Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül a legolcsóbb...

Mennyibe kerül a legolcsóbb Boston terrier?

Figyelt kérdés
Csak úgy érdeklődőm emrt sehol se találtam olcsóbbat mint 120 ezer! Szeretnék majd egy ilyen kutyuskát nagyon tetszik és az árára lennék kiváncsi! Mindent elolvastam róla teljesen odaáig vagyok egy ilyen kutyusért!=) ( NEM csak fellángolás KOMOYLAN gondoltam ezt a kutyut és az életem is rá bíznám! )
2009. aug. 14. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha olcsón veszel,akkor sanszos, hogy egy szaporító génhibás kutyájába futsz bele, ami vagy hamar meghal, vagy kezeltethetitek évekig sokkal több pénzért. Nem rosszindulatból, de ha nem tudsz kifizetni egy megbízható tenyészőt, akkor inkább ne vegyél.
2009. aug. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem most venném meg majd ha lesz annyi pénzem!

Csak 120 ezer forintot nem szeretnék csak a kutyura költeni mert kell neki játék is kaja is berendezés is stb. Ezért szeretnék olcsóbban 90 körül! De sheol se találtam! =(

2009. aug. 14. 00:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A boston terrier piszok drága, mert nagyon ritka... nem is hiszem, hogy valaki is szaporítaná.
2009. aug. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem meg, hogy miért mindig a pénz számít a kutyavásárlásnál...

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha nincs 120 ezer forintod egy kiskutyára (ami valóban nagyon olcsónak számít a boston terrierek között), akkor mi fogja azt biztosítani, hogy te valóban minőségi táppal fogod etetni, valóban biztosítod számára a megfelelő körülményeket, stb.

Tele vannak a menhelyek édes, aranyos kiskutyákkal, akik gazdira várnak....


Ajánlok a figyelmedbe egy oldalt, ahol igazán érdekes cikkeket olvashatsz.


www.olcsokutya.uw.hu

2009. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is csak ezt tudom mondani olcsokutya.uw.hu.

Legyen a vásárlásnál több a kutya és ne utána kerüljön több 100 ezer ft-ba. A tenyésztő amúgy meg vállal eü garanciát fajta betegségeknél, a szaporító nem!!!

2009. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Meg kéne érteni, hogy az emberek nagy része nem Rotschild báró, hogy farzsebből előránt 200e HUF-ot... A szaporítás-ellenes kampány nagyon tetszik és támogatom, de kissé az az érzésem, hogy a kutyatartást szívesen meghagyná a gazdagok privilégiumának. Utálom, ha élőlényre alkudoznak, vagy a legolcsóbbat keresik, de fel kéne fogni, hogy nem mindenki engedheti meg magának a kiállítási minőségi kutya megfizetését. Az emberek 90%-a nem kutyakiképző, tenyésztő, kiállító, nem ismeri az összes kutyafajtát, nem tudja mire szűrik azokat, milyen a genetikai állományuk. Ennek pedig nem feltétlen következménye az, hogy konyhai maradékon fogja tartani, verni fogja, ha állatorvoshoz kéne vinnie, akkor inkább szívlapáttal agyoncsapja, ha olyan helyzetbe kerül, akkor menhelyre leadja vagy kicsapja az utcára.


Az pedig mire biztosíték, hogyha megfizeti az árát? Német dogokkal foglalkoztam (ugye nem kell boncolgatnom a tartási és vásárlási költségüket), tenyésztőként jó pár helyen láttam a zöld fűben a gyönyörű kék vagy fekete dogot, aki rövidke életében soha tudott előlépni a "státuszszimbólum"-ból mondjuk a "gazdi megsimogatott kutyájá"-ba. Mennyivel boldogabb egy menhelyen élő kutyánál? Valóban ott a minőségi táp, de a menhelyi kutya legalább kap szeretetet a gondozótól.


Amit ki akartam az egész zagyva hozzászólásomból végül is hozni az az, hogy ha valaki nem tudja pontosan, hogy a kutyás világban mi zajlik, minek mi a tarifája, mik a nevelési szokásai a lelkes aktív kutyatartóknak, akkor feltétlenül el kell tőle venni a kedvét, hogy valaha is közénk tartozzon?


Remek, irtsuk ki a szaporítókat, de hogyan? Mert ami most kampányként folyik, az nem túl szimpatikus... Nem fognak az emberek egyik napról a másikra megvilágosodni, pláne nem, ha agresszívan, visszataszítóan, lekezelően beszélnek velük. Most itt ennél a kérdésnél mérsékelt, de sok helyen látom, hogy lenézik és kioktatják az érdeklődő, amúgy teljesen jószándékú és a jó irányba befolyásolható, TANÍTHATÓ potenciális kutyatartókat! Ilyet nem szabad csinálni, biztatni, terelgetni és észérvekkel meggyőzni kéne őket, nem pedig oltogatni és lenézni! Nem marad más, csak az überkulturált kutyatartó és a másfélméteren senyvedő állatkínzó, mert utóbbiakat akkor fogja érdekelni, hogy mit mondunk, hogyha kalashnikovval célozzuk a házát. Azért érezzük, hogy a tökéletes állattartó ország nem reális, ugye?


Kis célokat kéne kitűzni, örülni kellene minden egyes szaporítóról, SZAPORÍTÁSRÓL lebeszélt, ivartalanításra rávett embernek, nem pedig földbe döngölni a tájékozatlan, kezdő kutyást. Aki mellesleg növelhetné a kulturált állattartók táborát.


Tanítsuk meg az embereket arra, hogyan kell Európában kutyát tartani kulturáltan, de magunk is viselkedjünk úgy! Sokszor olyan mértékű primitívséget (talán naivitást?) és csőlátást érzek bizonyos emberek hozzászólásaiban, hogy hiába a jó szándék, kártékony az egész kampányra.


Mindig lesznek felelőtlen állattartók, szaporítók, meggondolatlan emberek (ahogyan felelőtlen szülők), de törekedni kéne arra, hogy ne velük egy szinten mozogjunk, hanem példát mutassunk, hogy hogyan kell KUTYÁZNI! Ha pedig bebizonyítjuk, hogy hülyék, agresszívek vagyunk és még vitakultúránk sincsen, akkor jobb, hogyha felköpünk és aláállunk. Ennyi.


Bocsánat, hogy ilyen terjengős lettem, és a kérdéstől kissé eltértem (sőt nem is nagyon válaszoltam rá), egy másik fórumon már felcseszték az agyamat az ilyen dumával, és jó lenne tisztázni, hogy hogyan is állunk. Világbékéért lehet harcolni, de eredménytelen... Amúgy is, harcolni a békéért? Basszus... irányt mutatni, na azt kéne, de nem ilyen módon.

2009. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egyikőtök sem értette meg! =)

Félreérthetően fogalmazok és máris jönnek az osztások de mind1 lesz*rom!=) Nem konyhai moslékkal etetmném a kutyát akkora tahó nem vagyok!meg ha egyszer kérdezek valamit akkor arra kéne válaszolni és nem osztani már bocsi de mások ennél drágább kutyát szeretnének maguknak ŐKET nem ossza senki miért van az, ha valamit ÉN kérdezek mindíg osztanak elegem van má abból, hogy másokat nem osszák le! :@ A kérdésre kéne válaszolni és nem lenne semmi! '20ezernél olcsóbb irtam is, hogy 90ezer most nektek az a 30ezer oylan sok, hogy osztotok? Hát akkor b*sszátok meg! Leirtam én is a véleményem!

2009. aug. 14. 12:11
 8/13 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok. Köszönöm a lepontozást, mást nem is vártam.

Egyet értek az 5. válaszolóval nagyon sok mindenben. Abban viszont nem, hogy ha továbbra is csak támogatjuk a szaporítókat, akkor ez egy ördögi kör, ők szépen fogják tovább csinálni ezt, hiszen megéri nekik, nem is kicsit....


A kérdezőnek pedig annyit válaszolnék, hogy igen, marha sok az a 30 ezer forint. Inkább gyűjtsél még egy ideig, ha valóban boston terrier-t akarsz.

Hiába, nem hiszed el, hogy a végén az olcsó kutyából lesz a drága, de a te döntésed.


Sok sikert a kutyázáshoz!

2009. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak!

Még csak fontolgatom a kuytut később lehetne csak ha már elköltözök! =) Amúgy senkit se pontoztam le! ÉN NEM!=)

2009. aug. 14. 14:46
 10/13 anonim válasza:
100%

Szia!


Mi tenyésztünk boston terriereket. A vérvonaltól függ hogy mennyibe kerülnek a kiskutyák. A mi kutyáink nagyon jó vérvonalból származnak. És én még nem találkoztam olyannal aki 120ezerért adott volna el bostont. Még külföldön is 200ezer körül vannak mint itthon nálunk.

2009. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!