Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, az ilyen...

Mit gondoltok, az ilyen kutyának a kutyafuttatón a helye?

Figyelt kérdés
Ma lejött egy pasi a kutyafuttatóra a kutyájával, volt ott vagy 10 másik kutya. És azt mondta, hogy a kutya alapból nem bánt senkit, de nem szeret játszani, és ha más kutya játszani akar vele, akkor támadhat. De akkor miért hozza a kutyáját egy olyan kutyafuttatóra, ahol a kutyák szabadon vannak és játszani akarnak egymással? Normális dolog, hogy minden más kutyás figyeljen arra, hogy az ő kutyája ne menjen oda ahhoz az egy kutyához? Ti mit szólnátok ehhez?
2012. nov. 11. 22:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én is a szájkosarat tartanám elfogadhatónak.

Mi van azzal a gazdival, akinek még nem behívható teljesen a kutyája? Oké, dolgozzon az ügyön, de ez sok esetben nem 1-2 nap.

Akkor addig ő ne engedje el a kutyáját zárt futtatóban?


Egy olyan kérdésnél, ha vki felteszi, mit csináljak, nem behívható a kutyám? Az mellett, hogy a teendőket felsorolják nekik, rögtön jön az a mondat is, hogy csak zárt futtatóban engedd el.

2012. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy, ahogy antiszociális embereknek semmi keresnivalójuk a közösségben, az antiszociális ebek se menjenek be a futtatóra!
2012. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 sippara ***** válasza:
69%

"Nem arról van szó, hogy az én kutyám visszahívható-e, hanem hogy a kutyafuttatón eltöltött időt azzal akarom-e tölteni, hogy folyton fegyelmezem a saját kutyámat"


Miért, mivel akarod tölteni az időt futtatón? Beszélgetni a kávéházban, rágyújtani otthon, sörözni a kocsmában szokás. A kutyafuttatón igenis oda kell figyelned a kutyára. Arról nem is beszélve, hogy egy "hagyd" vagy egy behívás nem hiszem, hogy fegyelmezésnek számít.

Itt annyiról volt szó, hogy a kutya rosszul van szocializálva, a legtöbb kutya nem szimpatikus neki, így a pofátlanabbjának odakap (az enyém is ilyen, más kérdés, hogy ő rehab alatt van). Nem érem fel épp ésszel, hogy miért ekkora feladat odafigyelni a saját kutyádra. Nem azért vagy ott? Nem azt mondták, hogy ha húsz méteres körzetébe kutya kerül, széttépi, csak arra kértek meg titeket, hogy legyetek kedvesek odafigyelni a kutyákra, mert ha b@szogatják, odakap. Szerintem ez tök normális kérés.

2012. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akinek ilyen antiszoc a kutyája, az még sokszor büszke is rá... És egyetlen válaszolón kívül a többi úgy látszik nem is érzi, hogy az ő kutyájával van a baj. Elhangzik tőletek, hogy meg kell nevelni a nem behívható kutyát, na de az antiszoc kutyát nem? Mi a nagyobb baj, egy játékos, nyugis, ugrabugra kutya, vagy egy olyan, amelyiket nem lehet a többi közelébe engedni? Amúgy nem, nem iszom, nem cigizek és nem trécselek a futtatón, hanem azért viszem oda a kutyámat, hogy fizikailag lefáradjon, rohangásszon, labdázzon, játszon, hogy utána nyugiban el legyen a lakásban és aludjon. Szerintem az fegyelmezze a saját kutyáját, akié veszélyes a többiekre.
2012. nov. 12. 12:01
 25/30 sippara ***** válasza:
78%

"hogy fizikailag lefáradjon, rohangásszon, labdázzon, játsszon, hogy utána nyugiban el legyen a lakásban és aludjon."

Tehát a futtató egy fárasztó-gép? Érdekes. Mi azért járunk a futtatóra, hogy "meglegyen a kilométer", és szocizzon. A fárasztására külön időt szánok a lakásban (is), ráadásul futtatón sem leveszem a pórázt és egy óra múlva visszateszem, hanem közben feladatozunk, odaküldöm bizonyos kutyákhoz, visszahívom, elküldöm a kukáig, visszahívom, megkerüli a futtatót, szóval feladatokat adok neki.


Ja és még valami, mert magamra vettem. Igen, a kutyám antiszociális, és igen, BÜSZKE VAGYOK RÁ, mert négy hónappal ezelőtt, ha embert látott összepisilte magát, mostanra csak mögém bújik. BÜSZKE VAGYOK RÁ, mert lassan képes felengedni más kutyák között és még egyszer BÜSZKE VAGYOK RÁ, mert még így is behívhatóbb, engedelmesebb, jól neveltebb, mint a futtatón lévő kutyák 90%-a.


Tudod MINDEN kutya veszélyes valamilyen szinten a többire, így úgy gondolom, mindenkinek illene a saját kutyájára figyelnie, és a "figyelésnek" része az is, hogy mindenki testi épségét és törékeny lelkét szem előtt tartva megkérdezem a többi gazdit, mielőtt elengedem, és megkérdezem az adott kutya gazdáját, mielőtt odaengedem játszani. Ez persze nem törvény, csak alapvető illem :)

2012. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es vagyok, a hibát felismerni képes gazdi. Most beszéltem egy nem olyan messze lévő kutyasulival, vasárnap megyünk először. Most csak állapotfelmérés lesz, meglátjuk hogy viseli.

Már régóta aktuális volt és akartam is, de meg akartam várni azt a pár hetet, amíg hozzá nem jutok az erre szánt pénzhez. Viszont ez az itt kialakult kis beszélgetés felnyitotta a szemem. Kíváncsi leszek, hogy alakul, hatalmas öröm lenne számomra is, ha végre együtt játszhatna a többi kutyával és nem csak éjjel tudnám elengedni... :)


(egyébként igen, budapesten lakom a 13. kerületben)

2012. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Megírod melyik kutyasuli az? :) - akár priviben is, ha itt nem szeretnéd.
2012. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

"Elhangzik tőletek, hogy meg kell nevelni a nem behívható kutyát, na de az antiszoc kutyát nem? Mi a nagyobb baj, egy játékos, nyugis, ugrabugra kutya, vagy egy olyan, amelyiket nem lehet a többi közelébe engedni?"


ha az antiszoc kutyának annyi a baja, hogy ti antiszocnak tartjátok (szerintem meg bőven lehet, hogy kapott rendes szocializációt, és simán csak ilyen egyéniség), de mellette elsőre visszamegy a gazdájához és nem kezdeményez balhét, akkor továbbra is azt mondom, hogy nem vele van a baj. ha ő minden "antiszociálissága" ellenére nem kezd balhét, akkor tök mindegy, hogy a gazdájának vagy a kutyának mennyire van igénye arra, hogy húsz másik kutya közé engedje ugrabugrálni.

2012. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ha nekem valaki ilyet mondana egy kutyafuttatón, akkor azt mondanám, hogy "oké", és figyelnék a kutyámra, hogy ne menjen oda, vagy ha odamegy, akkor ne cseszegesse azt a kutyát. Engem egyáltalán nem háborítana fel a kérése. Legalább szólt, és nem az volt, hogy elengedte, aztán "kit érdekel". És nem, az én kutyám nem "antiszoc", viszont ha sokat piszkálják, akkor ő is odamordul. Nem bánt soha senkit, és nem is fog, viszont ha nem tetszik neki valami, akkor morog. Engem inkább az idegesít fel, mikor lejönnek a gazdik a "túlságosan szociális" kutyáikkal, akikre nem figyelnek. Ott rohangálnak a futtatón, minden más gazdi kutyáját zaklatják - szó szerint! - és ha valaki rájuk mer szólni, már megy, hogy "nem a te kutyád", bla-bla-bla...Félreértés ne essék, nem az a baj, ha valaki szocializálja a kutyáját, hisz ez a normális, csak amikor a kutya nincs megnevelve, és kb. pisilni nem hagyja más kutyáját, mert folyamatosan megy utána, ráugrál, ugatja, stb. az kissé idegesítő.
2012. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
20-ads vagyok. Szerintem egy kutyának természetes, ha az újonnan érkezett kutyát üdvözlik. Nálunk ugyan nincs kutya futtató, de van néhány olyan gazda aki direkt arra sétáltatja az antiszoc kutyáját vagy oda hozza a játszó kutyák közé és neki áll trécselni és rá ordít minen közeledő kutyára. Ha nekem lenne egy anti szoc kutyám én addig közdenék amíg nem tudnám rehabilitálni
2012. nov. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!