Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, az ilyen...

Mit gondoltok, az ilyen kutyának a kutyafuttatón a helye?

Figyelt kérdés
Ma lejött egy pasi a kutyafuttatóra a kutyájával, volt ott vagy 10 másik kutya. És azt mondta, hogy a kutya alapból nem bánt senkit, de nem szeret játszani, és ha más kutya játszani akar vele, akkor támadhat. De akkor miért hozza a kutyáját egy olyan kutyafuttatóra, ahol a kutyák szabadon vannak és játszani akarnak egymással? Normális dolog, hogy minden más kutyás figyeljen arra, hogy az ő kutyája ne menjen oda ahhoz az egy kutyához? Ti mit szólnátok ehhez?
2012. nov. 11. 22:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%

a kutyafuttató a kutyasétáltatásra kijelölt hely. ha tetszik, ha nem. barátkozásra ott vannak a fórumok, kutyasulik, egyebek.


nem antiszociális kutyáról volt szó, hanem olyanról, amelyik "alapból nem bánt senkit, de nem szeret játszani, és ha más kutya játszani akar vele, akkor támadhat" ez a leírás alapján egy teljesen kézben tartott kutya is lehet, amelyik egyszerűen olyan egyéniség, aki nem barátkozik akárkivel. ha ő nem kezdeményez bajt, akkor senkinek semmi oka rá, hogy kiutasítsa.


még egyszer mondom: el kell kerülni. lehet, hogy a kérdező kutyája tündibündi és sose bánt senkit, de attól még tanítsa meg a behívásra és tartsa tiszteletben azokat, akiknek más egyéniségű a kutyája.

2012. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha én tudom, hogy a kutyám bármilyen hétköznapi okból kifolyólag támadhat, akkor vagyok annyira jó arc, hogy rakok rá szájkosarat kutyatársaságban, mielőtt egy pofátlanabb kutyának letépi a fülét...
2012. nov. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám se barátkozós és játszós, megválogatja kikkel áll szóba, de olyan nincs, hogy "támadhat". Esetleg megvédheti magát, ha megtámadják, de ha ő támadna olyat kapna tőlem, hogy azt nem tenné zsebre!
2012. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%

hát itt mindenkinek derogál megtanítani a kutyáját szóra visszajönni?


nekem sosem okozott problémát, hogy elkerüljem a többi kutyát, barátságosat vagy barátságtalant, mert eleve úgy megyek oda másokhoz, hogy a kutyámat magamhoz hívom, és megkérdezem odaengedhetem-e? azt gondoltam ez alapvető, de úgy látom csak egy ember érti a lényeget...

2012. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? Ha a kutyafuttatón van 10 kutya, bemegy egy antiszoc, akkor a másik 10 gazdija folyton arra figyeljen, hogy amerre az antiszoc kutya elvonulni méltóztatik, onnan elhívja a sajátját és szabad utat biztosítson, különben az esetleg meg találja harapni? Esetleg a gazdi seggét ne nyalják ki?!
2012. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy az én kutyám visszahívható-e, hanem hogy a kutyafuttatón eltöltött időt azzal akarom-e tölteni, hogy folyton fegyelmezem a saját kutyámat, vagy azzal, hogy az az a hely, ahol a kutyák különösebb fegyelmezés nélkül kirohangálhatják magukat. De értem én a másik álláspontot is, csak nagyon önzőnek találom.
2012. nov. 12. 10:30
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes probléma. Jelenleg én is hasonló gondokkal küzdök, de itt én vagyok az antiszociális kutya gazdája. Nappal nem is viszem be a kutyát a futtatóba, pedig szegény kutya nagyon szeretne, ahogy meglátja csak oda menne.

Éjjel szoktunk, hajnali egy környékén már üres a futtató, ekkor szoktam elengedni. Viszont ez tarthatatlan, nem élhetek még 10 évig éjszakai lopakodó életet. Keresem a kiutat, az én kutyámról még azt sem tudom biztosan, hogy nem támadna ha elengedném a többi között, hogy hevesen ugat, az tuti.

Szájkosárral ha beengedném, az szerintetek elfogadható lenne?

2012. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
48%

nem folyton, csak addig, amíg elmegy melletted... -.-,

és a kutyafuttató sem arra való, hogy szélnek ereszd a kutyádat és órákig trécselj a haverokkal! figyelni kell a kutyádra, és a többi kutyára. sajnos azt látom, hogy nem csupán egyszer-egyszer feltűnő probléma, hanem most már sajnos alapvető viselkedésnek számít, hogy a kutyafuttatón - mivel zárt - a játékos kutyuskák azt csinálnak amit akarnak, mindenféle korlátozás nélkül. pedig ez nem erről szól! ugyan úgy kéne figyelni és szükség esetén visszahívni, helyben marasztalni, fegyelmezni a kutyákat, mint akárhol máshol. minimális odafigyelést igényelne a dolog azon emberek irányába, akik más jellegű kutyákat tartanak, de még ezért is megy a felháborodás.

úgyhogy nem kell a mártír duma, meg a felháborodás, és a vádaskodás, hogy veszélyes, meg támadhat meg antiszociális... kit érdekel? engem akkor érdekel csak, ha odajön az enyémhez és nekimegy. egészen odáig pont nem érdekel, hogy más hogyan rontja el a kutyáját, mert az enyém visszajön és elkerüli az ilyeneket. még mindig azt tudom levonni egyedüli konzekvenciaként, hogy vagy nem tudjátok, vagy nem akarjátok behívhatóvá nevelni a kutyáitokat.

önzőség volna az, hogy használhasson egy közterületet? ugyan már...

2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
# 17, ebben az esetben ha csak ugat, egyáltalán nem biztos, hogy ekkora lenne a szája szabadon is. De ha szájkosarat teszel rá, szélnek ereszed a többi kutya között és mégis agresszíven lép fel más kutyákkal szemben, akkor az a másik nem tudja, hogy a tieden szájkosár van és ugyan úgy megpróbálja majd magát megvédeni, tehát megharaphatja a tiedet. Az meg nem lenne egy jó élmény neki és még nehezebb lenne rehabilitálni. Ha van nálatok kijelölt kutyafuttató, akkor biztosan nem egy eldugott kis településen élsz, tehát kell lennie kutyaiskolának is. Menjetek el és nézesd meg a kutyádat szakemberekkel akik sérülés veszély nélkül le tudják őt tesztelni és tudnak segíteni a megoldásban is!
2012. nov. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem az ilyeneknek semi keresni valójuk futtatókon, mert ha estleg egy kölyök kutya aki még annyira nem behívhatóoda megy akkor már kész a baj. Vegyük példának az én kutyám ő jól behívható és van amikor nem figyelek oda vagy elmegyek össze szedni a kakit vagy akármi. Tegyük fel egy ilyen óvatlan pillanatban oda megy a kutyám, mert nincs ráírva a másikra, hogy nem normális és oda megy a kutyám és játszani akar vele mire az megtámadja természetesen a másik kutya húzná a rövidebbet és még a gazdája fel is lenne háborodva pedig az én kutyám csak védekezett, de futtatókan sok olyat látni akinek nem teljesen vissza hívható a kutyája és oda viszi szaladgálni, mert annak is kell a mozgás persze ilyen esetben mind két fél hibás, de szerrintem sokkal rosszab az amelyiknek antiszoc a kutyája mint amelyiknek normális, de ne. teljesen hívható vissza mellesleg általában az anti szociális kutyák nem vissza hívhaóak, mert ha a kedves gazdája a szocializációra tojt rá akkor a vissza hívást sem tanította meg neki.
2012. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!