Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a flexi kiengedhető...

Vélemények a flexi kiengedhető pórázokról?

Figyelt kérdés

Pesten lakom és egy rottweilerhez kéne, de nem tudok dönteni: flexi kiengedhető póráz, vagy hagyományos?


Városba a rövidebb és megbízhatóbbat mondták sokan, merthogy ugye kocsik, átkelőhelyek, többi kutya, emberek, biciklisek, stb. Meg futáshoz is jobb, ha futnék a kutyával.


Szakadt már el flexi kiengedhető pórázotok? Melyiket ajánljátok inkább városba nagytestű kutyához?


[link]


[link]


[link]



2012. nov. 13. 11:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A közteresnek semmi köze ahhoz hogy milyen póráz van a kutyán .. :D Már nincsen törvényileg szabályozva a póráz hossza csak veszélyesnek tartott kutyáknál.
2012. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Diesel23, és elég, ha csak rajta van a póráz, vagy fognom is kell a másik végét? :)
2012. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
Akkor félreérthetően írtam, azért rakom rá olyankor, hogy ne kelljen minden bokorhoz nekem is mennem, így jobban betudja járni azt a területet flexivel (mert elengedni nem tudom, mert sok a közteres és büntetnek). Maga a sima póráz meg azért van a nyakamon mert szinte azt használom, (jobban szeretek vele sétálni, könnyebben kordában tudom tartani). Csak ezekre a füves területekre szoktam rá rakni a flexit, nemtudom mennyire érthető. :)
2012. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos fogni is kell.. Próbálkoztam egy csomó marhasággal hogy elengedhessem a kutyát, de már nem érdekel.. Bnőmel ketten sétálunk ha látunk közterest felvesszük őket pórázra. ha azt mondja hogy bünti mert nem volt rajta póráz akkor a válasz egy elégedett "De volt!" És nem nagyon tud mit csinálni..

Kicsit ráuntam arra hogy ha a jól nevelt kutyámat póráz nélkül akarom sétáltatni akkor úgy kell csinálnom mintha bűnöző lennék és bujkálnom kell..

2012. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ahm már értem :)
2012. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
9%

Alapesetben póráz nélkül sétáltatok, közlekedésnél pórázon láb mellett van, flexit nagyon ritkán használok...


Nekem egy 8 méteres flexi comfort long ment tönkre úgy, hogy a zsinórt nem húzza vissza a tok.


Most ilyenem van: 8 méteres szalagos

[link]


illetve egy gagyi 8 méteres zsinóros :D


Vélemény:


A flexivel szinte lehetetlen azonnal megállítani és korrigálni a kutyát, főleg, ha éppen több méterre kihúzta a kutya! Pl. múltkor egy széles járdán kocogott a jobb oldalamon a roti-nj mix kutyám pórázon, bringa mellett, a járda jobb oldalán ment egy öreg nő flexis kis keverékkel...éreztem, hogy baj lesz, ezért hangosan szóltam a kutyámnak, hogy "mellém" és lassítottam...ez elég volt, a nő hátranézett, a kutyája azonnal őrjöngeni kezdett: mikor nagyjából becsörlőzte a kutyáját, gyorsítottam, de a kutya ismét megugrott és nem sok kellett, hogy a kutyámnak ugorjon...és már számtalan támadás ért minket flexis kutyáktól, legyen az kicsi vagy nagy.

Volt, hogy kutya nélkül bringáztam a parti sétányon, szembe jött egy nagy, kutyákkal agresszív kutya hámmal és flexivel a gazdival...átmentem a sétány túloldalára, de pont előttem ment át a flexivel: majdnem bukás lett a vége, mázli, hogy jó a reflexem, és kutyák mellett automatikusan lassítok. A gazdi nem rakta ki az ablakba, amit tőlem kapott...

Legtöbbször rárakják a kölyökre, aztán se laza pórázon való sétát, se behívást nem tanítanak neki...azt hiszik, elég neki ez a mozgásmennyiség. Elengedni aztán nem fogják a kutya egész életében, kutyáktól elrángatják...rengeteg flexis kutya őrjöng a lakótelepeken, a gazdi nem tudja magához csörlőzni, behívni, stb...neveletlen idegroncsok szerencsétlenek...


A FLEXI HASZNÁLATÁT KOMOLYABB ENGEDELMES VIZSGA LETÉTELÉHEZ KÖTNÉM!!!


A 30 kg-os kutyámhoz gyakran a 8 méteres szalagos flexit én is előszedem, meg az 1500Ft-os, 8 méteres zsinóros utánzatot is, ami egy erősebb rántástól kiakadna, nem húzná vissza a zsinórt...de mivel nem rántom, nem fog elromlani :) Ha a kutya kihúzza a 8 métert és nem várja, hogy lazuljon a póráz, akkor megállok...nem vontathat oda bármihez! Ilyenkor hátranéz és megáll, majd visszajön felém.

Én a flexit a hámra kapcsolom, mert így nem tekeri be a lábait, nem pisili le, nem csúszik le a nyaka alsó részére, nem zavarja, mivel a teste legmagasabb pontjára van rögzítve. De ezt csak azoknak ajánlom, akiknek a kutyája TÉNYLEG JÓL NEVELT, tehát szinte póráz sem kellene rá! Én sem húzom-rángatom, hanem szóval irányítom a flexin is.

Például ma este egy keskeny kutyasétáltató helyen kutyám a 8 méteres, hámra kapcsolt flexin bóklászott…arra jött egy flexis-hámos westi egy nővel, meg egy flexis-hámos kisfehérizé egy kiscsajjal…mindkét kutya őrjöngött…beszóltak, hogy meg kéne kötni…mondom meg van :D

Nem szóltam ám rá a kutyájukra…mármint komolyan…olyan jajj, fifike nem szabad volt, de eredménye semmi…tehát nem a felszerelés és a kutya mérete számít, hanem a NEVELÉS…


A hám+flexi tényleg extrém...de rengeteg kis-nagy kutyás így sétáltatja az agresszív, neveletlen kutyáját és így aztán tényleg nem tudja visszahúzni időben...és még ők sipákolnak, hogy a kutyám láb mellett jön póráz nélkül..."kedvenc" sztori: hám+láncpóráz kutyákkal agresszív amstaff kan idősebb pasival kontra hám+flexi nagydarab keverék kan törékeny-gyenge nőcivel..mindkét kutya kinyírna minden más kant. Duna-part, viszonylag széles sétány, jobbra erdő, balra lejjebb füves-fás parti rész. Faszi az amstaffal lehúzódik a füves-fás parti részre, lába közé véve a kutyát :D Nőci próbálja flexin irányítgatni a nagy kutyát, de nem sikerül, kutya vonszolja, a barom nőci meg hagyja ezt...közben az amstaff is vonszolja a faszit...a két kutyát kb. 1-2 méterre sikerült megállítani egymástól, mindkettő őrjöngött...végül sikerült őket elrángatni...mázli, hogy kutya nélkül voltam...


De jól nevelt kutya nem ugrik meg csak úgy és egy szóval leállítható :)

2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%
sztem megbízhatók lehet hogy drága de jó !! ;)
2013. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!