Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért elletik az emberek a...

Miért elletik az emberek a házikedvencnek, családtagnak, és nem tenyésztésre vásárolt kutyájukat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 22:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Annak aki írta, hogy keverék kutyája ellett és megtartotta mindet: Ha 12 kiskutya született volna, akkor is megtartod és nagy az arcod????
2009. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a legfontosabb. Aki hagyja elleni a kutyáját (nem biztos, hogy szándékosan, lehet, hogy "véletlenül" lett vemhes a kutya - azért nem azt írtam, hogy elleti), az imádkozzon, hogy ne haljon bele a kutyája a szülésbe!!! (nem az embert, a kutyát sajnálnám csak)


És az a hozzászólás, hogy ne szüljünk, hozzunk intézetből gyereket? Ez most komoly vagy csak eltúlzott vicc? Mert nekem pillanatnyilag a mindenem a kutya, de azért ne említsük már ilyen szinten egy lapon a saját kutyát a saját gyerekkel!!!!

2009. aug. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy tudom, hogy a szuka kutyának egyszer kell ellenie, mert különben nem él annyi ideig... ez lehet hülyeség, de én ezt hallottam. Nekem kan kutyám van, gondolkozom azon, hogy jövőre veszek mellé egy szukát... érdekes a kérdés. Az ivartalanítás alap szereintem...A menhelyes levezetés igaz bizony,de sokan félnek ám a menhelyes kutyustól. Ahonnan vettem a kutyámat, ott együtt él a szuka éa a kan, és szerettek volna kiskutyákat(mármint a gazdik), de felelősen gondolkoztak szerintem, mert csak olyan embernek adták oda kutyusokat, akiknél biztosan jó helyre kerülnek. Ez azért felelős magatartás nem? Utána pedig jön az ivartalanítás. Tisztelik és szeretik a kutyákat. Már előre meg kellett mondani, hogy elviszünk e kutyát, és idegennek nem adták oda, illetve annak ahol tudták, hogy nem lesz jó dolga. Nagyon szeretem a kutyámat, és tartjuk a kapcsolatot azokkal akiktől vettük őt.
2009. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőnek: tévhit, hogy a kutyának ezért és azért egyszer ellenie kell. Az István utcai klinikán láttam nemrég egy tök jó plakátot, amiben megmagyarázzák, hogy ezek a dolgok miért csak tévhitek. Bánom, hogy nem fényképeztem le :(


Igen, az ivartalanítás alap. Már az első ellés előtt is. A többihez nem kívánok hozzáfűzni semmit, mert már előttem mindent leírtak azzal kapcsolatosan, hogy miért ne akarjon senki kiskutyát a kedvenceiktől (egyébként nekem is egy szuka és egy kan kutyám van, a szuka ivartalanítva).


Amúgy építő jellegű volt a hozzászólásod!

2009. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
77%
Az előzővagyok:) Hát akkor köszönöm szépena cáfolatot:) most már bátran veszek egy kis szukát az én gyönyörű kanomnak:) És nem kell aggódnom azért, hogy így nem lesz hosszú az élete a kis szukámnak:) aki még nincs, csak a szívemben:) Ha mindenki tisztelné és szeretné az állatait, és okosan, nem úgy hogy pl: jaj édes hogy szereti a csokit, amikor nem lehet neki csokit adni.. nem biztos hogy akkor szeretjük a kutyánkat, amikor megengednk nekik mindent, vagy magunkat iletve emberi érzéseket vetítünk a kutyára. Pedig nagyon nehéz, mert ha szeretjük a kutyát, akkor nem lehet nem empátiával lenni a kutya felé, de azért érdemes döntések előtt kicsit utánajárni a dolgoknak. Csak okosan. Mi vagyunk felelősek értük, és ők ezt meghálálják!!! Mindig. Egyébként aki kidob az utcára egy szegény kutyát, annak nem tudom milyét vágnám le... Már bocsánat. Dühítő amikor az utcánk végén ősszel megjelennek a kissebb nagyobb kutyák. Befogadni nem lehet mindet, menhelyre kerül és ki tudja hogy onna hova... Szegénykéim. Az embernek ökölbe szorul az ökle. Na de mindegy... A lényeg, hogy vanbnak még felelősen gondolkozó gazdik, akik helyesen szeretik a kutyát.. Menhelyről szeretnék majd egyszer egy kutyust, pont a korábban boncolgatott okok miatt, de a kislányom fél tőlük, mert nagyok, ő meg még kicsi... Ezért lehet jobb ha együtt nő fel a kutyussal, persze okos felügyelettel, de ő má a helyes kutyatartás tanulja meg...
2009. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyes hozzáállás :)
2009. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
50%
ámen:)
2009. aug. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!