Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapott el kutyátok kullancstól...

Kapott el kutyátok kullancstól betegséget? Túlélte? Babeziózis

Figyelt kérdés
Kutyusom mindig aktív, játszós ugrálós kutyus ma délután csak feküdt és nem bírt felállni. Szaladtam vele az állatorvoshoz aki azt mondta hogy kullancstól lehet, babeziózis.(én nem láttam benne soha kullancsot, rövidszőrű kutyus) Kapott szurit, nagy nehezen elaludt. Volt már valaki hasonló cipőben? meggyógyult a kutyus? nyugtassatok meg, mert itt bőgök mellette.:S
2012. nov. 15. 18:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Csípte már meg kullancs. Kapott oltásokat és meggyógyult. Ha időben vannak kezelve akkor nem lesz semmi baj.
2012. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 kutyám van ebből 3 volt már babézisá és mind jól van. Ha megkapta az imizolt és néhány napig jártok infúzióra akkor jól lesz. Ajánlom még, hogy ha vége az infúzió kúrának adj neki turmixolt nyers céklát mert az gyorsítja a vörös vérsejt képződést.
2012. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 wwe aj válasza:
Nekem is volt részem benne és mondhatom azt hogy kritikus álapotban vittük el az akkor 4 hónapos kutyusomat és túlélte! Az orvos azt monta hogy nagyon fiatal a mája is leált de abban bizakodhatunk hogy nem egy kis fajta kutyus. ( kaukázusi) 1 hétig hordtuk infuziora és injekcióra.
2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És neked milyen tünetei voltak? kapott injekciót, szerintem azt amit írtál, de nem mondta a doki hogy menjünk infúzióra. csak hogy fekete teát igyon néhány napig ha megéli:S. meg ha megéli a holnapot meggyógyul...
2012. nov. 15. 18:42
 5/23 A kérdező kommentje:
Egy kis kölyök 12 hetes shar peiről van szó.
2012. nov. 15. 18:43
 6/23 anonim ***** válasza:
fontos az infúzió mert a veséje károsodik és át kell mosni... persze a tea is alkalmas ilyesmire de közel sem annyira jó, ragaszkodj az infúzióhoz, így is hosszú hónapokba fog telni mire a vérképe helyreáll. (a céklát tényleg ajánlom nekem 2 hónap alatt helyre rakta a kutya vérképét és a dokim is monda, hogy ilyen gyors gyógyulást még nem látott, egy külföldi tenyésztő ismerősöm ajánlotta és tényleg használ)
2012. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A turmixolt nyers céklát hogy adjam neki? mármint megeszi/issza magától vagy te keverted valamivel? most megkapta a szurit, alszik, mire számíthatok? ez így normális? mikorra látom a javulást? holnap munka után elviszem akkor vissza a dokihoz, remélem addigra jobban lesz.
2012. nov. 15. 18:50
 8/23 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a kutyám babéziás. Kapott szurikat, adtuk neki a cukros vizet fecskendőből, amitől lett egy kis ereje, másnap kapott erősítőket és pár napon belül túl lett rajta.
2012. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok a sok válaszért, kicsit megnyugtattatok. Nagyon imádom ezt a kis csöppséget, remélem felépül. Ritkán jövök fel erre az oldalra, de nagyon hasznos, főleg hogy ennyi segítőkész ember van.

Remélem holnapra jobban lesz és munka után beviszem vissza a dokihoz. és a céklás turmixszal is megpróbálkozom, csak újra egészséges legyen.


Ha még leírnátok nekem hogy milyen tünetek voltak, vagy ti megtaláltátok a kullancsot? csak mert én nem láttam benne és eszembe jutott hogy mi van ha valami más a baja:S.

2012. nov. 15. 18:58
 10/23 wwe aj válasza:
Hát elsönek jött a hányás, aztán nem evet, elfeküdt, nehezen birt járni és mikor már nagyon megijedtünk az az volt hogy vért pisilt.
2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!