Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapott el kutyátok kullancstól...

Kapott el kutyátok kullancstól betegséget? Túlélte? Babeziózis

Figyelt kérdés
Kutyusom mindig aktív, játszós ugrálós kutyus ma délután csak feküdt és nem bírt felállni. Szaladtam vele az állatorvoshoz aki azt mondta hogy kullancstól lehet, babeziózis.(én nem láttam benne soha kullancsot, rövidszőrű kutyus) Kapott szurit, nagy nehezen elaludt. Volt már valaki hasonló cipőben? meggyógyult a kutyus? nyugtassatok meg, mert itt bőgök mellette.:S
2012. nov. 15. 18:08
1 2 3
 11/23 wwe aj válasza:
bocsi lemaradt hogy 40 fokos láza volt.
2012. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Mert Neki a tünetei a bágyadtság, levertség, nem szívesen mozog, nem eszik nem iszik és magas láza volt, 40 fokos. De nem pisilt véreset. Azt mondta a doki hogy ilyen magas lázat csak a babeziózis okozhat :S
2012. nov. 15. 19:11
 13/23 A kérdező kommentje:
És nem is hányt :S ez lemaradt.
2012. nov. 15. 19:30
 14/23 wwe aj válasza:
lehet hogy idöben vitted el. mi a kullancs kivétele után a 3 napon vittük el , ezek a kis bestiák megeszik a fehér vérsejtet és besürüsödik a vére és a vese apró ereit eldugaszolja
2012. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

akkor korán elkaptátok, a véres vizelés nem minden kutyánál jön elő az elején.


Én a céklát összeturmixolom és a kajájukra szoktam tenni. Figyelj rá oda legalább 2 hétig add. Alapból az imizol hamar rendbe rakja őket látszólag de a vérképük több hónap mire helyreáll. Ha száraz tápot eszik akkor a cékla mellé még önts rá vizet is, minél több folyadékot vesz magához annál jobb. 3-4 hónap múlva én ajánlanék egy teljes vérképet, főleg a fehér és vörös vérsejt szám a fontos de jó megnézetni a máj és vesefunkciókat is.

Nálam az imizol után mindig gond volt a májfunkciókkal és a vérsejt számmal. A cékla a sokat segít (magas a vastartalma és segíti a vörösvérsejt képződést) de ha a májjal is gond van akkor máriatövis kivonatot is adhatsz neki.

2012. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 wwe aj válasza:
Nézd meg a kutyus szeme fehérjét és az ínyét ha sárgás akkor a mája kezdi felmondani a szolgálatot, de ne aggodj mert a máj helyre álł
2012. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nállunk sem volt hányás csak bágyadtság,étvágytalanság. Azonnal vittük a dokihoz mert ez a viselkedés nem jellemző rá. Szurit kapot amitől ijesztően hosszút aludt másnap délelőtig, akkor viszont úgy ébredt mintha nem is lett volna beteg. A doki is nagyon örűlt hogy ilyen gyorsan rendbe jött,azt mondta szerencse volt hogy az első tüneteknél mentünk különben lassabb lett volna a gyógyulás. Jobbulást nektek. Ja a teszt is babeosist mutatott.
2012. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szombat este 40 fokos láza volt, barna volt a vizelete. Kullancsot megtaláltam benne. Vasárnap nem tudtuk orvoshoz vinni, csak hétfőn reggel. Egy injekció néhány óra alatt helyrehozta. Sajnos nem kapott infúziót. De olyan pillanatok alatt gyógyult meg, hogy nem is gondoltam, hogy többet is lehetne tenni. Ez még az internet előtti időszakban volt, ma már azonnal utánanéznék és azonnal hívtam volna az állatorvost hétvége ellenére is. Mindegy, sose bocsájtom meg a tehetetlenségemet. Ettől függetlenül mint mondtam, szinte órák alatt meggyógyult. Ugyanakkor 4 év múlva, 9 éves korában lépdaganatban halt meg és sokszor gondolok rá, nem-e ennek a szörnyű betegségnek a szövődménye volt.


Azóta minden hónapban szigorúan Frontline ampullázom a kutyáimat. Akkor is Frontline-oztam, csak a spray-vel és valószínű nem fújtam rá eleget. Az ampulla adagolása egyértelműbb, az állatorvos is azt ajánlotta. Az eset óta eltelt 10 év, és azóta soha egy kutyámnak se volt baja a kullancsok miatt. Nagyon kullancsos környéken lakunk pedig. Csak a leghidegebb decemberi, januári hónapokban nem Frontline-ozok, mert 5 fok felett ébredeznek a kullancsok.

2012. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Kiegészítésként a gyógyszerek mellett, és csak úgy hogyha ha az orvosnak nincs ellenvetése, itatnám vele a csalán teát, kurkuma tablettát, mária tövist, kas virág, mert ezek tisztító májregeneráló hatásúak.

Ezen az oldalon nézzetek szét, lehet valamit kihagytam hirtelen.


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a sok sok hasznos tanácsot, elmondhatatlanul hálás vagyok. Ma már jobban van, hála az égnek, a doki azt mondta hogy mivel nem volt még véres a vizelete nem szükséges az infúziókúra, mert még időben vittük így nem támadta meg olyan mértékben a veséjét. De fekete tea van elé rakva, és a vacsorájához kap céklaturmixot is.

Tudom fajtájából adódóan hajlamost a könnyezésre, a csipásodásra, de neki eddig nem volt ezzel probléma, nem volt soha csipás, viszont most reggelre már könnyezik is csipás is. Kamillateával törölgetem. Lehet ez a betegség vagy a gyógyszer mellékhatása?

Várok egy hetet és elviszem a dokihoz kontrollra akkor tőle is megkérdezem.

2012. nov. 16. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!