Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért elletik az emberek a...

Miért elletik az emberek a házikedvencnek, családtagnak, és nem tenyésztésre vásárolt kutyájukat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 13. 22:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
46%
És miért szülnek az emberek ilyen buta embereket a Földre???
2009. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
36%

Mert kölyökkutyát szerettünk volna. És mert a kutyám összeszűrte a levet egy kankutyussal. És mert senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor engedem elleni a kutyusomat, pláne hogy még csak nem is elajándékoztam ki tudja milyen gazdának, hanem megtartottam a kölyköket. Nem tudok semmilyen jogszabályról, ami tiltaná a keverékkutyusok szaporodását, még ha a hozzád hasonló besült alakok meg is próbálnák maximálisan kontrollálni a természetet. Nem azokkal van a baj, akik hagyják a kutyát megelleni, hanem azokkal, akik számára a kutya nem élőlény, hanem játékszer, amit ki lehet dobni, ha mégsem válik be. Le kellene csukni jópár évre azokat, akik az út szélén otthagyják a kutyát, meg nem megfelelő körülmények között tartják, akkor mindjárt nem lenne annyi a menhelyeken.


Remélhetőleg te is vagy olyan felelősségteljes, hogy nem fogsz szülni, tele vannak az intézetek kicsapott gyerekekkel, akik örökbefogadó szülőkre vágynak. Milyen jogon akarnál saját gyereket, amikor egy csomó meg intézetben nő fel?

2009. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
30%
23:21 teljesen egyetértek veled!Minden egyes szavaddal!főleg a saját gyerekkel!Na kérdező erre mit válaszolsz?
2009. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az húzza be a farkát aki keverék kutyát szaporít, hát no comment. Nézzél már be egy menhelyre, nézz bele egy kitett, gazdátlan kutyus szemébe és utána bizonygasd, hogy ő nem miattad került oda. De bizony azok miatt, akik ész nélkül szaporítják a kutyáikat, ha már olyan felelőtlenek voltatok, hogy egy kan bejuthatott a szukához, akkor már legalább ivartalanítsd a keverék kutyát. Nem hiányzik még több nemkívánt alom, aminek pár tagja a menhelyen köt ki.
2009. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
13%
Nem az ő hibája hogy más nem gondozza a kiskutyákat!!Ő gondozza a sajátjait!Akkor a te hibád is mert nem segítesz rajtuk!Gondolom a sok hajléktalan és a válság is az ő hibája!XD
2009. aug. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%
Evvel csak az a baj, hogy a kutya nem akar szülni, neki muszáj, ha olyan helyzetbe kerül, mert ezt diktálja az ösztöne. Neki nem szórakozás a szenvedés, hogy jaj ott egy tüzelő szuka, sem az aktus a szukáknak, sem pedig az ellés és a nevelés. Ami pedig a természetet illeti, a kutya nem a természetben él, hanem az emberrel. És csak azért hajtja ennyire az ösztön, és azért szül 10 kiskutyát, mert az ősei csak így tudtak fenmaradni, hogy a 10 kicsiből egy felnőtt. Egyébként minnél hatásosabb egy faj, annál kevesebb a kölykeinek a száma, és annál tovább vannak vele, pl. majmoknál. Azt is furcsállom kicsit, hogy a te akartál kölyköket, meg a kutya összeszűrte a levet kicsit ütik egymást. Így mégsem lehetsz felelős, hiszen mi lesz ha ez sokszor megtörténik? Mindet nem tarhatod meg, és hacsak nem adsz szerződést (de lehet hogy még akkor is) a kölyökhöz, akkor nem lehetsz benne biztos, hogy 5 év múlva nem hal-e meg a gazda és nem dobják ki a kutyát, vagy nem fog évente kétszer elleni... Szerintem te jó gazda vagy és szereted a kutyákat, de aki elkerül tőled annaknem garantálhatod az életét úgy mint a jó tenyésztők...
2009. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
52%

Előzőnek:

édesem, húzd ki a fejedet a homokból, és nézz egyszer körül, majd meglátod, hogy szinte bármilyen fajtatiszta kutyához hozzájuthatsz menhelyen is. Bőven vannak olyan köcsögök is, akik az x ezer forintért vásárolt kutyájukat unják meg két hét múlva, vagy amikor rájönnek, hogy szétrágja a puccos bútoraikat, netán kiszedi a kertben a virágokat.

Ha csak "tökéletes" génállományú egyedeknek lenne joga szaporodni, neked sem sok hely jutna az ég alatt.

2009. aug. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%
De az ő hibája, hogy azok, akik keverék kölyök kutyust szeretnének, nem a száz meg száz menhelyi kicsiből hoz, hanem tőle, aki felelőtlenül hagyta elleni a szukáját. Ha menhelyi kutyát fogadsz örökbe, akkor két életet mentesz meg vele, amelyiket örökbe fogadod és amelyik a helyére kerül. Hol van itt a felelős állattartás? Aki igazán szereti a kutyáját, az ivartalaníttatja és nem akarja felesleges kínlódásnak kitenni a szukát az elléssel. Én még nem láttam olyan kutyát, amelyik élvezte volna a kiskutyázást. Undorító, hogy azért terheljük a kutyánk szervezetét, mert "szeretnék egy cuki kiskutyát tőle". Főleg amikor a menhelyen kutyák milliói várják, hogy valakinek megakadjon rajta a szeme.
2009. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Talán egyszer eljutunk oda, hogy nem 1.5 millió gazdátlan kutya lesz, hanem "csak" fél millió. Érzem a haladást, de még mindig sok a buta, korlátolt ember aki poénból szaporítja a keverék, vagy fajtatiszta kutyáját. Szerencsére azért egyre többen ivartalanítanak. De továbbra is nagy az isten állatkertje, és alacsony a kerítés.
2009. aug. 13. 23:38
 20/37 anonim ***** válasza:
87%

Kihúztam a fejem a homokból... És körülnéztem. Valamit viszont kihagytál: én azt mondtam JÓ tenyésztő. A jó tenyésztő visszaveszi a kutyát, mert az mindig tudja hogy mi8 van vele, és aki annyira komoly tenyésztőtől vezs kutyát, az nem fog csakúgy eltűnni aztán. Aki pedig nem jó tenyésztő az majdnek egyenlő a szaporítókkal. Még azt is láttam, hogy a fajtatiszták aránya a menhelyen jóval kisebb a szerencsétlen keverék kutyákénál.

Amúgy szerintem a keveréknek is ugyanolyan tökéletes génállománya van (nem keverék kutyám van amúgy), nem tudom miért lenne rosszabb... És azért mert ellenzem az olyan dolgokat mint: jaj de okos kutya legyen kölyke, szerintem szép akkor szüljön, az állatorvos azt mondta... még van helyem a földön és nem érzem magam rossznak ettől.

2009. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!