Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámra a saját érzéseim...

A kutyámra a saját érzéseim vetülnek ki, amikor c. igánnyal találkozunk az utcán?

Figyelt kérdés
Előre leszögezem, nem vagyok rasszista. Viszont 2 jöttem haza a suliból. Tél volt, kb este fél 8, tehát vak sötét. Hazafele megtalált magának 2 cigány férfi, fogdostak, próbáltak a kabátom alá nyúlni. Azért engedtek el, mert jött felénk egy kocsi, és amikor ezt meglátták, gyorsan elfutottak. Tettünk a szüleimmel feljelentést, de mivel szinte egyáltalán nem emlékeztem a férfiak arcára, semmi nem lett az ügyből. Azóta ha meglátok egy cigányt, egyszerűen ledermedek. A kutyám fél éves. Semmi atrocitás nem érte őt soha, nem bántotta senki. De ha az utcán találkozunk egy ilyen emberrel, akkor az egész kutya megfeszül(ahogy én is), támadásra kész. Járok vele iskolába, határozott vagyok, és soha semmi problémám nem volt a kutyámmal. De ha csak a kertben látja, hogy a kapunk előtt cigányok sétálnak el, megőrül. Más emberekre meg fel sem emeli a fejét. Elkezdtem járni pszichológushoz. Talán ez segít rajtam, na de a kutyán is változást fogok látni? Tudom, már rég el kellett volna mennem dokihoz, de esküszöm, nem vettem észre magamon semmit. Természetesnek hittem, hogy félek ezután az eset után a romáktól. De amikor megláttam, hogy ez a viselkedésem már a kutyára is kihat, akkor rájöttem ez nem normál. Szóval az a kérdésem, hogy ha sikerül leküzdenem a félelmemet, a kutya is visszavesz magából? A kutyasuliban nem beszéltem erről, egyrészt szégyenlem, hogy ilyen módon megviselt ez a dolog, másrészt nem hinném, hogy ott sok mindent tudnának tenni, hiszen nem is a kutyával van gond. Nektek mi a véleményetek?

2012. nov. 19. 10:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És akkor ha bent vagyok a lakásban és a kutya a kertben, miért kezd el eszeveszetten ugatni, ha cigányt lát az utcán? Csak akkor? Ha ugat, mint egy őrült, kinézek az ablakon és 100-ból 99-szer cigányok mentek el a ház előtt. Más embereknél ilyen nincs. De mindegy is, látom megint a tipikus "gyikes" mentalitás, alias bunkóság van az élen a válaszokban. Válaszolgassatok egymásnak privátban, ne a kérdést offoljátok már szét. Én meg törlöm a kérdést a kérdéseim közül, hiszen ilyen válaszokra nem vagyok kíváncsi. Az első két válaszolónak köszönöm.
2012. nov. 19. 11:53
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Nézzük a kutya szemével: Jön egy ilyen ember, a falaka tagom fél tőle, ha egy tag szerint valaki veszélyes ránk, akkor az ellen fel kell lépni, nekem meg kell védenem a falkát.
2012. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, én leírtam az én tapasztalataimat, sajnálom, ha nem segítettem, ugyanezt leírhattam volna a szomszéd öregasszonyról is, akit szintén ki nem állhatok, de a kutyáim semlegesek vele. Látják, hogy utálom őt, de nem lépnek közbe, mert erre nem kértem őket, és nem is kaptak engedélyt. Ergo: a kutya nem dönt helyetted, ha elég távol van tőled a rangsorban, elfogadja, hogy te pl. nem szeretsz valakit, de attól még nincs joga támadnia. Én azt javasolnám, hogy a kapcsolaton dolgozzatok, te pedig a félelmeiden. Esetleg megpróbálhatnál valamilyen küdősportot, hátha az több önbizalmat ad.
2012. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
34%

Kispalee mesélsz egy tükrös dolog 1 részéről valakinek.. tök fölöslegesen.. Itt nincs arról szól hogy a kutya engedélyt kérjen.. Hidd el ha téged agyonvernek a kutyáid előtt vagy épp megfélelmit valaki és összevissza szarod magad akkor a kutyák nem fognak az engedélyedre várni hogy neki menjenek a támadóknak vagy legalább el kezdjenek acsarkodni..


A kérdező esetében nem az érzelmeit vetíti ki a kutya hanem a félelmét/bizonytalanságát érzi meg és védeni akarja ennyi az egész. Ebbe nem kell belemagyarázni semmi rangsor problémát.

2012. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jó dolog hogy segítséget kértél az már fél gyógyulás, szerencsés vagy a kutyával hogy ezt csinálja és megakar védeni.

A Te magabiztosságodat kéne helyre tenni, tanulj küzdősportot + legyen nálad chili spray vagy valami hasonló.


Csináld azt amit a cigány nők, el kell kezdeni óbégatni üvöltözni velük mert csak az erőt tisztelik.

Primitív népség a nagyja, sajnos velük csak így lehet.

2012. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igenis erről van szó, és érvekkel is alátámasztottam, hogy miért gondolom így.
2012. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Arra lennék kíváncsi,ha mondjuk leütnek hátulról,és míg fekszel a földön eszméletlenül, miközben kizsebelnek,a kutyáid ott ülnek melletted,és az engedélyedre várnak hogy megvédhessenek?
2012. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyilván látják, hogy eszméletlen állapotban nem tudok parancsot adni, látják, hogy valami van a gazdival. De ha eszméletemnél vagyok, akkor tudok rájuk felügyelni.
2012. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!