhogy én álltam arrébb, erre apuka még engem fenyegetett feljelentéssel. Elmagyaráztam neki, hogy semmi szabályba ütközőt nem csináltam, de nem hitt nekem, így egy hosszú szóváltás után sok sikert kívántam neki a feljelentéshez, és továbbálltam.

Olyan is volt, hogy a főútra kifele menet egy kis utcában szóltak rám kerítésen belülről, hogy rohadjak meg, amiért erre sétálok, mert így ugatnak az ő kutyáik. Persze más út nagyon nagy kerülő lenne, meg direkt gyorsan is mentem, a lehető legmesszebb tőlük. Inkább nem álltam le magyarázni, hogy ha kicsit foglalkozának a kutyáikkal és esetleg meg is nevelnék őket, nem kezdenék el tépni egymást azért, mert én elsétálok előttük.

Egy anyuka is fel akart már jelenteni (és felrúgni a kutyámat), amikor egy kijelölt kutyafuttatón el volt engedve a 3 hónapos, max 10 kilós kutyám. Találkozok sajnos ilyenekkel elég gyakran, mindig megtalálnak.

2012. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, azt el is felejtettem, amikor az akkor még csak 2 hónapos kutyát levittem sétálni és egy néni az unokájával arra jött, a kisfiú meg szerette volna simogatni a fűben ücsörgő, pórázon lévő kutyát a néni meg elrángatta, mert gonoszan néz rá a kutya és miért nem lehet rá szájkosarat tenni, holott a kutyát kenyérre lehetne kenni. Valamint a liftben kétszer is megkérdezték, hogy van-e tartási engedélyem, hogy tarthatok ilyen fajta kutyát, mondtam, hogy nem tudok róla, hogy shar pei tartásához engedély kellene. Az a néni, aki meg azért szólt, mert sétáltatom a kutyát, az benne a poén, hogy az utcájuk végén van az állatorvos, szóval sehogy sem lehet kikerülni őket, ha el szeretnék jutni a dokihoz, hacsak nem tudok repülni.
2012. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!